Jeden z vrcholných světových analytiků, který správně předpověděl, že prezidentem bude Trump, teď řekl, že nadcházející francouzské prezidentské volby vyhraje Marine Le Pen. Podle zakladatele v Hong-Kongu sídlícího finančního konzultantství GaveKal Research Charlese Gava to bude kandidátka proti evropské Národní Fronty, kdo ohromí establishment neočekávaným vítězstvím.


„Rozhýbávání Le Pen je zvolna se rozbíhající reakcí proti lidem z Davosu – jak už jsme to viděli u Brexitu a Trumpa – ale trhy tomu nechtějí uvěřit.“ 

Zerohedge.com hlásí:

Trhy podceňují výhled na možnost, že by se z francouzských voleb mohla jako vítěz vynořit Marine Le Pen, zatímco to moře nerozhodnutých voličů jim přivozuje prudkou úlevu ohlášenou apatií nahrávající centro-levicovému Emmanuelu Macronovi – který je fous vepředu – i když je to vzdor proti projektu Evropské unie.

Vzhledem k výhledu na vítězství Le Pen, Bloombergovi rádci, kteří už přes 40 let zkoumají taktiky, kam umístit aktiva, klientům radí, aby zaujali dlouhé pozice na libru, jelikož Británie bude mít prospěch z toho, jaké je únikové útočiště a bude tu působit nedostatek inflace spojený s německými dluhopisy uprostřed rizika deflace v euro-oblasti.

„Trh sice mluví o scénáři noční můry, ale neoceňuje jej,“ říká Mark Tinker, šéf AXA Framlington Asia. Tinker je klientem GaveKal a obdivovatel Gaveových varování před riziky z neočekávaných zvratů v posledním roce.

„Po neděli budeme mít více informací, abychom mohli uvažovat o tom, jak provést rizikové sázky na obchody a spekulace, ale vysoce kvalitní evropské společnosti a německé dluhopisy vypadají jako atraktivní sázka,“ řekl Tinker.

Vypadá to však, že hvězdy se přeskupují v předzvěsti Národní fronty, řekl Gave. Skutečnost, že o těch dvou kandidátech vepředu nejspíš rozhodnou voliči, kteří se ještě budou muset rozhodnout – a těch je až 40 procent – je pro centristického kandidáta temnou předzvěstí, řekl.
Loading...