Známý český herec Ivan Vyskočil prohlásil, že mu byl veřejně nabídnut milion korun, aby se vzdal státního vyznamenání, a tím pádem i zostudil českého prezidenta Miloše Zemana a celou Babišovu vládu. (Foto: Wikipedia)

V rozhovoru pro český portál herec odpověděl na několik různorodých otázek. Mimo jiné se mluvilo i o jeho zásluhách v oblasti kultury, za které mu prezident udělil vyznamenání.

Prostřednictvím novin mu tehdy byla nabídnuta částka jeden milion korun, aby před lidmi na Hradě toto vyznamenání odmítl.

„Přestože jsem milion nikdy pohromadě ani neviděl, tak bych to neudělal. Ocenění mé práce panem prezidentem si nesmírně vážím a jsem na něj hrdý!" prohlásil Vyskočil, který byl dne 28. října osobně vyznamenán panem prezidentem.

Jak sám říká, od Miloše Zemana se mu dostalo upřímného a milého blahopřání, což patří k jeho nejhezčím zážitkům v životě.

„Pořád je ve mně ten malý kluk ze Žižkova s odřenými koleny, který si neuměl představit, že by někdy dosáhl takové mety. Ale zamyslete se nad tím. Copak někdo může jen tak nabídnout milion za zostuzení ceny a tím i prezidenta? Na to přece musí mít ten člověk, co mi to veřejně nabídnul, jistě ještě nějaké další „sponzory"!" myslí si herec.

V daném rozhovoru herec promluvil také o české politice a o tom, jak se v ČR lidem žije.

Dále zhodnotil volby a současnou sestavu naší vlády, zvlášť zmínil i premiéra Andreje Babiše.

Závěrem Ivan Vyskočil přednesl své přání ČR:

„Popřál bych naší zemi další úspěšná léta a všem lidem dobré vůle štěstí, zdraví a nadále úspěšné používání vlastní hlavy."