Prezident Miloš Zeman se po několika hodinách vrátil ve čtvrtek do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Údajně se nakazil koronavirem. Ve čtvrtek večer o tom informovala CNN Prima News. (Foto: Facebook)

Prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek večer převezen zpět do Ústřední vojenské nemocnice. Podle informací CNN Prima News se hlava státu nakazila koronavirem.

Nemocnici opustil dnes ráno i přesto, že mu to lékaři nedoporučovali. V Lánech se o něj měla starat soukromá společnost.

„Nemohu potvrdit, že má onemocnění. Jsem vázán lékařským tajemstvím. Ale mohu potvrdit, že dochází k převozu pana prezidenta do ÚVN,“ potvrdil pro televizi lékař Boris Šťastný z vedení firmy Senior Home Group, která se měla o Zemana v Lanech starat.

Prezident republiky Miloš Zeman byl v rámci standardů poskytovatele domácí péče ve čtvrtek dne 25. listopadu 2021 v odpoledních hodinách na zámku v Lánech testován na přítomnost onemocnění COVID-19.Výsledný test byl bohužel pozitivní.

Proto ve spolupráci s ošetřujícím lékařem prof. Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze za účelem řešení této situace.

Program prezidenta republiky bude po dobu léčby onemocnění COVID-19 pozastaven.

Jiří Ovčáček ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky