Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaÍránská vláda má „tvrdé důkazy“ o vměšování CIA do protestů

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Íránská vláda má „tvrdé důkazy“ o vměšování CIA do protestů

Íránská vláda OSN sdělila, že má nezvratné důkazy o zapojení CIA do „režírování protestů“, které v uplynulém týdnu probíhaly po celém Íránu.

Nejvyšší právní orgán už předtím tvrdil, že do těch nepokojů, které si zatím vyžádaly dva tucty životů, se přímo zapojuje CIA. Íránský generální prokurátor Mohammad Jafar Montazeri ve čtvrtek tvrdil, že „hlavním režisérem“ těchto demonstrací byl činitel americké CIA.

A íránský vyslanec Gholamali Khoshroo – jehož země není členem Rady bezpečnosti, byl však v pátek pozván, aby se jejího zasedání zúčastnil – řekl, že protesty jsou „přímo podněcovány zahraničními silami včetně prezidenta Spojených států.“

Trumpova administrativa popírá, že by v demonstracích měla prsty, a říká o nich, že ty jsou zcela spontánní. CIA to odmítla komentovat.

Zerohedge.com hlásí:

Velvyslanec Gholamali Khoshroo rovněž obvinil Spojené státy ze zneužívání své pravomoci stálého člena Rady bezpečnost, když ji vyzvaly, aby tyto protesty prodiskutovala. „Je nešťastné, že část jejích členů, místo aby tomu vzdorovala, tak dovolila, aby se tato rada sama nechala současnou administrativou USA zneužít ke svolání schůze kvůli záležitosti, která nespadá do jejího mandátu,“ řekl.

Íránské obvinění podpořilo Rusko, jehož vyslanec Vasilij Nebenzia se obrátil k vedoucí za USA s tvrzením: „Vy plýtváte energií Rady bezpečnosti, místo abyste řešili klíčové krizové situace v Afghánistánu, Sýrii, Libyi, Iráku, Jemenu, Severní Koreji a na Africkém kontinentu. Místo toho navrhujete, abychom se vměšovali do vnitřních záležitostí nějakého státu.“ Ruský zástupce pokračoval: „Jistěže je nám líto těch ztrát na životech v důsledku těchto demonstrací, které nebyli nijak mírumilovné. Nicméně nechme Írán řešit své vlastní problémy, zvláště když právě to on dělá.“

Rusko dále americký postoj označilo za pokrytecký:

„Kdybychom měli postupovat podle vaší logiky, tak bychom měli svolat zasedání Rady bezpečnosti po každých takových událostech, jako byly ve Fergusonu nebo při násilném rozpuštění hnutí Okupace Wall Streetu na Manhattanu,“ řekl Vasilij. „My nechceme být zapojeni do destabilizace Íránu ani žádné jiné země.“

To byla odpověď na zahajovací řeč velvyslankyně USA u OSN Nikki Haley, v níž ta ty týden trvající nepokoje v Íránu charakterizovala jako „spontánní projev základních lidských práv,“ kdy tvrdila, že ty protesty souběžně se odehrávající na „více než 78 místech“ – lze podle mnoha zpráv považovat za protirežimní protesty – a už převážně uvadly, aby otevřely cestu k větším protivládním shromážděním. Připisovala íránským demonstrantům obvyklé motivy svobody a demokracie, když ty mají podle tvrzení mnoha analytiků mnoho tváří a složitou povahu, kdy se převážně zaměřují na chronické ekonomické těžkosti – což se dá očekávat od kterýchkoliv protestů v jakékoliv zemi, jejíž vládu USA nemají rády.

