V současné době to vypadá, že hnutí ANO ovládlo volby ve většině statutárních měst, konkrétně tedy v 17 městech z celkového počtu 27. O události píší česká média, včetně portálu ceskenoviny.cz.

Portál uvádí, že ANO premiéra Andreje Babiše vedlo po sečtení poloviny okrsků v Ostravě, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Pardubicích, Zlíně, Jihlavě, Karlových Varech, Děčíně, Havířově, Chomutově, Opavě, Prostějově a v Přerově. Také v Brně se umístilo na první příčce, tam však ještě polovina okrsků sečtena nebyla.

Za druhou nejúspěšnější stranu je zatím považováno ODS, které na plné čáře vede v Teplicích a Mladé Boleslavi a uvádí se, že by mohlo zabodovat také v Jablonci nad Nisou či dokonce v Praze. Jak píše portál, do nejúspěšnější trojice se řadí i ČSSD, které boduje v Karviné a Frýdku-Místku.

Pokud jde o další statutární města, je dost možné, že v nich zvítězí jednotlivá místní uskupení. Vypadá to tedy, že v Třinci by mohla zabodovat strana Osobnosti pro Třinec, v Kladně pak Volba pro Kladno, v Mostě místní uskupení s názvem ProMOST a v Liberci strana nesoucí název Starostové pro Liberecký kraj.

Pokud se ohlédneme do minulosti, v předchozích komunálních volbách, které se konaly před čtyřmi lety, vyhrálo ANO. Tato strana tehdy ovládla celkem 13 statutárních městech z tehdejších 26 (Třinec se jím stal až v letošním roce). Na dalších místech bylo ODS a ČSSD, kdy každá strana oslovila tři statutární města.