V českých médiích rezonuje dokument pod názvem Pandora Papers, který odhaluje, že mnozí světoví lídři byli zapleteni do offshorových schémat. (Foto: Flickr)

Výjimkou není ani český premiér Andrej Babiš, kterého kvůli dané kauze v médiích trhají na kusy. Zastánci však tvrdí, že jde o předvolební boj.

K celé kauze se vyjádřil i mediální expert Vadim Petrov. Vadim Petrov se na svém účtu na Facebooku ptá, kde visí seznam 300 českých politiků, kteří se vyhýbají placení daní.

„Vyšel někde seznam těch 300 českých podnikatelů, kteří jako Babiš využívají daňové ráje?“ ptá se.

Podle něj by bylo spravedlivé, kdyby veřejnost znala všechna jména, pokud mají novináři pocit, že vyvádět peníze do daňových rájů není v pořádku.

Podle něj by bylo spraved„Pokud je média nezveřejňují, tak to asi není nic vážného. Jen v případě Babiše, který shodou okolností jde za týden do voleb. Tak nějak to zrovna vyšlo,“ konstatuje Petrov na závěr.ivé, kdyby veřejnost znala všechna jména, pokud mají novináři pocit, že vyvádět peníze do daňových rájů není v pořádku.

A co na to sledující?

„A který z těch 299 podnikatelů je také ještě jaksi navíc předseda vlády?“ ptá se jeden z nich.

„Proti Kubiceho zprávě je tohle čajíček,“ míní další.

„Pokud se bavíme o těch současných, pak to nejsou čeští podnikatelé, je to seznam miliardářů, světových vůdců,“ zdůrazňuje jedna uživatelka.

„Ty ráje se nesmí provalit, to byl průšvih všech Oirohujrských stran, stačí přece Babiš,“ praví další.

„Hmmm…nenašli to ,náhodou’ v kufříku pohozeném v redakci Respektu, společně s ruskými pasy na jména Myškin a Čepiga?“ zní dál.

Zdroj: snews.com