„Íránský lid nakonec určí svůj vlastní úděl. Tak nechť nejsou žádné pochybnosti, že USA se nestydí za to, že stojí na straně těch v Íránu, kteří se snaží o svoji svobodu, o prosperitu pro své rodiny a o důstojnost pro svůj národ. My nebudeme potichu,“ řekla Haley, přičemž rovněž pohrdavě zavrhovala obvinění, že ty protestující a provokatéry „zneužívají jako své loutky cizí mocnosti.“ Řekla, že USA jsou si absolutně jisté, že protesty nejsou podněcovány vnějším vlivem nebo intervencemi. Dále opakovala varování, které bylo už předtím zdůrazněno v předchozím tiskovém prohlášení ministerstva zahraničí: „Íránský režim už dostal výpověď: Svět bude sledovat, co uděláte.“

Mezitím se k rostoucímu chóru zemí obviňujících USA z vměšování do vnitřních záležitostí jak Íránu, tak Pákistánu i jiných zemí s muslimskou většinou přidal Recep Tayyip Erdoğan z Turecka. Turecký prezident v pátek při tiskové konferenci v Istanbulu obvinil USA ze snahy zmocnit se kontroly nad zdroji Středního východu, kdy řekl: „Nemůžeme přijmout, když se určité země – převážně USA a Izrael – vměšují do vnitřních záležitostí Íránu a Pákistánu,“ uvedla AFP.

Mnoho zemí, včetně evropských jako Francie, varovalo, že USA zneužívá íránské domácí situace k podvrácení jaderné dohody z roku 2015 (Společný podrobný akční plán, JCPOA). Už předtím tento týden ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov výslovně USA varoval před „pokusy vměšovat se do vnitřních záležitostí Íránské islámské republiky,“ kdy zdůrazňoval, že „to, co se tam děje, je vnitřní záležitostí.“

Dokonce i Francie ve vzácném okamžiku naprosté shody Ruskem a s Íránem tento týden USA pokárala za předčasné vytahování lidských práv k podvrácení jaderné dohody. Ve středu řekl reportérům prezident Emmanuel Macron: „Oficiální linie prosazovaná Spojenými státy, Izraelem a Saúdskou Arábií, kteří jsou v mnoha ohledech spojenci, je skoro přesně taková, aby nás dovedla do války.“ Tyto země obvinil, že zjevně prosazují „záměrnou strategii“ k podvrácení JCPOA.

„Jinak skončíme tím, že mimoděk způsobíme obnovené vybudování ‚osy zla‘,“ řekl Macron za využití neblaze proslulého výroku bývalého prezidenta George W. Bushe, který tuto frázi používal k popisu zemí jako Írán, Irák a Severní Korea. Macron dále varoval, že v době, kdy by svět konečně mohl opustit cestu směřující ke „konfliktu extrémní brutality,“ by USA neměly na Írán tlačit, aby se na ní vrátil.

Během pátečního nouzového zasedání OSN trvala Francie na předchozích Macronových slovech, kdy francouzský velvyslanec Francois Delattre naléhal na opatrný přístup k vnitřním věcem Íránu, kdy těsně před zasedáním řekl: „Ano, samozřejmě bdělost a vyzývání k plnému respektu ke svobodě projevu, nikoliv však přetváření takové krize na nástroj působením zvnějšku, neboť to by jen ty extrémy posílilo, a právě tomu bychom se chtěli vyhnout.“

Jeho volání po opatrnosti k „zabránění přetvoření takové krize na nástroj působením zvnějšku,“ je jasným poukazem na opakované požadavky izraelských a amerických činitelů po mezinárodní solidaritě s proti-Teheránskými protesty za účelem změny režimu. Takže když i Francie se staví jasně na stranu proti USA a po boku Íránu a Ruska, tak se USA určitě na světové scéně ocitly v izolaci.

Zdroj: washingtonpost.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+8 # Piovarči 2018-01-07 21:36
Macron dále varoval, že v době, kdy by svět konečně mohl opustit cestu směřující ke „konfliktu extrémní brutality,“ by USA neměly na Írán tlačit, aby se na ní vrátil.

Frantíci sú radšej opatrní videli kam to viedlo v Libiy a v Sýrii kde tiež strkali svoje prstíky a bombardovali keď došla munícia aj betónovými bombami. A potom ich zaplavili utečenci z celej Afriky.
Pokrok na Sýrskom fronte v oblasti Južného Idlíbu:

Bitva vo východnej Gute:

Sýrská Arabská Armáda a jej spojenci vykonávajú vojenskú opearáciu pre prerušenie bliehania základne Obrnených vozidiel vo Východnej Gúte v Ahrar al-Sham 6. januára vládne vojská obsadili viaceré budovy v blízkosti Abu Baker mešity a dostali sa tesne k základni.

