V pondělí odpoledne došlo na Náchodsku k tragickému incidentu. Při střelbě, za kterou stály osobní spory zemřeli dva muži. (Foto: Wikimedia)

Česká média informovala o tom, že v Červeném Kostelci na Hradecku se střílelo. K incidentu došlo v odpoledních hodinách a zemřeli při něm dva muži. Zřejmě za ním stály osobní spory.

Uvádí se, že místní obyvatele nejprve vyděsilo několik hlasitých výstřelů. Na místo mířila policie a při incidentu zasahoval také vrtulník. Bohužel se však dvojici mužů už nepovedlo zachránit.

„Policisté byli přivoláni ke střelbě v jednom z rodinných domů v Červeném Kostelci. Našli jsme dva muže beze známek života a v současné době probíhá vyšetřování celého případu. Otázky a odpovědi na to, co se tam přesně stalo a proč k tomu došlo, přinese až další vyšetřování. Bude nařízena soudní pitva a budou také probíhat další odborná zkoumání například z odboru balistiky,“ prozradila mluvčí policie Eva Prachařová. 

Kromě výšeuvedených složek byla na místo činu vyslána také zásahová jednotka. Původně totiž nebylo jasné, zda jsou v ohrožení i životy civilistů. Mluvčí však dodala, že její zásah ale nebyl zapotřebí.

Veškeré informace nyní policie zjišťuje.