Vážení přátelé, chci vás tímto požádat o pomoc. Mé vlastní mozkové buňky na daný úkol nestačí. Bylo mi řečeno serverem Manipulatori.cz, že lžu. Ach jak ráda bych se polepšila! Ale ať dělám, co dělám, nejsem schopna své lži identifikovat.

Prosím – mohli byste mi poradit, kde Šichtařka dělá chybu? Je to snadné – stačí porovnat originál mé výroky a námitky Manipulátorů a následně mi vysvětlit, co mi uniká:

Šichtařová: "V roce 2017 se dokonce objevila tajně pořízená nahrávka, na níž jeden z produkčních CNN říká, že ředitel televize Jeff Zucker chce stále nové a nové zprávy o Trumpovi a jeho spolupráci s Ruskem. Novináři šili podle politického zadání do Trumpa ostošest, aby se v březnu 2019 na základě vyšetřování ukázalo, že Trump s Ruskem nespolupracoval. (…) Takže lze tedy nedůvěryhodnost médií ztotožnit jen s nenávistí ke Trumpovi? Ale kdeže."

Manipulátoři: "Zcela vyfantazírovaná je souvislost s Donaldem Trumpem"

Dotaz: Kde prosím uvádím, že Notre-Dame nějak souvisí s Trumpem?

Šichtařová: "Krátce po začátku požáru Notre-Dame jsme ještě pořádně ani nevěděli, co se děje (…), ale už jsme „věděli“, že pravděpodobně šlo o důsledek opravy. Přesněji – média to věděla."

Manipulátoři: "Autorka zde ovšem nepokrytě lže – domněnka o příčině požáru totiž nepřišla od (českých) novinářů, nýbrž od francouzských hasičů a policie."

Dotaz: Prosím, kde jsem uvedla, že domněnka přišla od českých novinářů? 

Šichtařová: "Jak mohla média tak rychle vědět, že se nejednalo třeba o nedbalost turisty? O teroristický útok spojený s volbami do Evropského parlamentu? O odvetu za to, co se dělo před měsícem na Novém Zélandě? O sabotáž zaměstnance? Příčin vymyslíme tisíc a jednu…"

Manipulátoři: "…blogeři Markéta Šichtařová a Petr Štěpánek (…) shodně obvinili média (…), že zamlčují pravdu o požáru pařížské katedrály tvrdíce bez důkazů, co požár vyvolalo, aby tak zastřela skutečné původce – muslimy."

Dotaz: Prosím poraďte mi, kde uvádím, že původcem jsou muslimové a média je zastírají?

Šichtařová: "Já vlastně úplně chápu, jak strašně moc chtějí tu svou pravdu a lásku prosadit; jenomže používají k tomu tak agresívní metody, že výsledkem je lež a nenávist."

Manipulátoři: "závěrečná věta o agresivních prosazovatelích pravdy a lásky už je naprosto mimo mísu, protože autorka sama použila vylhané tvrzení, ze kterého nemůže vyplynout pravdivý závěr."

Dotaz: Tady jaksi ani nechápu, co bych měla vlastně chápat. Ano, uznávám, jsem mimo mísu. To jako že někteří lidé nechtějí „pravdu a lásku“? Nebo co chtějí Manipulátoři vlastně říci? 

Byla bych vám opravdu velmi vděčná za výklad mého vlastního textu. Zjevně nechápu, co jsem napsala. Anebo že by snad chyba ve výrokové logice nebyla na mém přijímači…?

A jelikož Manipulátoři jsou patrně nad mé intelektuální schopnosti, tímto se jejich příštími články, které, domnívám se, budou následovat, nebudu více zabývat.

(Originál příspěvek ZDE , posudek Manipulátorů ZDE )

Print-screen Manipulatori.cz jako předmět doličný. Šíří se totiž tvrzení, že články na tomto serveru jsou občas zpětně upravovány...

Markéta Šichtařová