V pátek ve městě Sokolov v Karlovarském kraji došlo k násilnému konfliktu mezi místními obyvateli a několika vodáky, v jehož důsledku bylo zraněno 13 lidí. (Foto: Facebook/Romea)

Podle krajského policejního mluvčího dorazili policisté na místo incidentu během čtyř minut. Následně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Tento pátek čeští policisté museli zasahovat poté, co vedle vlakového nádraží v Sokolově vypukla bitka mezi skupinou vodáků a místními Romy. Podle verze uvedené na serveru Romea.cz se příčinou konfliktu stalo agresivní chování vodáků, kteří údajně měli přijet z Prahy.

Na zmíněném portálu se uvádí, že samotný incident byl způsoben urážlivými komentáři a napadením romského dítěte ze strany turistů, přičemž urážky vodáků měly mít rasistický ráz.

Při potyčce došlo ke zranění 13 osob, deseti místních Romů a tří vodáků. Jak poznamenal mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva, kvůli konfliktu nemusel být nikdo z účastníků hospitalizován.

„Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby,“ uvedl dotyčný.

Jak dále poznamenal krajský policejní mluvčí, v současné době probíhá identifikace všech pachatelů, a to prostřednictvím výslechů svědků a vyhodnocení veškerých záznamů, včetně videí na sociálních sítích a záběrů z městského kamerového systému. Kromě toho má odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje posoudit, zda při zásahu policie nedošlo k porušení zákona či interních předpisů.