Česká televize tradičně na Štědrý večer připravila novou vánoční pohádku, ale tentokrát se pořad setkal většinou s negativními reakcemi a to hlavně kvůli kouzelníku Žito. (Foto: Youtube)

Pohádka Kouzelník Žito byla nejsledovanějším pořadem Štědrého dne, dívalo se na ni 2,49 milionu diváků. Avšak diváci byli neúprosní a mluvili o propadáku. Hlavní postava princ Žito (Denis Šafařík) nasbíral spoustu ostré kritiky. Lidé hovoří nejen o jeho hereckém výkonu, ale i o jeho sexuální orientaci. Uživatelka  Veronika Pánková si zřejmě štědrovečerního prince představovala jinak: „Já vám nevím, ale ti princové jsou děsní, dřív to byli pěkní muži, teď jsou to spíš metrosexuálové hubenější pomalu víc jak princezny, není to ono."

Na podobné recenze, kterých je spousta, poslal herec Šafařík všem jasný vzkaz: „Vy, co nemůžete vystát mé špatné herectví, moji sexualitu a můj ošklivý vzhled — Vám přeji krásné Vánoce a hlavně veselejší život," zareagoval na drsné komentáře internetových diskutérů, uvádí portál  blesk.cz.

Někteří lidé považují tuto pohádku vůbec za nejhorší za posledních 20 let: „Byla to nejhorší pohádka za posledních 20 let, která se na obrazovce ČT objevila. Celá pohádka ve mě vzbuzovala dojem, že byla natočena pouze proto, aby byl utracen pořádný „balík" peněz a herci získali „tučný" honorář", — takový komentář napsal diskutující  Vašek Kozák na Facebooku.

Zajímavý komentář přidal jeden uživatel, který pohádky porovnal s politickým systémem komunistů a demokratů. Gabriel Patricia Márquez komentoval: „Jak to ti zlí komunisté dělali, že jejich pohádky jsou dodnes nejlepší, ba dokonce lepší, než co se točily posledních 30 let v demokracii?!"

Pohádku Kouzelník Žito pro  ČT natočil pražský režisér Zdeněk Zelenka. Úspěch slavil s dětskou dobrodružnou komedií Freonový duch (1991) a s pohádkou Nesmrtelná teta (1993). Od roku 1990 spolupracuje s ČT.