V januári 7, ťažký VBIED explodovala v al-Thalathin ulici v západnej časti mesta Idlib. Libanonského al-Mayadeen TV povedal, že VBIED cielené sídlo al-Kajdy prepojených Ajnad Kaukaze skupiny. 25 civilistov a bojovníkov Ajnad Kaukaze bolo zabitých a mnoho ďalších bolo zranených v VBIED útokom.

V Idlíbe sa drvia extrémisti medzi sebou.
southfront.org/.../syria
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jarin G. 2018-01-07 22:06
Opět děkuji za tuto, ale i za všechny předchozí, informaci, kdy jsem byl pryč. Vše od tebe jsem už přečetl. Díky!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Piovarči 2018-01-08 16:06
Neni zač, ale nestíham tak tie udalosti letia:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # josh (xy) 2018-01-07 10:36
Íranská žena před zdí us embassy Tehran.


I Budapšť ochutnala Islám...
cum.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # chromolibden 2018-01-07 13:27
Jestli někdo pochybuje o vměšování se těchto struktur do politiky jiných zemí. Je to blázen. Ta první fotka je naprosto v pořádku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # Janinna 2018-01-07 14:14
Kdo má mozek v hlavě, tak nepochybuje.
Líbí se mi postoj Ruska, prostě je fakt, že jejich zahraniční politika, jejich ministerstvo zahraničí nemá chybu. Lavrov má za sebou opravdu schopné lidi..
Jo, jaký je šéf, takový jsou i podřízení. Pracují perfektně.
A také iránská revoluční stráž IRGC oznámila zmaření nepokojů, které způsobily cizí síly, za hlavní organizátory protestů označila: USA, Velkou Británii, Izrael, Saudskou Arábii a monarchisty v Perském zálivu.
https://[...]ne.ws/gxFB
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # Dagmar 2018-01-07 14:23
A mně se líbila poslední věta z řeči ruského představitele Něbenzji v radě bezpečnosti OSN. Řekl - vy v USA asi neznáte nic jiného než sankce proti státům - nic jiného od vás není slyšet
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Janinna 2018-01-07 14:36
:)) přesně Dagmar, celé vystoupení nemá chybu, jasné a adresné.
Jinak v Íránu už začínají začišťovat, podpindosník Ahmadinejad byl zatčen za vyvolávání nepokojů v zemi:
zerohedge.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2018-01-07 21:50
Amíci v OSN dostali pekne cez držku a to už bolo treba!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # chromolibden 2018-01-07 16:11
Je to tak. Co se týká ruské zahraniční politiky nemá chybu. Veškeré kroky podniká s rozvahou, v souladu z meinárodním právem a ženevskou konvencí. Přesně tak aby Rusko nikdo nemohl osočovat z porušování lidských práv ve světě. Myslím, že je to především Putinova práce, našel produktivní a schopné jedince. Díky ruské politice a hlavně intervenci v Sýrii se začíná svět opět polarizovat. Už není jeden strážce "svobody" které vlezl kam chtěl a kdy chtěl. A každý mu to žral ani s navijákem. Jenže tohle americký pán jen těžko nese. Ztrácí a ztratí svůj vliv, ale nebude to jednoduché, nikdo se moci jen tak nevzdá. Na této situaci má největší podíl právě Putin.

