Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s privatizací OKD trestní oznámení mj. na bývalé ministry Sobotku, Urbana, Vladimíra Dlouhého a Skalického. Trestnímu oznámení budu čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček. (Foto: Youtube)

Trestní oznámení míří také na ministerské úředníky a vlivné advokáty Radka Pokorného či Richarda Wagnera nebo miliardáře a někdejšího majitele OKD Zdeňka Bakalu. Vyplývá to z textu návrhu závěrečné zprávy komise i z připravovaných trestních oznámení. Právo má kopie těchto dokumentů k dispozici. Předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) Právu řekl, že komisí definitivně schválená závěrečná zpráva bude zveřejněna dnes.

„Privatizaci OKD a navazující skutečnosti zřejmě doprovázela nekompetentní i závažná úmyslná protiprávní jednání politiků, úředníků, podnikatelů i jejich advokátů, která byla v rozporu se zájmy státu s jeho občanů, často trestněprávního charakteru,“ stojí hned v úvodu třicetistránkového návrhu závěrečné zprávy sněmovní komise, píší Novinky.