Když už se zdálo, že se futures po týdnu pohybů na horské dráze konečně stabilizují, a den poté, co se americké regionální banky odrazily od dna v naději, že run na malé banky v USA polevuje, bankovní krize triumfálně dorazila do Evropy, kde (jak jsme včera varovali) šlo především o Credit Suisse. (Foto: Google)

Švýcarská banka, která se již obchoduje na historických minimech poté, co včera oznámila, že její finanční zprávy vykazují podstatné nedostatky, se propadla o více než 20 %…

… poté, co hlavní akcionář banky, předseda představenstva Saudi National Bank Ammar Al Khudairy, jehož podíl ztratil během tří měsíců více než třetinu své hodnoty, vyloučil další investice do problémové švýcarské banky, protože větší podíl by přinesl další regulační překážky.

„Odpověď zní: rozhodně ne, a to z mnoha důvodů mimo ten nejjednodušší, kterým je regulační a zákonný důvod,“ řekl Al Khudairy v rozhovoru pro televizi Bloomberg ve středu. Odpověděl tak na otázku, zda je banka otevřena dalším injekcím, pokud by se objevila další výzva k poskytnutí dodatečné likvidity.

Tento komentář srazil nejen akcie CS a CDS, ale vyvolal paniku v celém evropském bankovním sektoru…

… což vede k titulkům, jako je tento…

  • BANKOVNÍ INDEX STOXX 600 PRODLUŽUJE POKLES NA 4,1 %
  • BNP PARIBAS SE PROPADÁ AŽ O 8 %.
  • AKCIE SOCGEN KLESAJÍ O 7,3 %

… když evropský akciový index Stoxx 600 klesl o více než 2 %, přičemž index bank se propadl až o 6 %, a vyvolal nový propad futures na index S&P, který se po většinu seance obchodoval převážně beze změny, a to až o 2 %, přičemž futures na Nasdaq se přidaly. Nová panika přiměla investory hledat bezpečí a výnosy státních dluhopisů v USA i v Evropě se propadly…

Zdroj: zerohedge.com