Rastislav Maďar, nedávno instalovaný děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity (https://lf.osu.cz/), se zbavil jedné z předních odbornic v oblasti mikrobiologie a virologie, MUDr. Hana Zelená, Ph.D. Ačkoliv její publikační činnost i na mezinárodní úrovni je s jeho vlastní nesrovnatelná. (Foto: ilustrační, Facebook/Reflex)

Hana Zelená ale veřejně vystupuje s názory, oponujícími současné vládní ideologii. S názory, opřenými o vědecké argumenty i vlastní bohatou odbornou praxi. (viz zde: https://www.dzurnal.cz/…/morytaty-a-legendy-z…/)

Časopis Reflex vydal článek o tom, že diskriminační opatření MZ vznikají na politickou objednávku. Vedle úředníků MZ přitom zmiňuje jména jako Maďar či Smejkal. (viz zde: https://www.reflex.cz/…/epidemie-politicke-zvule-reflex…)

Demokratické opoziční strany, propagující očkování, trasování, testování, se opírají o odborné názory lidí, jako je R. Maďar, P. Smejkal apod. (viz např. zde: https://www.blesk.cz/…/konec-smejkalovy-poradni-skupiny…)

Stále další a další zprávy ze všech možných stran potvrzují to, co někteří z nás říkají už rok a půl: Česká republika ztratila právo na to, označovat se jako demokratický právní stát. Žijeme v zemi, kde vládne cenzura, udavačství, korupce. Kdo je ale hlavním strůjcem?

Hlavním hybatelem (i) umlčování odborníků s jiným, než oficiálním názorem, (ii) diskriminačních opatření MZ, (iii) nekritické propagace očkování, plošného testování a dalších kroků, které nemají žádný pozitivní dopad na řešení epidemie, vytvářejí ale obrovský prostor pro zisky farmaceutických společností v ČR i zahraničí, se víc a víc zdá být skupina poradců vlády MeSES (s podporou lobistické České vakcinologické společnosti).

A, shodou okolností, právě R. Maďar, prominentní představitel skupiny MeSES, donedávna figuroval jako předseda dozorčí rady soukromé slovenské společnosti Avenier a.s., výhradního dealera vakcín v ČR (mimochodem, pana Maďara v srpnu na této pozici vystřídal Roman Prymula).

Nabízí se tak otázka – vydává MZ diskriminační opatření, brání vysoké školy kritické diskusi a zbavují se kriticky myslících odborníků a propaguje Česká republika očkování na pokyn konkrétních vládních činitelů, jimž slouží i MeSES, Roman Prymula apod.? Nebo vláda z důvodu vlastní nekompetentnosti podlehla vlivu skupiny „odborníků“ a naši zemi už více než rok ovládají obskurní síly mimo jakoukoliv veřejnou kontrolu?

Zdroj: prolibertate2021