„Česká věda bude v dobrých rukou,“ hodnotí uživatelé poslední prohlášení kandidátky na ministryni pro vědu Heleny Langšádlové. Ta totiž označila zprávu o tom, že v oficiálních dokumentech Evropské unie existuje snaha zakázat Vánoce, za hoax. (Foto: Twitter)

Zprávy o tom, že evropská komisařka pro rovnost Helena Dalliová z Malty chce z oficiálních dokumentů EU odstranit Vánoce, pobudily veřejnost napříč EU.

Langšádlová je ale stále přesvědčena, že se jedná o falešnou zprávu. Důvod? Dokument totiž není schválen. Věc dokonce konzultovala se zastoupením Evropské komise v ČR.

Článek na portálu Echo24.cz, který o případu psal, označila za „hoax“, ačkoli novináři přímo v titulku napsali, že dokument byl dočasně stažen.

„Sítěmi se šíří článek, ze kterého čtenář chápe, že #EU chce zakázat Vánoce a jiná slova. Je to ale #hoax. Konzultovala jsem tyto informace s informačním servisem zastoupení EK v ČR a je to tak, že článek vychází z neschváleného dokumentu, který byl i stažen. Odkazování na něj je tedy klamáním veřejnosti,“ napsala kandidátka na ministryni na svém Twitteru.

Skutečnost, že dokument byl stažen právě kvůli protestům nejen veřejného mínění, ale i Vatikánu, politička již nezmiňuje.