V televizi CNN Prima News se do sebe pustili nezařazený poslanec Lubomír Volný a senátorka ODS Miroslava Němcová. (Foto: CNN Prima News)

Předmětem diskuse v pořadu Zprávy PLUS byla protiepidemická opatření a skandální vyvedení Volného ze Sněmovny.

Začátkem července se Volný pokusil blokovat jednání v Poslanecké sněmovně. Poslanci tehdy jednali o schválení předlohy, která by umožnila během říjnových voleb hlasovat z karantény nebo z izolace. Od řečnického pultu ho nakonec vyvedla policie.

„Ve Sněmovně mi bylo v rozporu s jednacím řádem zkráceno právo vystoupit, kdy jsem potřeboval představit pozměňovací návrh. Měl jsem to rozpracováno na tři A4. Zkrácení lhůty na jedenkrát pět minut bylo účelové. Bylo to přímo proti tomu, aby se veřejnost mohla seznámit s tím, že nejen tato vláda, ale i opozice chystá krádež volebních hlasů v těchto volbách tím, že budou moci poslat do karantény každého neočkovaného člověka,“ zdůraznil Volný.

Poslance obvinil, že na pandemii koronaviru rozkrádají miliardy, čemuž chce zabránit. Ti se podle něj mstí.

„V Poslanecké sněmovně narůstá zvůle ze strany covidové mafie, která se těší, až bude moct ty miliardy rozkrást. Poslanci, kteří na to upozorňují, jsou cílem poslanecké mafie,“ prohlásil Volný.

Němcová se ale proti němu tvrdě ohradila. Pokud se domnívá, že došlo k porušení jednacího řádu, měl zvolit vhodný opravný prostředek a neblokovat řečnický pultík, který během potyčky s policií zničil.

„Ve Sněmovně není žádná poslanecká mafie. Ve Sněmovně se můžete chovat slušně. Nemusíte fackovat řídícího schůze, mohl jste požádat o svolání schůzky předsedů poslaneckých klubů,“ vyčinila Volnému Němcová.

„Bitky nebo demolování majetku Sněmovny nic nevyřeší. Jsme jakýmsi vodítkem pro společnost. Jestliže bude narůstat agrese, zvůle a netolerance, tak se to přenese do společnosti,“ dodala senátorka.

Volný naopak podotkl, že chtěl upozornit na to, že se ve Sněmovně porušuje Ústava a jednací řád. Takzvanou demokratickou opozici obvinil obstrukcemi s dovolením Rady ČT.