roč zpětně přepisovat historii, když můžeme měnit paradigma přímo v reálném čase.

Dva roky poukazujeme na to, co se děje v Číně – jak se tam budují tábory pro covid pozitivní, lidé se bez očkovacího pasu nedostanou k lékaři a umírají doslova na ulici před nemocnicí, nebo lidé umírají hlady ve vlastních domech, kam je vláda zamkne a dveře zatluče, nebo zavaří svářečkou.

Nedávno v jednom takovém domě uhořelo množství lidí, kteří prostě nemohli utéct ven.

Tak moc je chránili před “zákeřnou nemocí”, až je zabili – co by dříve bylo zcela sci-fi a nemyslitelné, je dnes obecně přijímaná realita.

Když jsme toto ukazovali, byli to lži, hoaxy a nebo přinejlepším se tomu zastánci covidových opatření smáli, že je to přeci správné a na covid musí být přísnost.
Naprosté porušování lidských práv a základních svobod bylo pro smích – už abychom to měli u nás stejně.

A dnes? DOSLOVA TI STEJNÍ – dokonce i ČT se slzou v oku – ukazují, jak se v Číně porušují lidská práva a teď jsou to ale ti “hodní Číňané” – (přelož si, ti stejní jako předtím, ale už nikoli dezoláti) bojují proti zlému systému a šíleným opatřením…

Zdá se mi, že je to poměrně sofistikovaný EU algoritmus, který hledá v reálném čase vždy většího “nepřítele” a podle výsledku se pak ohýbá realita. Je to vlastně lepší řešení, než v Orwellovi 1984, než pracně zpětně přepisovat historii… 

Je to téměř takový pre-crime, jaký známe z Minority report – nejlépe potrestat zločin a změnit realitu ještě dříve, než se to stane – to je obraz toho nového a správného světa, kam mílovými kroky směřujeme.

Jan Tománek