Vážení čtenáři, v dubnu dosáhl nezávislý webový deník AC24 návštěvnosti okolo 15 tisíc denně. Jsme za to nesmírně vděčni, vážíme si vás všech a doufáme, že nám i nadále zachováte přízeň. Dáváme vám zde prostor poskytnout nám zpětnou vazbu, abychom se dle vašich podnětů i nadále zlepšovali. Vaše poznámky, příspěvky posílejte na info@ac24.cz. Zároveň nám dovolte shrnout, proč AC24 vzniklo a jaké jsou naše hodnoty. Česká mediální scéna podléhá propagandě mocenských kruhů, myšlenkové lenosti a zjednodušené představě světa do té míry, že se na stránkách novin a v televizním zpravodajství málokdy dozvíme něco podstatného o dění v dnešním světě, který prochází obrovskou revolucí na všech úrovních.

Nechceme stavět svou existenci na kritice kolegů-novinářů, ostatně v redakcích pracuje řada schopných a čestných lidí, ale bohužel celkové vyznění "mainstreamových" médiích je tristní. A proto vzniklo AC24, jako alternativa k oficiální ČT24 a spol. Zkoumáme kriticky události na světové a domácí politické scéně, přemýšlíme, co se děje na pozadí událostí. Dáváme prostor provokativním hlasům. Nabízíme čtenáři prostor k porovnávání a přemýšlení.

AC24 se především domnívá, že je nutné debatovat o současném světě v mnohem širších souvislostech než jen na škále – demokracie-diktatura, pravice-levice, Východ-Západ. AC24 vidí mnohem větší důležitost ve snaze každého jednotlivce hledat vlastní svobodu a odpovědnost, bořit zdi, které jsme si kolem sebe postavili – ať už v osobním životě, v české společnosti nebo v mezinárodním uspořádání. AC24 se nebojí klást si i nepříjemné otázky, které možná boří falešné jistoty kolem nás.

AC24 vyzývá k novému promyšlení politiky jako takové. Je například opravdu systém politických stran a parlamentních voleb jediný možný? Máme věřit všem, kteří říkají, že to je nejlepší uspořádání, které můžeme mít, když po světě roste sociální nespravedlnost a riziko válečných konfliktů? AC24 v žádném případě nevolá po anarchii, odsuzuje nesnášenlivost a násilí, ale zároveň nechce slepě poslouchat mainstream médií politiky a intelektuálních médií, neboť je zjevné, že po devadesátých letech, které proběhly ve znamení vítězství Západu a demokracie, došlo k velkému vystřízlivění.

AC24 tedy podporuje kritické uvažování, osobní svobodu a angažovanost, zkoumání tabu a stereotypů, hledání morálních stanovisek. AC24 nepodléhá spirituálním excesům, ale dává prostor emocím, citům, instinktu, energii, snění, utopiím a všem formám lidské potřeby chápat svět nejen z úzkých racionalistických pozic, které zjevně přestávají mít univerzální platnost.

[quote align="center" color="#999999"]

Líbí se Vám AC24?  Podpořit nás můžete ZDE[/quote]

AC24 věří – jako ve slavné básni Johna Donna – "že nikdo není ostrovem sám pro sebe, každý je součástí nějakého kontinentu, nějaké pevniny". AC24 podporuje humanitu, spolupráce, laskavost a toleranci. Věříme, že komunita našich čtenářů se bude rozrůstat, a že nezůstane u pouhého psaní a čtení článků, ale že vzniká prostor pro hlubší spolupráci mezi námi, neboť všichni jsme na Zemi jako na jedné lodi.

Ondřej Geršl, vydavatel AC24