Předseda českého Ústavního soudu Pavel Rychetský převzal na Slovensku z rukou prezidentky Zuzany Čaputové vyznamenání. Pro televizi o ní následně hovořil jako o „Zuzance“. (Foto: Wikimedia)

Česká televize ovšem pro své zpravodajství slovo „Zuzanka“ vystřihla. Komu bylo nepohodlné?

„Vyznamenání z rukou paní prezidentky Zuzanky Čaputové pro mě znamená, no, mnohem více, než jakákoli jiná pocta, která by mě mohla potkat,“ prohlásil v reakci na své vyznamenání Rychetský po obřadu.

Slovu „Zuzanka“ věnovala pozornost moderátorka Jana Bobšíková ve svém pořadu Aby bylo jasno.

„To, že prezidentka Čaputová je pro hlavu našeho Ústavního soudu „Zuzanka“, se směli diváci České televize dozvědět jen v 6,30 ráno. Diváci hlavní zpravodajské relace už o zážitek přišli,“ prohlásila Bobošíková a ve svém pořadu pustila kus zpravodajského pořadu ČT, kde slovo „Zuzanka“ již bylo vystřiženo.

„Proč se divák v sedm večer nesměl dozvědět o něžném oslovení slovenské prezidentky, zůstává záhadou. Možná se v ČT báli, že soudce Rychetský by mohl být obviněn ze sexuálního harašení. Nebo co hůř, mohli by u něj bdělí a ostražití senátoři, kteří dbají na zdravotní stav hlavy státu, začít zkoumat sníženou příčetnost, stejně jako u prezidenta Miloše Zemana,“ uvedla moderátorka.

Stejnou otázku si na svých sociálních kladla i radní České televize Hana Lipovská. „Marně přemýšlím, co je na slovu „Zuzanka“ závadného,“ konstatovala Lipovská.

„Když předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hovořil o prezidentce Slovenské republiky jako o „Zuzance“, zaznělo to v ČT v 6:30 ráno. Ovšem z Událostí v 19.00 už byla „Zuzanka“ vystřižená a zůstala pouze paní prezidentka. Čí iniciativou asi Zuzanka zmizela…?” tázala se na svém Facebooku Lipovská, ačkoli otázku ponechala bez odpovědi.