Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se v Parlamentních listech tvrdě vyjádřil na adresu českého mediálního „mainstreamu“. (Foto: Wikipedia)

Podle něj již můžeme sledovat známky cenzury, které mají ochránit liberálně-demokratickou doktrínu. Češi však nejsou „blbí a poznají lež“.

V článku pro portál Parlamentní listy Kňourek zopakoval, že největším problémem české i světové žurnalistiky je neobjektivita a hyperkorektnost.

„S tímto pokrytectvím přímo souvisí stav, že většina mainstreamu dnes neinformuje, ale bojuje. Nejen proti jiným názorům, ale i o vlastní přežití. Náklad i sledovanost klesají, lidé naše média neberou vážně a leckdy z nich mají i legraci," zopakoval svůj názor Kňourek, který vyjádřil v rozhovoru pro portál Parlamentní Listy minulý rok.

Podle něj lze sledovat zintenzivnění informační války i projevy cenzury, které mají vytlačit „závadné" názory a postoje odporující tzv. liberálně-demokratické doktríně.

„Všichni jedou podle stejného mustru: tady láska, támhle nenávist. Na povel. Když jde o témata, jako jsou migranti, multikulturní společnost, sexuální menšiny, gender, Václav Havel, Madeleine Albrightová, George Soros a bůhví kdo ještě, povinně milují. Cožpak tohle je novinařina?" klade si řečnickou otázku radní.

Dále se pozastavil nad iluzí plurality v českých médiích. Podle něj nejsledovanější portály nebo deníky sice poskytují prostor pro velký počet komentátorů, ti však zastávají většinou podobný názor.

„Můžete to vidět v České televizi i v Českém rozhlase. V pořadech jsou hosty stále tytéž tváře mediální scény. Ano, je jich dost a z různých redakcí, čímž vzniká falešná iluze o širokém názorovém spektru. Problém ale je, že mají totožné postoje a preference," upozorňuje člen Rady Českého rozhlasu.

Podle něj by bylo přínosnější, pokud by místo velkého množství komentátorů s identickým názorem měl čtenář či divák k dispozici dva s názorem naprosto odlišným. Spolu s tím však upozorňuje, že se Češi nedají tak snadno zmanipulovat.

„Češi prostě nejsou blbí, poznají, když se lže, fixluje, manipuluje, zatajuje, nálepkuje, cenzuruje. Mají na to historický čich," upozornil.

Právě z tohoto důvodu mediální mainstream prohrává:

„Když to shrnu, čučkaři a lepšolidé (výstižná přirovnání, proč je nepoužít) se podle mě před širokým obecenstvem v roce 2018 rozhodující měrou znemožnili. Drtivě většinová netweetující neelita je totiž z jiného těsta a každodenní štěkání do prostoru a pomlouvání jiných není smyslem jejího života."

Proto podle něj „čučkařům" nezbyde nic jiného než spoléhat na své mediální golemy. Ti jsou však ve svém umělém světě přesvědčeni, že vyhráli.

Zdroj:  snews.com