Policie od včerejšího večera pátrá po osmadvacetiletém muži, který v sobotu v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její třiašedesátiletou matku. (Foto: Wikimedia)

Partnerka skončila v nemocnici, starší žena útok nepřežila. Hledaný může být ozbrojený a nebezpečný, lidé by se ho neměli pokoušet zadržet, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová.

„V Kutné Hoře nám bylo v sobotu před 22. hodinou nahlášeno pobodání dvou žen,“ řekla Johnová a doplnila:

„Jedna žena ročníku narození 1957 v rodinném domě zraněním podlehla, před domem byla nalezena její dcera (1987), která byla se zraněními převezena do nemocnice.“

Podezřelý podle mluvčí z místa činu utekl, policisté po něm intenzivně pátrají. Na místo byl přivolán psovod se služebním psem, do pátrací akce kriminalisté nasadili také vrtulník. Pátrání ale bylo podle Johnové dosud neúspěšné.

Hledaný muž měří 175 centimetrů a je hubený, má hnědé vlasy, modré oči a hnědou bradku. Policisté přijmou veškeré informace o podezřelém na telefonních číslech 702 276 125, 602 682 406 nebo na lince 158.

AKTUALIZACE: Hledaný muž byl před 11. hodinou policisty nedaleko Kutné Hory vypátrán, zadržen a převezen na policejní služebnu k provedení dalších potřebných úkonů.