Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAmericko-turecké diplomatické vztahy se prudce zhoršují, jelikož Ankara realizuje dohodu o Sýrii s Ruskem a Íránem

Sociální sítě

Reklama

Americko-turecké diplomatické vztahy se prudce zhoršují, jelikož Ankara realizuje dohodu o Sýrii s Ruskem a Íránem

Diplomatické vztahy mezi Washingtonem a Ankarou se prudce zhoršují, zatímco turecká vojska se zapojila do operací v syrské provincii Idlib.

Americká diplomatická mise v Turecku 8. října prohlásila, že ve svých zařízeních v Turecku suspenduje vízové služby pro ty, co nejsou imigranti, poté, co došlo k zatčení zaměstnance konzulátu, což Turecko přimělo, aby zastavilo vízové služby v USA.

„Nedávné události přinutily vládu Spojených států, aby přehodnotila závazky turecké vlády k bezpečnosti americké mise a personálu,“ uvedla v prohlášení mise v Ankaře. „Abychom minimalizovali počet návštěvníků naší ambasády a konzulátů během procesu přehodnocování, tak s okamžitou účinností suspendujeme všechny služby vydávání víz, kromě imigrantských, ve všech amerických diplomatických zařízeních v Turecku.“

Turecké velvyslanectví ve Washingtonu se přidalo s podobným prohlášením:

„Nedávné události přinutily tureckou vládu, aby přehodnotila závazek vlády USA k bezpečnosti zařízení a personálu turecké mise. Abychom minimalizovali počet našich diplomatických a konzulárních misí v USA, tak během tohoto přehodnocování s okamžitou účinností ve všech svých diplomatických a konzulárních zařízeních v USA suspendujeme všechny vízové služby pro občany USA.“

4. října turecké úřady zatkli Metina Topuze, tureckého občana zaměstnaného na konzulátu USA, za údajné vazby na v Americe sídlících klerika Fethullaha Gulena, kterého turecká vláda obviňuje z nezdařilého puče z loňského léta, hlásí turecká agentura Anadolu. Topuz byl obviněn ze špionáže a z pokusů o poškozování ústavního pořádku a turecké vlády.

Souběžně s tím bojovníci syrských rebelů podporovaní tureckými silami zahájili 8. října vojenskou operaci v Idlibu. Tureká vojska spustila dělostřelbu na oblast při hranici s Idlibem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že Svobodná syrská armáda vede v Idlibu operaci, které turecké síly poskytly podporu z vnitřku tureckých hranic. Podle Erdogana jim ruské síly poskytují leteckou podporu.

Tato operace byla zahájena poté, co se Írán s Ruskem, kteří podporují prezidenta Bašara al-Assada, spolu s Turekcem, které podporuje některé rebely, 14. září v Kazachstánu dohodli na omezení bojů mezi některými povstalci a vládními silami na severozápadě. Tato dohoda stanovuje čtyři de-eskalační zóny, kde by rebelové a vládní síly měli na šest měsíců zastavit nepřátelství včetně náletů. Tato území pokrývají území Východní Ghouty a venkova severního Damašku a v provinciích Idlib, Homs, Latakia, Aleppo a Hama. Dohody bylo dosaženo, když američtí zástupci, kteří tam byli pozorovatelé, z rozhovorů v podstatě odešli a rozhovory úplně opustili.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+43 # LubinenKremlBot 2017-10-10 11:09
Amerika jde od válu centrum globalismu se přesouvá na východ - země středu-Čína již použila téměř všechen dolar na veřejných toaletách .Ussa čekají nepokoje a členění na menší správní jednotky.Evropu čeká něco obdobného. Rok 2018 bude zřejmě probíhat v neskutečné rychlosti geopolitických změn,zatím tomu vše nasvědčuje.Tako vé impulsy budou probouzet stále více lidí a možná právě o to tu jde nejvíc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # r.m. 2017-10-10 14:57
Kdo nekope kryt, ohrožuje svoji rodinu ))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Jan Kadlec 2017-10-10 11:10
Zdá se, že Turek začíná konečně dostávat rozum. Ale jednu věc nechápu. Proč podporuje teroristy na severu Sýrie? Tedy to by byla špatná otázka, Turek podporuje teroristy odnepaměti. Ale spíš proč tahle podpora Rusům nevadí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Tona Gavel 2017-10-10 12:16
Je třeba si udělat jasno,kdo je terorista!!!!!, to je především USA,kteří si vyrábí nastrčené teroristy samo,.....teď dělá z Kurdistánu pátou kolonu,takže,kd o bojuje proti Kurdistánu,je pro turky přítel,nemůže to být jinak,...Kurdis tán si chce vytvořit ze syrského území svůj vlastní stát,ale američané ho považují asi za svůj,.....nemůž e to jinak dopadnout tak,že je brzy vybombardují,am ík tam nikdy neměl co dělat a teď už může přijít jen o krk.....Irán,Tu recko a Rusko jsou pro ně silné kafé,co chtěli,mají,zlo činci......jen Japonsko a Jižní Korea ještě musí pochopit,a zatnou amíkům tipec......nikd o ty židoameričany nemá rád,ani vlastní židé !!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jan Kadlec 2017-10-10 13:21
Souhlasím se vším, ale tím víc je na místě moje otázka. "Rebely" (teroristy) v severní Sýrii podporují i USA. Proč tedy Turek spolupracuje s USA a podporuje ty samé, jako oni? Asi se pletu a je to jinak, právě proto bych to chtěl vysvětlit. V severní Sýrii je několik rebelských skupin a skoro všechny tam bojují navzájem proti sobě i proti vládě. Turci pravděpodobně podporují jednu část, USA druhou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pavel Blaheta 2017-10-10 20:14
Kadleci - nevím jestli umíš číst i něco jiného než titulky v novinách, ale pro případ že ano - zkus si půjčit v některé knihovně nějaké knihy (třeba i beletrii) o třicetileté válce. Tam občas bojoval jeden s druhým a druhý s třetím a někdy všichni proti všem a kdo zaplatil více tak měl své žoldáky atd. atd. plus k tomu "marodéři" nikoli od slova marod, nýbrž dezertéři a lupiči obyčejní se stali z některých vojenských oddílů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jan Kadlec 2017-10-10 20:48
Rada je to dobrá, jenom nechápu dvě věci: proč mi to doporučuješ stylem, jako kdybych všechny tyhle věci nevěděl, a jak to souvisí s tím, co jsem napsal...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-10-10 12:50
politika je umění možného
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Úvah 2017-10-10 15:59
Cituji Jan Kadlec:
Zdá se, že Turek začíná konečně dostávat rozum. Ale jednu věc nechápu. Proč podporuje teroristy na severu Sýrie? Tedy to by byla špatná otázka, Turek podporuje teroristy odnepaměti. Ale spíš proč tahle podpora Rusům nevadí?

Turek už není věrohodným partnerem pro nikoho (nejen pro USA). Proto lavíruje. Je dezorientován překotně nabíhajícími událostmi a měnícími se podmínkami i okolnostmi v regionu a ve snaze něco řešit a být užitečný si vede jako slon v porcelánu. Typický (tupý-cký) příklad jednání poznamenaného efektem "opičí pracky".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # LubinenKremlBot 2017-10-10 14:40
Někdy i zdánlivě nemožného
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # doneck.luhansk 2017-10-10 19:53
Turkům nevěřit ani nos mezi očima !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás