Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaObrovské banky slibují, že zničí Bitcoin a nahradí ho „mega-kryptoměnou“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Obrovské banky slibují, že zničí Bitcoin a nahradí ho „mega-kryptoměnou“

Deset světových hlavních bank se zapřísáhlo zničit Bitcoin a ve snaze o dominanci nad trhem vytvořit svou krypto-měnu.

Hlavní hrozbou pro všechny krypto-měny jsou nové digitální měny, které budou mít sílu, aby vykopaly konkurenční krypto-měny z trhu a udělaly z nich zastaralou veteš, tvrdí finanční konzultant Luigi Wewege.

Sputniknews.com hlásí:

Šest světových největších bank se spojilo do projektu vytvoření nové digitální měny, které se bude využívat k vypořádání transakcí přes blockchain, tj. technologii, která slouží jako digitální účetní deník pro bitcoin.

Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG a State Street se přidaly k projektu „utility settlement coin“, který spustil švýcarský bankovní gigant UBS, hlásí ve čtvrtek Financial Times.

Tím se připojily ke čtyřem dalším bankám Deutsche Bank, Banco Santander, BNY Mellon a NEX, které už podepsaly, že tyto coiny budou požívat. Dělají si naděje, že to učiní finanční trhy daleko efektivnějšími urychlením systémů pro vypořádávání transakcí.

„Tyto obří bankovní domy pro drobnou klientelu zkoumají způsoby, jimiž by využili blockchain technologie k urychlení systémů vyrovnání v pozadí obchodů a pomohly uvolnit miliardy svázaného kapitálu, což by mohlo pomoci podpořit obchody na globálních trzích,“ řekl rádiu Sputnik finanční konzultant Luigi Wewege, co vede Palmetto Global Ventures a je autorem knihy: Digitální bankovní revoluce.

Místo aby se používaly krypto-měny, které v současnosti zamořily trh, jako bitcoin a ethereum, tak banky vyjednávají s regulátory a centrálními bankami o vytvoření digitální měny, která by byla přímo převoditelná na hotovost u centrálních bank, což bude zkracovat čas, náklady a kapitál na vyřizování vyrovnání transakcí po obchodech a na clearing.

„Tyto coiny budou všechny převoditelné do různých měn a skladovat se budou pomocí blockchainu, čili technologie distribuovaného finančního deníku. To jim např. umožní velmi rychlé swapy a bankám to umožní obchodovat finančními cennými papíry daleko rychlejším tempem.“

Tyto banky plánují využívat nových nástrojů vyrovnání, aby si vzájemně platily pomocí coinů v různých měnách.

„Např. když jedna banka dluží 110 milionů $ druhé, která má řekněme dluh 90 milionů € v druhém směru, tak mohou tyto peníze snadno převést téměř okamžitě pomocí nových systémů právě vyvíjených coinů.“

Wewege řekl, že ty nové coiny budou mít nejspíše závažné dopady na trh krypto-měn, který povede v podstatě k jeho „konsolidaci“ jako méně užitečných digitální měn, které budou vytlačovány.

„Nově se rozbíhající krypto-měny prostě nebudou konkurenceschopné s těmito daleko většími hráči, co vstupují na trh. Např. když takový utility settlement coin ožije, tak bude ve skutečnosti konvertibilní v paritě s bankovními vklady v odpovídající měně a učiní to z něj plně podporované hotovostní aktivum v centrální bance.“

„Utratit některý z těchto coinů bude stejné, jako utratit reálnou měnu, s níž je paritní, a tudíž ty současné operace přes menší krypto-měny budou mít obzvláště těžké uchytit se na trhu, když se veřejnosti budou nabízet ty coiny, které těch šest bank za chvíli vyvine.“

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-17 # Ing. Miloslav Dědek 2017-09-05 15:01
To, že se šest světových největších bank spojilo do projektu vytvoření nové digitální měny, je pěkné. Je to krok na cestě k vytvoření jedné globální měny. Je to podstatná a důležitá informace. K tomu však je nutné podotknout, že stávající ekonomie je věda založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. ¨V současném zastaralém a nefunkčním pojetí ekonomie prognózují ekonomové budoucnost podobně jako meteorologové počasí.
Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Jedna z možných cest řešení naznačeného problému je popsána v "Prognóze budoucnosti lidstva" - [...]/2013/12/p rognoza-budoucn osti-lidstva.ht ml , která je uvedena v příkladu použití Teorie vševývoje - [...]/2014/01/t eorie-vsevyvoje .html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Che 2017-09-05 15:41
Dědku, zase hazis (vyblite) perly (diskutujicim) svinim na AC24?

Tenhle text jsi uz vyzvracel pred nejakym casem. Vymysli si neco noveho, jsi jako praskla gramofonova deska ktera omila furt jen ty same blbosti.

