Jak konzervativní, tak liberální blogosféra je zajedno v opozici vůči Kongresovému Zákonu k zastavení on-line pirátství s tím, že pravicoví bloggeři tvrdí, že i samotná jejich existence by schválením anti-pirátského zákona mohla být zmařena. „Pokud nabude účinnosti buď USA Senátní Zákon o ochraně IP (PIPA) nebo USA Sněmovní Zákon k zastavení on-line pirátství (SOPA), tak přestanou existovat politické bloggy jako Red Mass Group [conservativree] & Blue Mass Group [liberal],” napsal blogger z Red Mass Group.

Někteří tvrdí, že by ta kontroverzní opatření kriminalizovala internetové stránky a blogy, které dávají odkazy na cizí webové stránky věnující se on-line pirátství. Podle některých odpůrců to zvláště budí obavy, že vyhledávací enginy jako Google, by tím byly opravdu masivně postižené, kdyby snad takové zákony prošly.

„Samozřejmě, že to znamená restrikce uvalené na jen povolené výsledky Internetových vyhledávacích enginů, takže by se s budoucími výsledky vyhledávání musely omezit jen na to, co už nebylo vyňato z budoucí svobody projevu. Googlu a dalším by se pod SOPA zákony říkalo, co smí a nesmí být publikováno, ještě než by to publikovali. Kill. The. Bill. (Zab ten zákon.),“ tvrdí konzervativní blogger Neil Stevens na RedState.

Liberálové si kolem toho udělali docela obrat, když nejdříve jásali, že korporátní podpora SOPA začala vynášet příspěvky.

Ovšem zvláště doména k registraci firem GoDaddy utrpěla dech beroucí propad v PR (popularitě), když začala s podporou těchto opatření. Ale nakonec po lidových kampaních k bojkotu této firmy, které táhla v on-line komunitě Reddit a další, změnila GoDaddy kurz a svou podporu odvolala.

„Takže dobré zprávy z fronty kolem SOPA: Její korporátní báze podpory se začíná rozpadat,“ napsal David Dayden ve Firedoglake. „GoDaddy není sama. Hromada právnických firem žádá, aby jejich jména byla odstraněna z oficiálního seznamu Justičního výboru s příznivci SOPA.“

V blogosféře to vypadá, že trajektorie tohoto zákona je už určena – ta předloha zákona je předurčena k zániku, pokud tlak on-line komunity vydrží.

„Ta dynamika je jasná. Jakmile SOPA – a její Senátní protějšek Zákon o ochraně IP čili PIPA – dostaly v Internetové komunitě skutečně vysoký profil, tak se ta zdráhavá podpora od společností a různých, co se k tomu přidávali, začala stávat toxická. A teď se základna příznivců drolí, takže ta skutečná podpora předlohy tohoto zákona se nějak vyprazdňuje. Takže najednou ten zákon ‚s širokou‘ korporátní podporou vůbec už moc podpory nemá,“ řekl Dayden.

Konzervativci provedli mírně odlišný úkrok, ale s velice podobným zhnusením z proti-pirátských opatření.

A opravdu, blogger Erick Erckson řekl, že osladí primárky všem Republikánům, kteří tento zákon podporují.

„Miluji Marshu Blackburn. Je to milá dáma a solidní člen konzervativní strany v Kongresu. A teď přijímám závazek, že udělám vše, co je v mých silách, aby byla při pokusu o nové zvolení v roce 2012 poražena,“ jelikož se přidala ke sponzoringu SOPA, napsal Ericsson v RedState. „Kongres už dokázal, že Internetu nerozumí. Tak snad porozumí brutální síle, co proti nim bude stát u volebních uren. Pokud členové Kongresu nestáhnout svá jména ze spolu-sponzorství SOPA, tak jak se zavazuje jak levice, tak pravice, že skoncuje s každým z nich a se všemi.“


Zdroj: politico.com

]]>