Portál Aukro, kde Luboš Xaver Veselý dražil anticenu předanou v přímém přenosu České televize, zrušil dražbu jeho zlatého citronu. Údajně kvůli nedodržení obchodních podmínek. Události ale nabraly nečekaný zvrat. (Foto: Aukro)

„Aukro aukci zrušilo. Prý pro porušení obchodních podmínek. Ještě před dvěma dny si na tom dělali reklamu na sítích. Kolegové to tam dali znovu, pokud to zase zruší, bude to umístěno na nějaký mezinárodní aukční server…“ prohlásil o zrušení dražby zlatého citronu moderátor Luboš Xaver Veselý na svých sociálních sítích.

Informace o tom, že portál Aukro zrušil dražbu anticeny za údajně podbízivé moderování politických diskuzí, která byla Xaveru Veselému udělena v přímém přenosu České televize, mezitím vyvolala nevoli na sociálních sítích.

Jedním z těch, kdo se ke zrušení dražby zlatého citronu vyjádřil, byl i člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov.

„Stažení Xaverova Citronu samotným Aukrem z aukce a dopis senátorů proti nominaci Hany Lipovské do Rady ČT – má stejný společný jmenovatel. Něco zakázat. Někomu v něčem bránit. Někoho zastavit. A to lidi nemají rádi,” napsal Petrov na svém Facebooku.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání následně upozornil na to, že zlatý citron se již na Aukru objevil znovu a jeho cena opět raketově roste.

„Na Aukru je Citron znova a lidi teď přihazují jako diví a na podporu Hany Lipovské vznikla petice, kterou přes víkend podepsalo 2 500 lidí. Pokud vznikne dojem, že jakákoliv skupina, ať jsou to media, politici, firma jako je Aukro nebo spolek, který se jmenuje Křesťanská akademie, se spojují proti jednotlivci, veřejnost se vždy postaví na jeho stranu. Útok se pak obrátí proti těm, kteří s ním začali,“ dodal mediální expert.