Zacni systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, trochu o svych globalnich volovinach premyslet, to ale zrejme neumis, protoze zadny Ing. nejsi. Takove kravoviny by totiz zadny absolvent VS nebyl schopny napsat..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # brázda 2017-09-05 20:28
Už před měsícem se Dědka ptal, od čeho má ten titulek inženýr. A neodpověděl. Snad to budou vědět možná v Plzni, nebo?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # pepaxxx 2017-09-06 16:11
tady něco o panu Dědkovi:
plus.google.com/.../
ťukněte NECO O MNĚ:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dědouch11 2017-09-07 11:52
Pan Dědek, v tom má "nie malý zmatok".
Uvádí VŠ v Praze (ČVUT) a pod tím Fakulta strojního inženýrství, která je na VUT v Brně.
Ale i bez toho renoncu, i kdyby měl veškeré možné akademické tituly před, i za jménem, není o nic menší magor.
Vzdělání není patent na rozum.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Vladimír57 2017-09-05 21:38
Dědku, takto si to představuješ, co.

Nechte mě vydávat a kontrolovat peníze národů,
a nebude mi záležet na tom, kdo píše zákony.
Mayer Amshel Rotshild, bankéř.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Navrátil 2017-09-05 15:03
Tohle se dalo čekat od velkých bank,že zasáhnou v neprospěch bitcounů,příliš mnoho držitelů,vlastn ě měnu znehybnilo.Mám takové tušení,že to bylo stejně bankami připraveno,přip ravit mnohé držitelé bitcounů o peníze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # fujiminavaja 2017-09-06 18:40
jj květen tohoto roku tomu napovida...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Věra Štimová 2017-09-05 17:38
To, co navrhují banky, je vlastně způsob, jak ty devalvované měny neustálým tiskem ničím nepodložených papírků převést na tzv. krypto-nevidite lnou měnu, která vlastně neexistuje. To, s čím tedy budou obchodovat, je pouze určitá garance dluhů. Za tohle odmítám pracovat. Takovou měnu nechci. Měna, která se dá vyjádřit i v určité práci, která byla vložená do výrobku, jídla, služby, je přece el. energie vyjádřená v eV. Pokud zlato se dá takto převést, pak se tak dá převést i práce. Jedině tato měna je smysluplná, ostatní jsou krypto.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # zero 2017-09-05 18:46
Banky žádnou kryptoměny vytvářet nemusí, ony je už mají. Rozdíl je pouze v tom, že současné kryptoměny je možné si vybrat v papírových poukázkách, Pokud by se vymazaly data třeba v důsledku silného magnetického pole (jaderné zbraně, aktivní Slunce), nebylo by za co nakupovat. Jediným řešením by se staly kreditní účty, samozřejmě za úrok a to je patrně cíl bankovních špiček, tedy zotročit všechny!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # MichalXyz 2017-09-06 13:50
Zrejme vubec nevite co to kryptomena je, kdyz jste schopny soucasne FIAT meny a bankovky oznacit jako kryptomeny.

Otazkou je proc se k tomu tematu ale vyjadrujete, kdyz o nem nevite vubec nic.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Dalibor 2017-09-05 20:11
Jak ty kurvy kapitalistické přišly na to, že mohou vlastnit prostředek k výměně zboží?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Lucif 2017-09-05 22:50
Bankový blockchain už dávno existuje. Je ním Ripple (XRP). Netreba si robiť príliš veľké ilúzie ani o ostatných kryptomenách. Napríklad hlavným sponzorom Etherea (ETH) je Microsoft a JP Morgan. Alebo napr. anonymná mena ZCash (ZEC) má 80% sponzorov z Izraela. A Bitcoin, ten má tiež dosť korporátnych a bankových sponzorov, a niektoré banky vo Švajčiarsku ho ponúkajú svojím klientom ako investíciu (napr. Falcon Private Bank). Niektoré z firiem a bánk, ktoré aktívne sponzorujú alebo vyvíjajú kryptomeny: Barclays, BBVA, Commonwealth Bank of Australia, Credit Suisse, JP Morgan, Royal Bank of Scotland, UBS, Banco Santander, Danske Bank, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Westpac, London Stock Exchange Group, Wells Fargo, IBM, Intel, Microsoft, Cisco, atď.

Ak si niekto stále myslí, že kryptomeny sú akýmsi vyslobodením od banksterizmu centrálnych bánk, tak ho musím sklamať. Nikdy tomu tak nebolo a od začiatku šlo o riadený projekt. Dali tomu ilúziu "grassroot" komunitného projektu, pretože bez chytrých hláv z radov obyčajných ľudí by sa kryptomeny nikdy nestali tým čím sú dnes. Je to len ďalší krok smerom k bezhotovostnej spoločnosti a totálnej kontrole nad finančnými tokmi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # MichalXyz 2017-09-06 13:54
Az na to, ze financni toky u kryptomen prave kontrolovat nelze. Je tu napriklad zcela anonymni Monero a Zcash i Ethereum maji anonymni transakce take na velmi dobre urovni.

