Nejstarší přírodní barvivo světa. Surovina, která má více než jen dekorativní účinek. Vyživuje, vzpruží namáhané a zničené vlasy. (Foto: Pexels)

A právě proto jsou naše  přírodní barvy na vlasy této zázračné suroviny. Odkud se ta henna lawsonia inermis vůbec vzala a jak se vyrábí?

 

POČÁTKY HENNY

Pro staré Egypťany byly symbolem krásy vlasy co nejtemnější a nejsytější barvy. Právě tady byla nalezena mumie, 5 000 let stará, která měla prokazatelně barvené prameny hennou. Vlasy se barvily lidem po smrti, aby na přechod na druhý břeh, vypadali krásně. 

Tmavých vlasů ženy dosahovaly právě použitím rostliny Lawsonia inermis neboli Hennovníku bílého. Prášek z této zázračné rostliny totiž vykouzlil krásný tmavý odstín s měděnými odlesky a zároveň vlasy bohatě vyživil, zvýšil jejich kvalitu a dodal lesk. 

Nenech se překvapit, hennu používali v minulosti i muži. Především pro zakrytí prvních šedin ve vlasech a vousech, takže vlastně stejně jako to muži dělají teď. Věřili, že jim tato velkorysá rostlinka dodá věčné mládí. Pro zajímavost se ve starém Egyptě barvily i nehty, podpaží a dokonce chodidla. No, je pravda, že se nám taky podaří občas obarvit něco, co jsme původně nechtěli. 

JAK VZNIKNE HENNA?

Víš, odkud se vzala henna, kterou používáme na barvení vlasů? Pochází z rostliny zvané henovník bílý, která roste zejména v jižní Asii a Africe, kde dorůstá výšky 5 metrů. Nejcennější jsou listy, protože právě z nich se henna získává. 

Nejmladší listy mají barvivo velmi světlé, nejstarší lístky nabízejí odstíny hodně syté a tmavší. Listy se suší a rozdrtí na jemný prášek. Když se zkombinuje prášek z listů odlišného stáří, vzniknou tím nádherné barevné varianty, které používáme i v našich barvách. 

V barvivu jsou dva základní druhy pigmentů, a to oranžový a žlutý. Jakmile se prášek rozmíchá s vodou, vznikne kašička konzistence řidšího jogurtu, která se nanáší na vlasovou pokožku a prameny vlasů, tak, jak to známe. 

NAMÍCHEJ SI VLASTNÍ ODSTÍN ZDE.

  • JEDNODUCHÁ APLIKACE
  • KRYJE ŠEDINY
  • VHODNÉ PRO TĚHOTNÉ A KOJÍCÍ ŽENY
  • 100% NATURAL
  • BEZ AMONIAKU A PEROXIDU
  • VEGAN

         

Komerční sdělení.