Policisté museli násilně ukončit nelegální večírek uspořádaný v centru hlavního města. Účastníci party se dozvěděli o jeho konání pomocí uzavřené skupiny na sociální síti, vstup na samotnou akci byl na heslo. Policisté museli vniknout do budovy pomocí beranidla, na místo dorazila kriminálka, cizinecká policie a záchranná služba. (Foto: iDnesTV)

V pátek večer došlo v centru Prahy k mimořádné události – policisté museli násilně rozhánět nelegální párty, které se zúčastnila více než stovka lidí. Byla uspořádána tajně, nehledě na vládní opatření a zákaz konání hromadných akcí.

Nepříznivá epidemiologická situace mladé lidi nezastavila a ti vytvořili uzavřenou skupinu na sociální síti, jejímž prostřednictvím se budoucí účastníci mohli dozvědět o místě a času konání nelegálního večírku v centru hlavního města. Vstup do klubu byl na heslo, samotní účastníci měli mít identifikační pásky. 

Nicméně ani veškerá opatření nezachránila pořadatele nelegální akce před odhalením. Již kolem půlnoci byla párty ukončena policií, a to s použitím beranidla ke vstupu do uzavřené budovy. Na místo akce dorazila kriminálka, těžkooděnci, a dokonce i záchranná služba. 

Uvádí se, že párty se zúčastnili jak cizinci, tak i občané České republiky, někteří z nich přitom byli nezletilí. Jak prozradila jedna z účastnic večírku, tato párty nebyla zdaleka jedinou nelegální akcí uspořádanou v Praze v poslední době.