Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVýchodní Německo vítá americkou armádou s „neskrývaným antiamerikanismem,“ píše list Potsdamer Neueste Nachrichten

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Východní Německo vítá americkou armádou s „neskrývaným antiamerikanismem,“ píše list Potsdamer Neueste Nachrichten

Na rozdíl od Poláků obyvatelům východního Německa je příznačný „neskrývaný a hluboce zakořeněný antiamerikanismus,“ píše list Potsdamer Neueste Nachrichten.

Proto k americkým vojákům, kteří k nim dorazili, aby odstrašovali Rusko, budou přistupovat skepticky, uvádí německý list.

Na rozdíl od Poláků obyvatelům východního Německa je příznačný „neskrývaný a hluboce zakořeněný antiamerikanismus,“ píše list Potsdamer Neueste Nachrichten. Proto k americkým vojákům, kteří k nim dorazili, aby odstrašovali Rusko, budou přistupovat skepticky, uvádí německý list.

V Braniborsku brzy budeme potkávat americké vojáky mnohem častěji, píše Potsdamer Neueste Nachrichten. Nákladní auta, těžké zbraně, tanky… Poté, co Rusko nelegálně připojilo Krym a „rozpoutalo válku na východě Ukrajiny", ve východní Evropě, obzvláště v Polsku a Pobaltí, roste strach z agrese ze strany Moskvy.

V této souvislosti NATO poslalo do regionu další vojska a provádí různá vojenská cvičení. Posílený kontingent má být znakem solidarity s aliančními spojenci, ale nic víc. Pokud vypukne válka, tak tato posila nebude víc než pouhý natažený drát, který Rusko nedokáže zadržet, píše autor.

Přesun armády se bude uskutečňovat přes Německo, a to přes spolkovou zemi Braniborsko, kde v Berlíně za studené vláky byli rozmístěni po zuby ozbrojení sovětští vojáci a příslušníci východoněmecké Národní lidové armády. Poláci americké vojáky vítají s radostí, zatímco obyvatelé východního Německa k nim přistupují spíše skepticky, pokračuje list. Východním Němcům podle autora přísluší „hluboce zakořeněný antiamerikanizmus". V USA si to uvědomují, a proto se snaží navázat kontakt s místním obyvatelstvem. Plánují se koncerty vojenských orchestrů a setkání s místními občany ve městech a vesnicích.

Nicméně braniborský premiér Dietmar Woidke tuto iniciativu neschvaluje. Tvrdí, že z příjezdu amerických vojáků není nadšen. „Nebudu jim mávat rukou z chodníku," řekl politik a dodal, že lézt na Abrams rovněž nehodlá. Woidke je přesvědčen, že tanky rozjíždějící sem a tam žádný užitek v dlouhodobé perspektivě nepřinesou. „Potřebujeme dialog," trvá na svém premiér.

O této problematice se již jednou podobným způsobem vyjadřoval, čímž způsobil vlnu kritiky, a to nejen v Německu, ale i mimo něj. Například v Litvě na jeho slova reagovali s nepochopením. Přitom politici z Die Linke a Alternativy pro Německo jeho výzvu podpořili. Zelení na druhou stranu obvinili levé a krajně pravicové síly z odporu vůči NATO a z toho, že jejich představitelé mají krajně naivní vztah k šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi.

Postoj Woidkeho se ale spíše shoduje s dalšími politiky za stranu SPD, například s ministrem zahraničí Sigmarem Gabrielem a předsedou Německo-ruského fóra Matthiasem Platzeckem. Braniborský premiér trvá na tom, že na Německu spočívá zvláštní historická odpovědnost za zachování dialogu s Ruskem. Připomněl, že bez souhlasu Sovětského svazu by se SRN a NDR nikdy nespojily. „Příliš rychle jsme na to zapomněli," povzdechl si německý politik.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+51 # josh (xy) 2018-01-05 20:52
a nedaj, a nedaj pokoj...
budou strašit,....už ani na víc nemají.

a nezapomenout doma na techniku

S loděma bouraj, letadla a helikoptéry se jim rozpadají ve vzduchu,...tak už toho krom vojáčků moc nemají;
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # Piovarči 2018-01-06 01:08
Aspoň tí východní Nemci majú rozum...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Vladimír 2018-01-05 21:02
Taková hloupá estrada. Více není třeba to komentovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # balwan 2018-01-05 21:55 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Aliance 2018-01-05 22:02
Ikluzia, pomáha?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # Monika 2018-01-06 00:52
My víme že jsou milování po celěm světě hlavně Japonská Okinawa je má ráda jako osinu v zadku již 70 let zastrčenou !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # LubinenKremlBot 2018-01-06 04:07
Tam ,kde je volebě silná Afd ,tak láska k těmto žoldákům nekvete u nás je to většina voličů SPD , kteří brojí jak proti EU , tak NATO.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás