PepsiCo se rozhodlo, že aspartam, neurotoxin užívaný v jejich dietních kolách jako sladidlo, není „dost sladký“ a „testuje nový mix umělých sladidel“, který si udrží svou účinnost déle než HFCS – kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy. Nová testovaná směs sladidel obsahuje acesulfam-K. Problém PepsiCo s aspartamem je negativní vliv teplých podmínek, vyskytujících se při přepravě jejich výrobků do maloobchodních prodejen. V roce 1998, FDA (Food and Drug Administration) schválila používání Acesulfanu-K i přes jeho známá bezpečností rizika. Tato chemikálie je podle skupiny prosazující bezpečnost potravin z Centra pro vědu ve veřejném zájmu nejčastěji užívaná v pečených výrobcích, žvýkačkách a želatinových dezertech.

Acesulfan-K je laboratorně vytvořená chemická látka, která je 200x sladší než sacharóza. Ace-K podle výzkumu karcinogenní vlastnosti, ale ta studie byla zamítnuta a před schválením FDA nebyly další stude provedeny.

Při testování na potkanech se ukázalo že Ace-K stimuluje produkci inzulínu. V dalších studiích Acesulfan-K představoval větší riziko pro samce potkanů než samice vzhledem k jejich popudu vytvářet rakovinu.

Tato chemikálie má silně doznívající chuť. V boji proti tomuto jevu začal Kraft Foods používat sodium ferulate aby maskoval jeho hořkost.

Aspartam byl prokázán jako vysoce návykový, protože způsobuje skutečnou chuť na toxin. Mnozí zjišťují, že nemohou přestat používat ten výrobek kvůli silným abstinenčním příznakům.

Asparagová kyselina, také známý jako aspartát, působí v mozku jako nervový mediátor. Usnadňuje přenášení informací z neuronu na neuron. Nadměrné množství aspartátu v mozku zabíjí neurony tím, že do těchto buněk dovolí invazi obrovského množství vápníku.  Tento příliv vytváří extrémní hladiny volných radikálů, které zabíjejí buňky. Poškození nervových buněk je způsobeno neoprávněným užitím aspartátu. To je důvod proč jsou označovány jako „excitotoxiny.“ Můžou „vzrušit“ nervové buňky až ke smrti.

Aspartam byl původně vyvinut jako bojová neurotoxická látka, měl ovlivňovat myšlení nepřítele na bojišti a v zázemí měl být roznášen kontaminovanou vodou, dlouho trval spor, zda aspartam schválit jako potravinářské sladidlo.

V březnu PepsiCo raději než aby změnilo etikety a přiznalo že tráví své zákazníky, změnila svůj recept odstraněním 4-methylimidazolu (4-MI nebo 4-MEI), známého karcinogenu ze svých nápojů.

V roce 2011, mainstreamová média oznámila, že některé značky nápojů PepsiCo obsahují patentované samozhášedlo používané v plastech, aby se sycené nápoje nestaly vznětlivými. Přílišné vystavení toxinu může vést k nutnosti lékařské péče kvůli „kožní léze, ztrátě paměti a nervovým poruchám.“

Zpráva z Ústavu pro zemědělství a obchodní politiku uvedla, že zpracované potraviny a nápoje mohou obsahovat rtuť, která byla součástí procesu odvozování HFCS. FDA nezvala na vědomí závěry této nezávislé studie.

Rtuť zhoršuje neurologický vývoj a také má dramatický vliv na lidský nervový systém. U dětí se expozice rtuti projevuje jako autismus a poruchy hyperaktivity (ADHD).

PepsiCo nikdy nepopíralo použití smrtící látky aspartamu, ani jeho vazbu na rakovinu. Oni veřejně prohlásili, že závěry vědeckých studií jsou nepravdivé; v podstatě ignorují chybu a odpovědnost jejich společnosti při nabízení produktu, který neměl ohrozit zdraví veřejnosti. Popíráním faktů se jejich platnost nesnižuje.

Zdroj: occupycorporatism.com, Překlad: toxio.cz

]]>