Globalistický miliardář Georeg Soros v posledním čtvrtletí sázel spoustu milionů na pokles akcií firmy MGM, která vlastní hotel Mandalay Bay postižený střelbou a teď se chystá shrábnout stamiliony zisků, které mu nahrála tato střelba, jak je vidět z dat zveřejněných Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). George Soros spravuje investiční fond Soros Fund Management, jehož povinností ze zákona je podávat SEC čtvrtletní výkazy sdělující jeho pozice.

Letos 14. srpna podal Soros Fund Management výkaz 13f. Kdy předchozí byl podán 15. května. Analýzou těchto dvou formulářů lze zjistit, jak v této době George Soros měnil své portfolio.

Co se týče akcií z hráčství, ty Sorose zjevně nezajímaly, avšak s jedinou výjimkou MGM, tj. společnosti, která vlastní Mandalay Bay a další kasina v Las Vegas, která byla při útoku 1. října zavřena kvůli zprávám, že v jejich prostorech je aktivní střelec.

Všechna tato hotelová kasina se teď potýkají s lavinou žalob a propadem cen akcií, zvláště pak Mandalay Bay by se mělo podle očekávání hodně propadnout.

15. května 2017

SVS (kasina Las Vegas Sands, Sheldon Adelson) – Soros vlastnil 5 000 akcií

WYNN (Wynn Resorts, kasina Steve Wynn) – Soros vlastnil 3 500 akcií.

MGM – Soros nevlastnil žádnou pozici.

Sorosův výkaz z 15. května je možno vidět na webové stránce SEC tady.

14. srpna 2017

LVS – Soros prodal 1 400 akcií, takže mu zůstalo 3 600.

WYNN – Soros prodal všech 3 500 akcií, takže mu nezůstala žádná pozice.

MGM – Soros koupil opce, což znamená, že je vzal na krátký prodej 1 350 000 jejich tehdy hodnotných akcií.

Sorosův výkaz z 14. srpna je možno vidět na webové stránce SEC zde.

Co znamená krátký prodej akcií?

Když se díváte na sportovní utkání, tak můžete sázet, kdo prohraje.

A přesně to se dělá „krátkými prodeji“ s akciemi, sází se, že těm akciím spadne cena. (Investoři s „dlouhými“ sází, že cela poroste.)

Místo aby sázeli na vítěze, krátcí prodejci, jako Soros v hazardní hře s akciemi MGM/Mandalay Bay, zkouší vsadit na toho, kdo prohraje.

Daily Worth poskytuje zjednodušený příklad, jak krácení akcií funguje:

Řekněme, že si myslíte, že Společnost ABC je předražená po 50 $ na každou akcii. Koupíte od brokera 100 akcií – zaplatíte úrok za půjčku – prodáte je po 5 000 $. Uběhne ten čas a podle vašeho podezření, cena těch akcií spadne. Koupíte 100 akcií po 40 $ tedy za 4000 $ a vrátíte je brokerovi. Ten vám za ně dá zpět těch 5000 $ zástavy a vy odejdete o 1 000 $ bohatší minus nějaké investiční náklady.

Jak si věci stojí, tak George Soros prostřednictvím svého Soros Management Fund si díky tragédii v Las Vegas získá stovky milionů dolarů.

Zdroj: wire.com