Daniel Vávra je scenárista a designér videoher, včetně známé Kingdom Come: Deliverance. Svůj nový příspěvek na Facebooku věnoval problémům domácího cestovního ruchu v Česku, zejména důvodům, proč turisté v regionech nezůstávají dlouho a dávají přednost Praze.

Příčinu vidí v neuspokojivém stavu hotelů. Jako příklad ke svému příspěvku přiložil několik fotografií z nejlepších hotelů Kutné Hory.

„Možná jste už slyšeli pláč českých byznysmenů a pracovníků v turistickém ruchu na to, že tůristi jezdí do regionů jen na otočku, nezdržují se tam a neutratí peníze. Teď jsem se díval na nějaké ubytování v Kutné Hoře, naší asi třetí největší turistické atrakci po Praze a Krumlovu. A tohle je best of, kde se dá v tomhle gotickém klenotu ubytovat. Češi jsou kreténi, absolutně neschopní a líní sebrat zlatou cihlu i když jim leží uprostřed obyváku a pak ještě brečí, jak nic nejde. V jedné z největších turistických atrakcí v zemi NENÍ ANI JEDEN HOTEL CO BY SI ZALOUŽIL ASPOŇ 4 HVĚZDY. ANI DO PRDELE JEDEN. A co by tam jako kdo hledal? Kde by tam jako chtěl někdo spát? Co by tam měl jako jíst? A co kromě těch pár stovky let starejch staveb tam dnešní lemplové nabízejí za zábavu/kulturu/zajímavosti? NIC. Jediná čtyřhvězda se menuje Stoupa. A čtyři hvězdy to má tak ve snu. Vedle Svatý Barbory postavil někdo minecraft panelák s nábytkem z Aska, jehož jedinou předností je výhled na trilionkrát lepší architekturu. Jsme národ imbecilů a barbarskejch prasat. V týhle zemi ještě nikdo aninepřišel na to, že na tu hnusnovou lososovou prázdnou zeď by si mohli dát aspoň vobraz. A to ejště čekám na první příspěvek co mi tu napíše, že co mi na těch krásnejch pokojích jako vadí,“ napsal Vávra.