Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaČtyři sekundy do začátku třetí světové války

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Čtyři sekundy do začátku třetí světové války

Nedávná série událostí, tak zvaný případ Skripal a údajný chemický útok v Sýrii, postavily svět na pokraj velké agresivní války na Blízkém východě.

...

Síly vyvolávající tuto válku sledují dva hlavní cíle:

Ospravedlnit rostoucí vojenské výdaje a zajistit ekonomickou nadvládu takzvaného bloku pod vedením USA nad zbytkem světa. Vojenskoprůmyslový komplex a nadnárodní korporace kontrolující euroatlantickou vládu budou vůdčí silou této nové velké války.

Upevnění unipolárního světového řádu vedeného USA a tzv. Západního hodnotového systému. To umožní euroatlantickým elitám, aby nadále využívaly stávající systém k tomu, aby zůstaly u moci a aby vydrancovaly zdroje národních států.

Poté, co americká velvyslankyně v OSN Nikki Haleyová vyhrožovala, že USA zaútočí na syrské síly, pokud budou i nadále bojovat proti militantům v oblasti východní Guty nedaleko Damašku, bylo uvedeno v článku Zbývá pět sekund do třetí světové války:

"Je možné, že scénář eskalace v Sýrii i na Ukrajině může být implementován americkým departmentem brzy po volbách nebo během prezidentských voleb v Rusku. Cílem těchto akcí bude zahájení agresivní války proti Rusku. "

Nicméně Vladimir Putin dosáhl 18.března rozhodného vítězství v ruských prezidentských volbách. Takzvaná "prozápadní opozice" nebyla schopna nominovat konkurenčního kandidáta na prezidentský úřad a úplně selhala. Rovněž bylo zabráněno eskalaci v Sýrii a úspěšná operace k osvobození východní Guty byla zahájena syrskými silami, podporovanými Ruskem a Íránem.

Pak byl proveden další pokus o eskalaci situace pomocí tzv. Případu Skripal. 4. března bývalý ruský vojenský zpravodajský důstojník a britský špión Sergej Skripal a jeho dcera Julia byli údajně otráveni ve Velké Británii tím, co Londýn popisoval jako ruský plyn Novičok. Spojené království, USA a některé další státy vyhostily přes 100 ruských diplomatů a využily incidentu ke zvýšení tlaku na Rusko.

Avšak počátkem dubna se ukázalo, že britská tvrzení "ruského" původu nervového plynu byla lží. Celý příběh otravy Skripalových se zhroutí, protože ruská angažovanost se dá jen těžko dokázat pomocí spolehlivých důkazů, že "to Rusové udělali" je pouze PowerPointovou prezentací.

Pozornost takzvaného mezinárodního společenství byla opět přenesena do Sýrie. 7. dubna syrské vládní síly osvobodily téměř celou oblast východní Guty, opouštějící jediné militantní město Duma, kde probíhají sporadické střety a složité jednání. Dne 8. dubna se místní militanti - členové Jaish al-Islamu vzdali svých pozic a přijali dohodu o odsunutí, která jim umožní přestěhovat se do jiných militantních oblastí Sýrie. Mezi 7. dubnem a 8. dubnem však Asadův režim „provedl chemický útok“ na město zabil spousty lidí, přinejmenším tolik, co militantní mediální aktivisté a mainstream chtějí, abyste věřili.

Americký prezident Donald Trump, který sliboval před pár dny, že stáhne vojáky ze syrské války, obvinil Sýrii, Rusko a Írán za civilní obětí a slíbil "tvrdou" reakci za údajný útok. Nyní USA a jeho spojenci, většinou Spojené království a Francie, připravují vojenské plány na útok na Sýrii. Prezident nejmocnější země na světě je připraven zahájit to, co se může stát jadernou válkou, přestože byla vyvolána pověstmi a hroznými obrázky na sociálních médiích. Jaký zkrat!

Ruské ministerstvo obrany, ministerstvo zahraničí a dokonce i prezident Putin opakovaně varoval, že se objevily informace o přípravách na provokace chemických zbraní v celé Sýrii, včetně oblasti Guty. Koalice vedená USA však ignoruje varování.

Je důležité poznamenat, že osvobození východní Guty je jakousi "červenou čárou", po níž se situace v Sýrii změní. Podle provládních zdrojů bylo do operace zapojeno zhruba osmnáct tisíc bojovníků od zahájení v únoru 2018. Celkový počet provládních bojovníků, kteří jsou přímo či nepřímo zapojeni do úsilí o zajištění oblasti je 30 000.

Pokud bude východní Guta osvobozena, tak bude tato síla volná pro budoucí operace proti militantům v celé Sýrii. Oblast tábora Jarmúk podřízená ISIS, stejně jako militantní části východní a jižní Sýrie patří mezi zřejmé cíle pro nadcházející syrské protiteroristické operace. To dále posune rovnováhu moci v Sýrii a postaví koalici pod vedením USA, která okupuje části země do komplikované situace.

Tento řetězec událostí jasně ukazuje, jak některé mocnosti podněcují novou velkou válku, aby ochránily své vlastní finanční a politické zájmy.

Je americký prezident připraven stát se pěšákem v jejich hře? Uvidíme během pár příštích dnů.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+46 # Dost3 2018-04-13 08:32
Článek nepotřebuje žádný komentář. Vytesat do skály.
Jen přidám obrázek, kde pouze jeden účastník je neměnný.
P.S. Jinak včera celý den létalo ze západu jedno těžké nákladní letadlo přes ČR za druhým cca každé 2 hodiny směr východ.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # .lak 2018-04-13 09:27
Recipročně poletí byť jedna raketka a budou mít konečně dost. www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Popo 2018-04-13 10:32
Cituji :
Nedávná série událostí, tak zvaný případ Skripal a údajný chemický útok v Sýrii, postavily svět na pokraj velké agresivní války na Blízkém východě...
Samá voda, samááá voda - jeden "balónik" večí od druhého. Má to ale aj svoju "pozitývnú" stránku - užitočný idioti namiesto toho aby si riešili ten svoj vlastný život svoj vlastný svet s tou svojou nutkavou potrebou domýšlať si nezmysli "stojacé na vode" s celkom vážnou tvárov radšej riešia vyfabulované "vlhké sny" niekoho koho ani nepoznajú. Priatelia prezradím vám, "západné hodnoty" už dávno spoznali hranice svojích možností. Tak tak - Snívajte s nami - o tom to je a len o to tu ide...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Jarin G. 2018-04-13 09:35
Ahoj Doste.
Já mám trochu jiný názor, ale netvrdím, že můj je ten správný.
Já si myslím, že ten článek je trochu staršího data.
Někde jsem ho už i četl (včera, předevčírem?).
A situace se mezitím vyvíjí.
V Sýrii k žádnému závažnému konfliktu nedojde.
Včera Německo, dnes Kanada vyhlásily, že se případného konfliktu nezúčastní!!!
Ghúta je kompletně osvobozena, jsou tam i Rusové a hlavně, na ten konflikt by zejména doplatila Israel a přesto vlak nejede! Sýrie i Írán by ji rozhodně v téhle válce nevynechaly.
Netvrdím, že se tam nějaká komedie s raketkama neodehraje. Něco jako před rokem proti syrskému vojenskému letišti Shayrat.
Ale až po telefonickém upozornění Rusů (ti pak upozorní patřičná místa), aby to mnoho škody nenadělalo. Něco by se zase sestřelilo, něco by spadlo do pouště. Spíš takové to: "Vlk se nažral a koza zůstala celá"!
Takhle se chovají zástupci nesmiřitelných stran, těsně před útokem, po tom co se v OSN k "smrti" pohádali?
Trochu inscenace pro "nezasvěcené".
www.youtube.com/.../


Ano, válka hrozí! Ale jak autor píše, na Ukrajině!!!

Moc by mě zajímala ta čísla, cituji: "Celkový počet provládních stíhaček, kteří jsou přímo či nepřímo zapojeni do úsilí o zajištění oblasti je 30 000. "
Jsem laik, ale skutečně má Sýrie tolik stíhaček nebo jen špatný překlad? (dole vysvětleno "Powderem")
Doplněno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teď jsem si přečetl nový článek na HS. Fakt si to přečtěte všichni!!!
Moskva stanovila Američanom „červenú čiaru“ v Sýrii
cituji z něj:
...Z vyjadrení hovorcu ruského prezidenta Dmitrija Peskova sa dá dešifrovať, že Rusko by bolo ochotné tolerovať limitovaný americký vojenský zásah v Sýrii pod zámienkou údajnej odvety za vyfabulované použitie chemických zbraní na predmestí Damasku, avšak Američania musia vopred prostredníctvom existujúcich a zaužívaných komunikačných kanálov oznámiť konkrétne ciele na území Sýrie, na ktoré budú smerovať ich tomahawky. Toto je potrebné preto, aby Rusi a ich sýrski a iránski spojenci mohli vopred učiniť príslušné opatrenia a eliminovať nežiaduce straty na ľudských životoch, aj keď tieto sa úplne vylúčiť nedajú. Dôležitou je však pridaná hodnota pre Američanov spočívajúca v tom, že by sa takto vyhli riziku usmrtenia ruských vojenských poradcov, vďaka čomu by nemuseli čeliť odvetnému úderu ruských rakiet na svoje torpédoborce Donald Cook a Porter, ktoré by v opačnom prípade zrejme skončili na dne Stredozemného mora. ...
I dál je to moc zajímavé!!!
hlavnespravy.sk/.../1370950
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Dost3 2018-04-13 10:48
Ten článek je pouze shrnutí podstaty věci.
Netvrdím přeci, že k něčemu dojde. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jarin G. 2018-04-13 22:43
Ahoj!!! Já netvrdím, že ty tvrdíš!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Dobrý Den 2018-04-13 09:07
Západní "demokracie" v praxi:
Je zvláštní, že zatímco se Západ chystá odpalovat rakety kvůli „chemickému útoku“, který ani nebyl, samotní džihádisté z Dumy pokračují v poklidu v evakuaci, zapalují své štáby a úřadovny a ničí tak veškeré důkazy o své činnosti a propojení na Západ a Saúdy, nasedají do autobusů a podle všeho i s Bílými přilbami mizejí ze scény, směr Džarábulus u tureckých hranic. ...
Nemá smysl jednotlivé bláboly komentovat, i když musím přiznat, že nový „objev“ – tedy, že zmíněný Novičok nezabíjel do několika vteřin, jak měl, protože byl namíchán tak, aby zabil až za čtyři hodiny – mě fakt pobavil. A když k tomu ještě navíc v salibsurské nemocnici měli „shodou náhod“ službu dva doktoři, co mají bojový výcvik, takže hnedka věděli, jaký protijed použít proti látce, proti níž protijedy neexistují, tak to bylo až takové montypythonovsk é. Naštěstí vím, jak to všechno vnímat uvědoměle a demokraticky, protože si v duchu neustále opakuju Schwarzenbergov o „skřípalovské“: „Vražda je vražda, přes to nejede vlak“ a „Britové mají dostatek důkazů“…
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # John Powder 2018-04-13 09:28
Opravte ty stíhačky. Předpokládám, že v originále bylo "fighters"...
Místo "zhruba osmnáct tisíc stíhaček", patří "zhruba osmnáct tisíc bojovníků".
Jinak souhlas...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # LubinenKremlBot 2018-04-13 10:15
Líbačka muckačka v OSN ,někdy mám pocit ,že v politice převládají ,,herci,, kteří pro nedostatek talentu nemohli šaškárnu studovat a tak se stali perspektivními kádry do politiky a taky v nich jsou ,viz nejbrutálnější ministr války Stropnický ,,žádná héréčka ,ja ju znám kurwa je to ,,Tak si opět zastrašili a snížili lidstvu pozitivní vibrace přes zprávy směřující k válečnému armagedonu ,no a jedeme dál ,Vy se strachujte a my budeme zbrojit vesele dál.Výsledkem je ,že ovečky jsou stresované ale šťastné ,že zatím nebude ještě hůř,tak jestli tohle je slušné a zodpovědné chování elit světovládných tak potěž ale z jejich pohledu to účel splňuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Vít 2018-04-13 10:16
Tak lll. světové války se vám zachtělo, hlupáci ? To, co děláte se svými státními systémy a s nastrčenými lidmi vám už nestačí ? Chcete vybrakovat poušť ? Dobrá, chcete písek, bude ho mít. Nic jiného ovšem nedostanete. Občas vám ten písek pokropím, abyste mohli stavět hrady s tunely. Bábovičky vám nedám, ještě byste se bacali s nimi po hlavičkách a pak byste si u Mne stěžovali, že máte na hlavičkách boule. Jste kojenci a batolata, kteří chtějí celosvětový NWO řád. Ani nevíte, chudáčci, co je to řád. To je pořádek a nikoliv ten binec, co jste Mi ze Země udělali. Nebojte se, na Zemi již si hrát nebudete. Plno písečku je ale na Marsu a ten budete s Mou pomocí oživovat. Na Zemi je to pro vás moc složité, chcete lidem vládnout, kojenečkové, ale nechápete jednu podstatnou věc, že vládnout lidem nejde. Jsem taky jenom člověk, proto jim nevládnu, ale rád se s nimi bavím o důležitých věcech. Proto jsme se se dohodli, že na hraní s pískem budete mít Mars. Povede vás maminka, je přísná, tak ji nezlobte. Má velkou vařečku a před tím, než vás přetáhne přes zadek, sundá vám plínky. Tak pozor na to !

Otec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Pokémon 2018-04-13 13:15
Třetí světovou válku si může přát pouze bezdětný, znuděný zmetek s rakovinou v posledním stádiu, nebo naprostý omezenec, který si myslí, že si tím něco urve pro sebe. Neurve si nic. Zdechne stejně bídně, jako ostatní běžní lidé, kteří nemají na to, aby si postavili bunkry za miliardy a stejně si tím pouze prodlouží své utrpení, jelikož po nukleárních radovánkách tu nebude k žití dlouho, dlouho pro nikoho a pro nic. A je po čertech jisté, že vyhrát bude chtít každý, čili bez atomových zbraní by se to neobešlo. Konvenční vedení války se vedou jen tam, kde z toho ostatní těží, ale toto bude hra o naprosto všechno, se vším všudy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # fujiminavaja 2018-04-13 15:39
"Všechny války jsou založeny na podvodu. Válka výjimečně nastane jako překvapení pro ty u moci. Téměř bez výjimky se čas před fyzickým konfliktem vyznačuje prováděním ekonomické války a strategickému manévrování. Ve veřejném školství se neučí tato část historie právě proto, že školy jsou státní. A státy mají nejvyšší zájem na tom, aby jejich populace přijala oficielní vysvětlení bez kladení otázek."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás