Bývalý gruzínský prezident a bývalý gubernátor Oděsské oblasti Michail Saakašvili tvrdí, že v budově administrativy ukrajinského prezidenta je sklad s hotovostí. „Jak si škudlili peníze, tak je i škudlit budou. Mají tam v přízemí celý sklad hotovosti, v téhle budově," řekl Saakašvili, když ukazoval na budovu administrativy. „Až tam příště půjdete, zajímejte se. Není to nic tajného," pokračoval.


Brífink měl Saakašvili u budovy administrativy za zpřísněných bezpečnostních opatření, více než sto pracovníků policie hlídalo Bankovuju ulici.

Saakašvili, který je zbaven ukrajinského občanství, se v neděli večer za podpory stoupenců prorval přes kordony pohraničníků a ochránců práv na přechodu Šehyni a dostal se z Polska na území Ukrajiny. Tiskový mluvčí Státní pohraniční služby Oleh Sloboďan oznámil, že Saakašvili nezákonně přešel ukrajinskou hranici, protože neprošel pohraniční kontrolou. Je zahájeno řízení o nezákonném přechodu hranice.

Co se týká odebrání občanství, tak na toto rozhodnutí zatím podle slov Saakašviliho nemůže podat stížnost, protože nemá žádné doklady. Za přítomnosti novinářů podepsal výzvu pro Porošenka s žádostí, aby mu byly poskytnuty doklady, které jsou nutné pro zpochybnění výnosu soudu.

Zároveň Saakašvili zdůraznil, že osobní konflikt s Porošenkem nemá.

„Moc chtějí říct, že se dva institutní kamarádi vzájemně urazili a rozrývají zemi. Jaká blbost. Nemáme problém s Porošenkem, Porošenko je jednou z částí tohoto systému, který zabíjí Ukrajinu," řekl.