Podle meteorologů budou v úterý odpoledne teploty přesahovat 31 stupňů Celsia na většině území Čech a Moravy. V důsledku vysokých teplot a malého množství srážek v uplynulých dnech vzroste na severozápadní polovině Čech nebezpečí vzniku požárů, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých sociálních sítích. (Foto: Facebook)

Odborníci také upozornili, že v noci z úterý na středu se mohou dostavit silné bouřky.

Uvádí se, že varování meteorologů před vysokými teplotami bude platit pro celé Čechy s výjimkou Karlovarského kraje a také pro jižní a střední Moravu během úterního odpoledne.

„Výjimečně mohou teploty překročit i 34 stupňů Celsia, zejména ve středních Čechách. Větrné počasí bude přispívat v úterý k případnému rychlému šíření požárů,“ informuje ČHMÚ na své facebookové stránce.

Co se týče varování meteorologů, pak zvýšená pozornost by měla být ve středních Čechách, Praze, Libereckém, Ústeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. V Praze bude pak v této souvislosti platit zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Kromě toho dodal ČHMÚ, že významné srážky, které by nebezpečí zmírnily, na severozápadě a západě Čech neočekávají minimálně do konce týdne.