Kryptomeny naopak predstavuji svobodu podobnou spise anarchii nez nejakou rizenou kontrolu a rad ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # fujiminavaja 2017-09-06 18:42
Doporučuji dostudovat... Zas tak anonymní to také není. I když se tu bavíte o měnách "drogových dealerů"... i se jim tak přezdívá
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Lucif 2017-09-06 21:19
Čierno-biele to samozrejme nie je. Monero je jedna z mála výnimiek, kryptomena s povinnou anonymitou pomocou "skupinových podpisov". Ale neprepadajme ilúzii. "Zcela" anonymná nie je žiadna kryptomena. Vždy sa nájde spôsob ako spojiť vašu osobu s určitou transakciou. Už len tým, že ste na internete a vaša IP adresa anonymná nie je. Ako kryptomenu získate? Ak meníte z FIAT meny, idete cez banku alebo idete cez burzu. Každopádne vstup do anonymnej kryptomeny je neanonymný. Ak "ťažíte" tak to je detto. Je možné zostať slušne anonymný, ale nie je to vôbec jednoduché.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # MichalXyz 2017-09-07 11:36
Ani vstup do anonymni kryptomeny nemusi byt neanonymni. Menu muzete prave jak zminujete treba tezit. Muzete ji nakupovat primo od tezaru - uplne cistou. IP adresy muzete skryt, maskovat, schovat vse za Tor. Kryptomeny muzete nechat i vyprat na jedne z rady sluzeb, co to umoznuji.

Fakt je ten, ze meny jako Monero jsou od vaseho "od pocatku rizeny projekt naplanovany na totalni kontrolu" tak daleko, ze snad ani neni mozne to myslet vazne.

Banky a v budoucnu i staty si zakladaji a budou zakladat vlastni kryptomeny prave kvuli tomu, ze jim ty bezne kryptomeny nerikaji "Pane" a proto, ze nad nimi kontrolu nemaji. Prave pro ne bude treba vami zmineny Ripple prikladem, jak tvorit na blockchainu menu, kterou ridit muzou.

Soucasne bezne rozsirene kryptomeny jsou spis na strane anarchie, nez rizeny a totalni kontroly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # julius 2017-09-06 05:42
:-D Bitcoin Mozna znici ale razem se vytvori dalsich stovky men. Tohle je jasny boj s vetrnymi mylyny. banky se spojily hlavne proto ze pokracuje NWO kter epotrebuje zrusit znicit menu v hotovosti a nahradi tji jen prevodovym systemem a plnou kontrolou na financnim svetem lidi. A kdyz nekdo vydela nekde o petku vic uz tam bude bankovni policie a bude ho mlatit hlava nehlava. Soucastu NWO je totiz ze otrok si smi vydelat jen tolik kolik potrebuje na jeden den. Vlastnit pak nesmi nic ani penize ani nemovitosti. Musi byt multikulti a makat napsal bych jako barevnej ale oni nepracuji tak asi jako bilej :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-09-06 10:42
Příprava ke světovému vládnutí pokročila ke konečné fázi. Teď chtějí ještě, aby jim Kim začal válku. Pak to bude ta avizovaná genocida. Nevím, staré knihy něco o tom říkají, třeba Zjevení. Pokud bude válka, pak stejně nic než modlení nezbyde. Jenože když katolíci se modlí: "Otče, neuveď nás v pokušení", tak podle mě pěkně naletěli na smeč. Kdo zná opravdový překlad té modlitby ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pupik 2017-09-06 18:17
Zní to sice zajímavě, ale myslím, že kryptoměny to neohrozí. Kryptoměny jsou o tom, že jsou decentralizovan é, nemá nad nimi kontrolu jedna společnost, a to jak bude kryptoměna fungovat je dáno konsenzem všech entit, které ji využívají. Nikdo, opakují nikdo si nemůže v případě DECENTRALIZOVAN ÝCH kryptoměn vytisknout vlastní peníze nad rámec. U většiny kryptoměn je dáno koncové množství, které se vytěží a víc jich nebude.
Předpokládám, že kryptoměny vydané těmito bankami mít tyto vlastnosti nebudou. Budou tedy manipulovatelné (protože nebudou existovat nezávislí těžaři, kteří budou potvrzovat transakce. Banka si potvrdí sama cokoliv.). Nebude konečné množství měny (banka si vygeneruje nových coinů kolik bude chtít).
Takže i když tato simulace kryptoměn prorazí, bude mít pro ty banky spíš efekt rychlejšího a levnějšího vypořádání plateb.
Ve zkratce banky použijí blockchain, ale bez těžení. Výsledek bude digitální náhrada fiat měny, manipulovatelná stejně jako měny dosud.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # fujiminavaja 2017-09-06 18:52
Promiňte, ale dovolte abych se zasmál. To co píšete je možná tak napsané na wikipedii.

cituji: Cituji Pupik:
"Kryptoměny jsou o tom, že jsou decentralizovan é"
- to zas až tak pravda v dnešní době již není.

dále cituji :Cituji Pupik:
" Nikdo, opakují nikdo si nemůže v případě DECENTRALIZOVAN ÝCH kryptoměn vytisknout vlastní peníze nad rámec"
- a jistotu, že si dnes banky natisknou peníze a zítra převedou na Bitcoin, berete kde? - dle mého je to samé jak když mají vlastní měni se kterou mohou manipulovat jak se jim zlíbí...

- opravte mě prosím - rád bych se mýlil !!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Pupik 2017-09-06 19:49
Kryptoměny jsou neustále decentralizovan é. Pokud se těžba bitcoinu stává dominantou Číny, neznamená to, že je v rukou jednotlivce shromážděna nadpoloviční většina těžebního výkonu. Pokud by se tak stalo, hodnota kryptoměny klesne, protože v ní ztratí lidé důvěru. Nikdo z těžařů si tedy dobrovolně nepodřízne větev.
Pokud si banka vytiskne peníze a koupí za ně kryptoměnu, tak hodnota kryptoměny stoupne, protože je jí omezené množství. Tím vaše mince neznehodnotí.
Naopak vyroste jim hodnota. Pokud by to banka udělala ve velkém množství, tak stoupne hodnota kryptoměny tak hodně, že bude každá další mince pro banku dražší a dražší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # fujiminavaja 2017-09-06 20:30
A tom to je
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Lucif 2017-09-06 21:31
Nemusí to byť až tak celkom pravda s tou decentralizácio u. U PoW kryptomien (ako napr. bitcoin) je postupná centralizácia jasná, stačí sa pozrieť na tento koláčový graf. Je otázkou času kedy jedna spoločnosť, alebo kartelová dohoda bude vlastniť 51% výkonu:
blockchain.info/pools

U PoS kryptomien to tiež smeruje k centralizácii. Každý "stakeholder" je motivovaný k tomu aby vlastnil čo najviac kryptomeny, pretože čím viac vlastní, tým väčší rozhodovací hlas má.

Potom tu máme rôzne hybridy. Napr. DASH, kde "master" uzly sa starajú o mixing - kto vlastní "master" uzly? Je tam ten istý motivátor ako u PoS.

Takže zase, ide len o ilúziu decentralizácie .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Šimon Macháček 2017-09-09 12:30
Pohled libertariána na věc
Tenhle článek je plný dost nedotažených věcí. Cituji "Krypto-měna je digitálně založený prostředek směny, kdy hodnota řečené měny není určena centrální bankou." - vyplývá z toho snad, že hodnota našich současných měn je určena centrální bankou? I kdyby toto mělo vyplývat, nic takového není v žádném případě pravda. Cenu měn určuje burza - nabídka/poptávk a. Že se burza dennodenně manipuluje pár velkými rybami a že centrální banky mohou manipulovat ekonomiku dané země je věc druhá. Je také pravda, že naše měny by měly cenu nula, pokud by neexistovaly zákony nutící obyvatelstvo používat naše bezcenné měny. Problém současného měnového světa tvkví v samotném měnovém uspořádání světa - svět se zkládá z měnových bloků, kdy měny nejsou podložené ničím. Komerční (obchodní) banky i centrální banky jsou institucemi, které neprodukují nic - nic než nekryté peníze a elektronické nuly, banky tedy legálně FALŠUJÍ peníze. Je jim dovoleno parazitovat na ekonomice, zatímco ostatní musí přinést na trh produkty nebo služby, kteří ostatní chtějí a jsou ochotní za ně zaplatit.
Je třeba pochopit, že inflaci vytvářejí přímo banky nafukováním peněžní nabídky a tím okrádají obyvatelstvo a podniky té které země. Jde o skrytou "daň z pěněz."
Já osobně jsem rozhodně zastáncem nějaké celosvětové měny, ta bude muset ovšem zcela nevyhnutelně být nečím krytá - ideálně zlatem. Kryptoměny připadají v úvahu, je ovšem nutné si uvědomit, že ten, kdo vytváří peníze - i kdyby těžil bitcoiny, tak vlastně vytváří peníze z ničeho. To se dá vydržet, pokud bude množství celkově vytěžených bitcoinů stálé, tedy že už nebude možné těžit nějaké další.
Pro další studium doporučuji ebook zde hayek.sk/.../... nebo mě sleduj na facebook.com/wo ogsius
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás