Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro MF DNES uvedl, že k ruské invazi na Ukrajinu nedojde, protože Rusové nejsou blázni. (Foto: Wikimedia)

Zprávu o připravovaném útoku dostal od amerických bezpečnostních složek, jejich důvěryhodnost však zpochybnil.

„Už před několika dny jsem řekl, že podle mého názoru žádná válka nebude. Protože Rusové nejsou blázni, aby se pouštěli do operace, která jim přinese více škody než užitku. Pokud jde o americké tajné služby, je to jejich třetí blamáž. První byla v Iráku, kde se nenašly zbraně hromadného ničení. Druhá byla v Afghánistánu, když tvrdili, že Tálibán nikdy nedobude Kábul. No, a třetí je teď,” kritizuje Zeman.

S kritikou CIA český prezident nešetří, měl totiž před pěti dny dostat zprávu, že ruský útok začne za pět dnů. Zeman take zmínil, že pochybuje o kvalitě zdrojů CIA.

„Dostal jsem zprávu, že útok začne za pět dní. Tato zpráva pocházela z amerických zdrojů a přišla před pěti dny. Nu, a jak vidíte, nestalo se tak. V každém případě to byla zpráva CIA: A já se CIA neptám, jaké má informační zdroje. Pouze na základě tří uvedených případů pochybuji o kvalitě těchto zdrojů,” dodal k celé věci Zeman.