„Všichni se jak o překot vyjadřují k zastavení stíhání premiéra. Že prý máme taky. Nuže," napsal na svém facebookovém profilu poslanec Václav Klaus junior, který po vyloučení z ODS založil stranu Trikolora.

Vyjádření učinil Klaus junior ve třech bodech …

  • 1) Ve slušném státě nejsou zločiny a jejich stíhání věcí politickou. V našem programu pro "Vnitro a policii", který zveřejníme, jasně uvádíme v bodě 8: "Policii ČR chceme očistit od všech politických vazeb, musí být absolutně apolitická a nestranná."
  • 2) Můj osobní názor je, že jak v zahájení tak v zastavení stíhání – docházelo k souboji politických policajtů (partička Sobotky vs. partička Babiše). Chceme jinou společenskou kulturu a podpoříme poctivé policisty.
  • 3) Myslím, že TOP/STAN/KDU/ODS by se měli rozpustit, protože byl splněn jejich jediný programový bod – aby neměli trestně stíhaného premiéra.

Ohlasy na Klausovo vyjádření byly kladné jako například… 

„Výborně napsáno, je to přesně tak. A ty strany, co měly v programu jen kecy kolem pana Babiše, by měly zaplatit veškeré náklady s trestním stíháním spojené. A bude zase něco penízku na investice."

nebo i záporné jako například … 

"Ale no tak….trochu primitivni pane Vaclave,ne"

Zdroj: pz.cz