Miroslav Kalousek se ostře pustil do návrhu Václava Klausa mladšího zavést trestní čin za mazání příspěvku na sociálních sítích. (Foto: Twitter)

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 tím jde v rozporu téměř se všemi ostatními hnutími a vysvětluje proč.

„Facebook je soukromá společnost a stát jí nemá co mluvit do toho, jaká si nastaví pravidla. Tohle není návrh na ochranu svobody slova, ale na ochranu dezinformační války, kterou vedou autoritativní režimy proti nám a našim spojencům. TOP 09 bude proti," napsal Kalousek na svém Twitteru.

V sobotu jsme psali, že skupina poslanců v čele s Václavem Klausem mladším (ODS) chce trestat omezování svobody slova a projevu na veřejných sociálních sítích.

Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům těchto internetových platforem hrozilo podle navrhované novely trestního zákona až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Návrh už podepsaly tři desítky poslanců z ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN.

Je nutné poznamenat, že nejde zdaleka o první slovní přestřelku mezi Kalouskem i Klausem mladším. V prosinci bývalého předsedu Topky rozčilil sněmovní výstup Klause, ve kterém upozornil na to, jak se ministr Jiří Dienstbier snažil pod pláštíkem přejímání evropské legislativy přenést na školy nové povinnosti.

„Mluví Václav Klaus ml…. Ač nerad, musím přiznat, že Andrej Babiš je mi o něco sympatičtější. Ten se alespoň neukrývá za poctivou politickou značku ODS a netolerují ho a nehájí Petr Fiala a Zbyněk Stanjura," napsal Kalousek na sociální síti.