Reportér TV Nova Petr Brzek má za sebou kuriózní zážitek z natáčení. Když se totiž snažil točit reportáž o tom, že v Čenkovicích stále funguje vlek i přes vládní nařízení, se zlou se potázal. Celý incident přitom strhl lavinu reakcí na sociálních sítích a své vyjádření již poskytla jak TV Nova, tak i provozovatel skiareálu Libor Černý. (Foto: Youtube)

 

Není žádnou novinkou, že od soboty na základě vládního nařízení již vleky a lanovky nemohou přepravovat ani pěší turisty. Vláda tak reagovala na to, že se na svazích i přes zákazy stále pohybovalo velké množství lidí. Nicméně, někde na tato opatření zřejmě nedbají a vleky jedou dál. Případem takového jednání je i jeden skiareál na Orlickoústecku, jak zjistil štáb TV Nova.

„I přes zákaz spustili ve skiareálu v Čenkovicích na Orlickoústecku v sobotu lyžařský vlek. Kolem jel štáb TV Nova, který se chtěl jít zeptat provozovatele, jak je možné, že přes vládní opatření jezdí. Otázku se ale nepodařilo ani položit. Reportéra s kameramanem totiž začala obsluha vleku okamžitě fyzicky napadat,“ hlásala reportáž dané televize.

Tím to však ale neskončilo. Televize následně sdílela i celé video z tohoto incidentu. Na záběrech je vidět, že už na začátku provozovatel areálu slovně útočí na reportéry, a to s pokřikem: „Nic tady nenatáčej.“ Moderátor však na jeho slova překvapeně reaguje s tím, jestli je normální, že je na veřejném prostranství. Majitele areálu to však nezajímalo.

„My si tykáme?“ pokračoval reportér a vlekař to potvrdil: „My se známe, já jsem tě tady vozil, vole, když jsi tady jezdil jako lyžařskej inspektor.“ Brzek však negoval, že to byl on. Následně přiznal, že inspektorem byl. Celá situace pokračovala tím, že provozovatel štábu hrozil tím, že jestli budou točit, tak kameramanovi rozšlape kameru. Štáb na to reagoval slovy, že točit bude, a Černého vyzval, ať zavolá policii. Ten se k věci ale postavil jinak.

Dotyčný vypnul rolbu a zamířil si to rovnou k Brzkovi. Toho „chytil ho za flígr“ s následujícími slovy: „Natočíš tady jeden skeč, vole…“ A nezůstalo jen u moderátora. Dotyčný se zaměřil také na kameramana a na pomoc si zavolal kamaráda: „Tome, sejmi ho, toho kameramana.“ Muž se přitom štábu snažil vysvětlit, že se nachází na soukromém pozemku, a když natočí reportáž, tak areál zavřou, což vlekař ilustroval hláškou: „Co tady budeš dělat senzace, vole? Ty nám tady děláš jenom samý problémy.“