Šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr využil zprávy o plánované hospitalizaci českého prezidenta Miloše Zemana, aby promluvil o budoucím kandidátovi z řad demokratů v příštích prezidentských volbách. Ty, podle jeho názoru, mohou přijít velmi brzy. (Foto: Facebook)

„Každé ujištění, že Miloš Zeman je zdravý jako rybička, vzbuzuje jenom další nedůvěru. Jeho vystupování je čím dál tím šílenější a symbolizuje smutný stav celé naší společnosti. Atmosféru jakési agónie, rozvratu, vypjaté nenávisti, úpadku hodnot a opouštění cesty, kterou se národ vydal před třiceti,“ uvedl Šafr.

„Nemají silné komunikační kanály, kterými by oslovovaly veřejnost, a jejich intenzita komunikace není oproti marketingu Andreje Babiše ani desetinová. Tomu odpovídají i jejich preference. Nemají ani žádné odborníky, kteří by jim v komunikaci pomohli,“ vysvětluje.

„Falešní mesiáši nám už uškodili dost. Stačí, když tu bude slušný a inteligentní člověk, který by vrátil prezidentský úřad zpět do mantinelů parlamentní demokracie,“ popisuje ideálního kandidáta Šafr.

„Současná letargie, neschopnost, roztříštěnost a kapitulantství jsou už nesnesitelné. Česko se 30 let po návratu svobody ubírá směrem k nové normalizaci a není tu politická síla, která by tento trend dokázala zastavit. Pojďme se konečně vzpamatovat,“ dodal na konci článku.