Umělečtí řemeslníci hrozí odchodem do šedé zóny na internetu Osoby samostatně výdělečně činné žádají zrušení anonymních listinných akcií na doručitele a bezodkladné přijetí takových zákonů, které zajistí rychlý návrat společností podnikajících na území České republiky z daňových rájů! „Každý bez výjimky ať platí daně ve své zemi bez ohledu na právní formu jeho podnikání,“ píše server LaBasta.com. Pro OSVČ je podle serveru Česká republika už prakticky neobyvatelná a speciálně tvůrčím profesím nenabízí nic než bídu s nouzí. Pro zkorumpované politiky je naopak zemí zaslíbenou.

„Budeme se ještě divit, kolik akcií na doručitele a kolik offshore firem v daňových rájích politickým špičkám patří,“ říká provozovatel serveru LaBasta.com Ondřej Hrčiak. „Když se schováte za pár offshore firem, můžete krást, tunelovat, manipulovat se státními nebo obecními majetky. Nebo můžete jako lichvář půjčovat na nekřesťanský úrok a jako dceřiná inkasní agentura můžete souběžně vymáhat dluhy. Neodvádíte daně a všechno co děláte, je legální. Na všechno máte připravenou půdu v zákonech.“

Zdeformovaný trh práce i nesmyslné vládní reformy dopadají podle serveru LaBasta právě na osoby samostatně výdělečně činné, a zatímco Seznam.cz a dalších nejméně dvanáct tisíc bohatých českých firem odešlo do daňových rájů, oni si mají o to víc utáhnout opasky. „LaBasta zve OSVČ tvůrčích profesí na  Kajmanské ostrovy, do ráje bez daní a bez povinností vůči státu,“ komentuje provozovatel serveru LaBasta situaci, která může teoreticky brzy nastat. Hodlá totiž umožnit odchod do takzvané šedé zóny desítkám tisíc umělců, uměleckých řemeslníků a dalších živnostníků, pokud parlament a vláda nepřijmou opatření, která by vedla k urychlené nápravě. Absurdní situace, kdy desetitisíce firem odcházejí do daňových rájů a vláda svými opatřeními šlape na krk těm, kteří zůstávají, je podle něj neúnosná.

Podle odhadů České kapitálové informační agentury přichází stát na daních o desítky miliard korun ročně jen díky tomu, že nechává české firmy odejít do daňových rájů. Počty bohatých podnikatelů, kteří se rozhodli přestěhovat sídlo svých firem jinam a neplatit v Česku daně vytrvale rostou a bezmála dvanáct tisíc společností tedy není konečné a už vůbec ne kompletní číslo. Čekia totiž sleduje pouze veřejně dostupné informace a pokud českou firmu zamaskujete řetězem společností sídlících v několika různých zemích, ve statistikách se neobjeví. Nedohledatelné jsou především firmy založené fyzickými osobami cíleně pro daňové úniky, a těch jsou podle hrubých odhadů desetitisíce.

„Tyto firmy nejenže neplatí daně, ale ještě za nimi ročně odtečou stovky miliard z menších či větších tunelů veřejných financí, protože to je často pravý důvod existence anonymních akcií i takzvaných offshore firem. Vesměs nemajetní, zato dostatečně bezbranní drobní živnostníci a autoři na volné noze státní rozpočet rozhodně nespasí,“ říká Ondřej Hrčiak. „Zbývá nám skutečně jen emigrace, nebo řekněme kybernetická emigrace. Přestěhovat server papírově na Kajmanské ostrovy umíme taky. Technicky se pro registrované uživatele nic nezmění, jenom stát postupně ztratí kontrolu nad jejich příjmy.“ Privatizace státu a cílená likvidace středních vrstev se podle jeho názoru pomalu obrací v regulérní válku gaunerských špiček proti zbytku populace a v boji o přežití už občan nemá jinou povinnost, než zajistit živobytí sobě a svým dětem.

„Žádáme zrušení anonymních listinných akcií na doručitele a bezodkladné přijetí takových zákonů, které zajistí rychlý návrat společností podnikajících na území České republiky z daňových rájů! Každý bez výjimky ať platí daně ve své zemi bez ohledu na právní formu jeho podnikání. A pokud ne, OSVČ se podle toho zařídí,“ píše server LaBasta.com v článku o daňových rájích, jejichž dopad dokládá na konkrétních případech zde.

Server LaBasta.com je online tržiště pro OSVČ tvůrčích profesí, jako jsou grafici, fotografové, módní návrháři, šperkaři a další výtvarní umělci a umělečtí řemeslníci na volné noze.

]]>