Největším nebezpečím pro svět potažmo Evropu, je právě arabský destabilizovaný svět a samozřejmě americké provokace v korejských vodách či ve vzduchu. Převzetí moci v SA mladým princem, je ovšem asi víc reálné než konflikt s KLDR. Každý si asi umí představit co by přinesl konflikt s Íránem Evropě. Princ neustále zatýká bohaté araby ve vládě a jedoznačně prohlásil, že konflikt s Íránem je u něj prioritou -po převzetí moci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Janinna 2018-01-07 17:26
Zatýkání všech těch bohatých saudských princátek je vnitřní boj o moc a hlavně jejich obrovským jměním, které se zabavuje, látají svůj rozpočet.
Saudové jsou jen tak silní jak je silný hegemon.
Sám píšeš, že USA ztrácí svůj vliv, a to je fakt.
Když ho nebudou mít za zadkem, tak se celé saudské království ztratí v pouštním písku - obrazně řečeno:)
Ani s chuďoučkým Jemenem si ten vykutálený páreček nebyl schopný poradit a natož pak s Íránem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # chromolibden 2018-01-07 21:57
Nesmime zapominat na Pakistan ritilezce USA a spojence SA. Nevyspitatelneh o agresora jenz Iran rozhodne nemiluje. Je to jaderna velmoc s povolenim sveho americkeho spojence.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janinna 2018-01-07 22:42
To je fakt, ale... 1.ledna na Pákistán znovu zaútočil Trump na „Twitteru“:
"Amerika pošetile předala do Pákistánu 33 miliard dolarů v průběhu posledních 15 let, a on nám odpověděl jenom lží a přetvářkou. Dělají si z nás blázny. Poskytoval bezpečné útočiště pro teroristy, které jsme lovili v Afghánistánu, a nic jiného!"
A nyní na toto prohlášení následovalo:
Ministerstvo zahraničí uvedlo, že připravuje návrh do Kongresu, aby snížil programy pomoci do Pákistánu. 3. ledna v časopise The National Interest:
"Je čas zastavit pákistánskou dvojí hru. Ve svém tweetu o Pákistánu D. Trump nazývá věci pravými jmény. Vzhledem k tomu, že Pákistán neustále hraje dvojí hru:
- na jedné straně, poskytuje sporadickou pomoc při zatýkání členů "Al-Káida" a poskytuje logistickou podporu našim silám,
- na druhé straně, poskytuje útočiště extremistickým skupinám, jako je například "Taliban" a "Haqqani", která zabila tisíce koaličních vojáků, amerických vojáků, afghánských vládních vojáků a mnoho civilistů. Duální politika Pákistánu je nejvážnější překážkou k vítězství v Afghánistánu."

Stručně řečeno, 16 let po americké invazi do Afghánistánu se ve Washingtonu rozhodli najít viníka selhání svého nevydařeného vojenského dobrodružství.: ))
politikus.ru/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # chromolibden 2018-01-08 10:09
Jen at odsuzuji a spekuluji americti spinavci. Cim vic si rozhazou svoje vazaly tim lip pro svet. Kazdopadne sem zvedav jak to dopadne v arabskych oblastech. Jelikoz jak vidno se stale pracuje na tzv. Arabkskem Jaru. Bude to hodne zajimave, turci se rozhodli vyzbrojit armadu ruskou vyzbroji, coz je rozhodne cara pres rozpocet a kompatibilu v NATO.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Che 2018-01-07 11:34
Citace:
„Ano, samozřejmě bdělost a vyzývání k plnému respektu ke svobodě projevu, nikoliv však přetváření takové krize na nástroj působením zvnějšku, neboť to by jen ty extrémy posílilo, a právě tomu bychom se chtěli vyhnout.“
Francouzský velvyslanec Francois Delattre se domaha svobody projevu v Iranu, ale sami bruseloni zavadi vsude censuru. To bruselske pokrytectvi opravdu nezna meze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # chromolibden 2018-01-07 13:34
Tak demokracie u nás spočívá v tom, že si můžeš žvanit více méně co chceš. Dál už se jedná o kapitalismus. Ale co se týká arabských zemí je to naprostej nesmysl, je to jen stupidní argument pro převraty. Každý a opakuji každý rozumný člověk ví, že arabský svět je založen v první řadě na náboženství a až potom existují jákesi zákony. To jou keci které mají napomáhat vytvořit chaos a destabilizaci ve prospěch USA a SA jim je Irán trnem v oku. Navíc vladnoucí kmen ší'itů, je pro saudy zdrojem nenávisti.

Stále se pokračuje dál rozbíjením režimů a oblbováním lidí médiema.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # Jaris 2018-01-07 11:38
Ze v tom ma prsty i Izrael, o tom neni pochyb. Ten ma z Iranu kazdodenne nocni mury a je to jeho odveky nepritel. JewSA s Izraelem nepokoje diriguji a podporuji. Iran se nemel zbavovat jaderneho programu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # josh (xy) 2018-01-07 11:46
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # r.m. 2018-01-07 16:35
pod maskou polského gangstera muslimský terorista))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # chromolibden 2018-01-07 13:30
Nejen Izrael, ale i SA a ta predevsím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Vlastimil Matouš 2018-01-07 12:28
Problém je v tom, že Izrael má dohodu s Rusmi o tom, že Rusi nebudú zostrelovať izraelské stíhačky, pokiaľ tieto budú bombardovať iba vojenské objektu Hizballáhu na území Sýrie. Druhý problém je však v tom, že Izraelčania sa "niekedy" zabudnú a zbombardujú aj vojenské objekty pravidelnej sýrskej armády. Tam už vzniká problém aj pre Rusov!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Láda 2018-01-07 13:02
Až se trošku uvolní situace, bude Putin řešit Izrael. Nyní není bohužel čas a zkrátka to nejde / [...]ové se snaží chytit Rusko pod krkem ze všech stran - Západní Evropa, Ukrajina, severní Asie / . Základ je Sýrie, pokusit se dostat tu americkou svoloč " cukrem" pryč. I kdyby jen zrušení poloviny USA základen by bylo úspěchem. Další tah, asi nejtěžší rozhoupat Čínu, aby vyslala SVŮJ vojenský kontingent do Sýrie. Tam, kde by byl rozmístěn, by panoval klid a mír, Na ty by si Izrael ani USA netroufli, bo vědi, že by odpověď byla rázná. jenže Putin ví, že Čína , když už něco udělá, není to nikdy nezištně -chce za to velkou daň- územní vliv v Sýrii . Putin je přinucen hrát na mnoha šachovnicích najednou a nesmí si dovolit ani jeden chybný tah. Škoda , že Gorbačov neměl povahu a schopnosti Putina,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Monika 2018-01-07 14:41
Zástupkyně USA madam Hitleri jsi vzteky kouše nechty a nemůže pořád pochopit že svět na USA již háže bobky a odstavuje na druhou kolej !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jarin G. 2018-01-07 22:15
Ahoj Moni. Tato mimořádně hloupá dáma, s nabiflovanými poučkami a frázemi, jedná tak, jak má přikázáno a napsáno. Z její hlavy není nic. Ona ani nemá za úkol nic chápat, něčemu rozumět. Jen citovat předložené!
Nedávno tu jeden z Václavů psal, že je to ale krásná dáma. Má asi jiný vkus než já. Mně připomíná chazarskou kobylu:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # .lak 2018-01-07 22:53
Na ten materiál bych jako omnipotens vlezl až po třech dnech půstu ale musela by mít kuklu šermířů pojištěnou dobře utaženým obojkem, fakt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jarin G. 2018-01-07 23:25
Asi tak nějak? Ale to jí moc fandím. Takovou postavu mít nebude.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2018-01-07 23:37
V něčem jsme štědří.
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarin G. 2018-01-08 00:05
Tak tady jsi se do mého hudebního vkusu netrefil!
A když jsem uviděl tu vypatlanou "pravdoláskařku " Aňu, tak jsem to ani nedokoukal. Ale i tak díky!
Snaha se cení!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jaris 2018-01-08 07:24
Jarine, ta fotka desi!!! To je hotova carodejnice jak vzhledem tak ciny. Aby ji uz sam cert vzal! Tuhle divozenku bych nechtela, aby mi nakoukla oknem. Brrr....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarin G. 2018-01-08 10:32
Ahoj Jaris. Tady se shodneme na 100%.
Jo a ještě jsi mě rozesmála!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # r.m. 2018-01-07 14:58
Íránské vedení se vzpamatovává z protivládních protestů. Můžou prý za ně USA a Izrael
zpravy.aktualne.cz/.../...
takhle to vidí aktualne.cz židovského zloděje Bakaly, hádejte jak))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Monika 2018-01-08 10:34
Jarin také zdravím ! Je opravdu ošklivá hlavu podlouhlou jak kobyla a vni prázdno nebo jede pouze podle notiček ! Kampak jsi odběhl na pár dni ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarin G. 2018-01-08 23:08
Ale malinko jsme byli v Harrachově. I s vnoučaty!
Asi takhle jsem lyžoval:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás