Česká ministryně obrany Jana Černochová na svém účtu X zkritizovala ukrajinského prezidenta Zelenského. (Foto: Youtube)

Polsko mám – díky rodičům, jako druhý Homeland, takže si dovolím jeden komentář, protože mě mrzí urážení Poláků, které tady teď čtu.

Znám jejich mentalitu. Znám sebe sama. Hrdí, pyšní, bojovní a stateční lidé, kteři na sebe nenechají nikoho řvát a poroučet si. To je historií ověřený postulát. Dneska se vyjádření UA presidenta vůči Polsku fakt nepovedlo, sorry.

A aby toho nebylo málo, tak kvůli obilí podala v úterý Ukrajina ještě i stížnost k WTO na Polsko, Slovensko a Maďarsko. No stalo se.

První dvě země jsou ve volebním finále a těžko se bude jejich občanům vysvětlovat, že rok a půl opravdu hodně intenzivně pomáhají zemi, která na jejich zemi – cca 2-3 týdny před jejich ultrazásadními volbami, podává stížnost ke Světové obchodní organizaci a ještě jim president veřejně nadá v UN. To se voličům vysvětluje opravdu těžko.

Co s tím ale teď? Někdy je třeba odhodit pýchu a sednout si zase ke stolu, přijmout omluvu, vyslovit omluvu, nadechnout se a jít dál. Musí se to stát brzy. A já o to všechny strany moc a moc prosím.

Když se to nestane, prohrajeme úplně všichni.

Jana Černochová, ministryně obrany ČR