Jak jste jistě zaznamenali, Krajské hygienické stanice začaly velmi tvrdě kontrolovat dodržování protiústavních opatření Ministerstva zdravotnictví – v hospodách, restauracích, kinech, divadlech i jinde. (Foto: Youtube / ilustrační)

Jsme přesvědčeni, že je na čase, aby každý z nás využil svého práva žádat po Krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách.

KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou dle zákona povinny Vám informace poskytnout.

Prosíme tedy každého z Vás, aby se, klidně i opakovaně, dotazoval KHS na aktuálně probíhající kontroly. Práce hygienických stanic na přípravě odpovědí pro vás bude pro naše občany jistě užitečnější, než nesmyslná šikana živnostníků, poskytovatelů služeb a jejich zákazníků. Píchněme do nich jako špendlík, ať to také cítí.

Postupujte prosím takto:

  • pošlete své Krajské hygienické stanici e-mail, do jehož předmětu uveďte „Žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb.“
  • do e-mailu uveďte následující:
  1. Jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého bydliště
  1. Žádám podle zákona č. 106/1999 Sb. o poskytnutí informace, kolik bylo Vaším orgánem dne (doplňte libovolné datum) provedeno kontrol v zařízeních stravovacích služeb a v kolika případech bylo zjištěno porušení mimořádného opatření MZ omezujícího poskytování služeb.
  1. Žádám dále o informaci, kolik bylo v uvedený den vydáno Vaším orgánem rozhodnutí o nařízení karanténních opatření podle § 67 zák. č. 258/2000 Sb., kolik z toho se týkalo dětí, žáků a studentů základních a středních škol. 
  1. Žádám o zaslání informací poštou na mou shora uvedenou adresu.
  1. Děkuji za poskytnutí informace.

Kontakty na hygienické stanice najdete zde:

Pokud obdržíte odpověď, budeme rádi, pokud ji někde zveřejníte. Nemusíte nám odpovědi posílat – nemáme kapacity na to je zpracovat. Za Vaši pomoc předem děkujeme.

Tisková zpráva zlatyspendlik.cz