Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka odporuje snahám EU zvednout této zemi migrační kvóty, kdy tvrdí, že 90 procent žadatelů o azyl v Rakousku končí na dávkách a přetěžuje systém. Rakouský ministr vnitra opětovně vykolejil pokusy Evropské unie poslat do Rakouska více migrantů, kdy říká, že velká většina skončí na dávkách, hlásí Kronen Zeitung. Sobotka říká, že „Rakousko si nabralo hlavní zátěž meze léty 2014 až 2017. Náš systém je prostě přetížený.“


K tomu dodal: „Když se na ty žadatele o azyl podíváte, uvidíte, že 90 procent jsou migranti zaměření na dávky v nouzi,“ a řekl, že nesmírnou důležitost má pořád udržet bezpečnost hranic.

„Jeden čas jsme měli 15 000 uprchlíků denně, teď už je to v průměru 30.“

„Důležité je vyvíjet tlak na ty, co imigranty dováží do Evropy ilegálně přes Středozemní moře nebo jinak,“ dodal s tvrzením, že jestli se Evropské unii nepodaří vyvinout tento tlak, tak to bude signál pro pašeráky lidí, kteří zdvojnásobí své úsilí propašovat do Evropy více migrantů.

Plán na redistribuci migrantů od EU vyvolal v řadě zemí kontroverze a některé jako Maďarsko a Polsko tento plán zcela zavrhly. Maďarsko o této záležitosti loni uspořádalo referendum, v němž velká většina Maďarů hlasovala za odmítnutí takových návrhů. Maďarsko se Slovenskem podaly odvolání k Evropskému soudnímu dvoru (ECJ) s tvrzením, že dohoda o rozdělování není platná a je neplatná, jelikož nedošlo k jednohlasnému souhlasu členských států a jejich občanů.

Toto odvolání ECJ minulý týden odmítl, ale jak Maďarsko, tak Polsko trvají na tom, že stejně odmítnou migranty brát.

Tento týden bylo rovněž odhaleno, že v zahraničí narozené matky jsou drasticky nadměrně zastoupené mezi těmi, kdo si v Rakousku nárokují přídavky na péči, kdy jedna třetina všech žadatelů pochází z cizineckého prostředí.

V hlavním městě Vídni už rodiny se zahraničním původem představují 55procent těch na dávkách, což daňové poplatníky stojí miliony euro.

Předseda Strany svobody (FPÖ) zaměřené proti masové migraci Heinz-Christian Strache řekl, že tato čísla „ukazují, v jak hluboké krizi spravedlnosti jsme se ocitli.“

Strache na rakouskou veřejnost apeloval, aby ve volbách vyměnila současnou rakouskou koalici Lidové a Sociálnědemokratické strany, „než dojde k výměně rakouského obyvatelstva.“

Chris Tomlison

Zdroj: breitbart.com