Deset světových hlavních bank se zapřísáhlo zničit Bitcoin a ve snaze o dominanci nad trhem vytvořit svou krypto-měnu.
Hlavní hrozbou pro všechny krypto-měny jsou nové digitální měny, které budou mít sílu, aby vykopaly konkurenční krypto-měny z trhu a udělaly z nich zastaralou veteš, tvrdí finanční konzultant Luigi Wewege.
Sputniknews.com hlásí:
Šest světových největších bank se spojilo do projektu vytvoření nové digitální měny, které se bude využívat k vypořádání transakcí přes blockchain, tj. technologii, která slouží jako digitální účetní deník pro bitcoin.
Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG a State Street se přidaly k projektu „utility settlement coin“, který spustil švýcarský bankovní gigant UBS, hlásí ve čtvrtek Financial Times.
Tím se připojily ke čtyřem dalším bankám Deutsche Bank, Banco Santander, BNY Mellon a NEX, které už podepsaly, že tyto coiny budou požívat. Dělají si naděje, že to učiní finanční trhy daleko efektivnějšími urychlením systémů pro vypořádávání transakcí.
„Tyto obří bankovní domy pro drobnou klientelu zkoumají způsoby, jimiž by využili blockchain technologie k urychlení systémů vyrovnání v pozadí obchodů a pomohly uvolnit miliardy svázaného kapitálu, což by mohlo pomoci podpořit obchody na globálních trzích,“ řekl rádiu Sputnik finanční konzultant Luigi Wewege, co vede Palmetto Global Ventures a je autorem knihy: Digitální bankovní revoluce.
Místo aby se používaly krypto-měny, které v současnosti zamořily trh, jako bitcoin a ethereum, tak banky vyjednávají s regulátory a centrálními bankami o vytvoření digitální měny, která by byla přímo převoditelná na hotovost u centrálních bank, což bude zkracovat čas, náklady a kapitál na vyřizování vyrovnání transakcí po obchodech a na clearing.
„Tyto coiny budou všechny převoditelné do různých měn a skladovat se budou pomocí blockchainu, čili technologie distribuovaného finančního deníku. To jim např. umožní velmi rychlé swapy a bankám to umožní obchodovat finančními cennými papíry daleko rychlejším tempem.“
Tyto banky plánují využívat nových nástrojů vyrovnání, aby si vzájemně platily pomocí coinů v různých měnách.
„Např. když jedna banka dluží 110 milionů $ druhé, která má řekněme dluh 90 milionů € v druhém směru, tak mohou tyto peníze snadno převést téměř okamžitě pomocí nových systémů právě vyvíjených coinů.“
Wewege řekl, že ty nové coiny budou mít nejspíše závažné dopady na trh krypto-měn, který povede v podstatě k jeho „konsolidaci“ jako méně užitečných digitální měn, které budou vytlačovány.
„Nově se rozbíhající krypto-měny prostě nebudou konkurenceschopné s těmito daleko většími hráči, co vstupují na trh. Např. když takový utility settlement coin ožije, tak bude ve skutečnosti konvertibilní v paritě s bankovními vklady v odpovídající měně a učiní to z něj plně podporované hotovostní aktivum v centrální bance.“
„Utratit některý z těchto coinů bude stejné, jako utratit reálnou měnu, s níž je paritní, a tudíž ty současné operace přes menší krypto-měny budou mít obzvláště těžké uchytit se na trhu, když se veřejnosti budou nabízet ty coiny, které těch šest bank za chvíli vyvine.“
Komentáře
Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Jedna z možných cest řešení naznačeného problému je popsána v "Prognóze budoucnosti lidstva" - [...]/2013/12/p rognoza-budoucn osti-lidstva.ht ml , která je uvedena v příkladu použití Teorie vševývoje - [...]/2014/01/t eorie-vsevyvoje .html
Tenhle text jsi uz vyzvracel pred nejakym casem. Vymysli si neco noveho, jsi jako praskla gramofonova deska ktera omila furt jen ty same blbosti.
Zacni systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, trochu o svych globalnich volovinach premyslet, to ale zrejme neumis, protoze zadny Ing. nejsi. Takove kravoviny by totiz zadny absolvent VS nebyl schopny napsat..
plus.google.com/.../
ťukněte NECO O MNĚ:
Uvádí VŠ v Praze (ČVUT) a pod tím Fakulta strojního inženýrství, která je na VUT v Brně.
Ale i bez toho renoncu, i kdyby měl veškeré možné akademické tituly před, i za jménem, není o nic menší magor.
Vzdělání není patent na rozum.
Nechte mě vydávat a kontrolovat peníze národů,
a nebude mi záležet na tom, kdo píše zákony.
Mayer Amshel Rotshild, bankéř.
Otazkou je proc se k tomu tematu ale vyjadrujete, kdyz o nem nevite vubec nic.
Ak si niekto stále myslí, že kryptomeny sú akýmsi vyslobodením od banksterizmu centrálnych bánk, tak ho musím sklamať. Nikdy tomu tak nebolo a od začiatku šlo o riadený projekt. Dali tomu ilúziu "grassroot" komunitného projektu, pretože bez chytrých hláv z radov obyčajných ľudí by sa kryptomeny nikdy nestali tým čím sú dnes. Je to len ďalší krok smerom k bezhotovostnej spoločnosti a totálnej kontrole nad finančnými tokmi.
Kryptomeny naopak predstavuji svobodu podobnou spise anarchii nez nejakou rizenou kontrolu a rad ;)
Fakt je ten, ze meny jako Monero jsou od vaseho "od pocatku rizeny projekt naplanovany na totalni kontrolu" tak daleko, ze snad ani neni mozne to myslet vazne.
Banky a v budoucnu i staty si zakladaji a budou zakladat vlastni kryptomeny prave kvuli tomu, ze jim ty bezne kryptomeny nerikaji "Pane" a proto, ze nad nimi kontrolu nemaji. Prave pro ne bude treba vami zmineny Ripple prikladem, jak tvorit na blockchainu menu, kterou ridit muzou.
Soucasne bezne rozsirene kryptomeny jsou spis na strane anarchie, nez rizeny a totalni kontroly.
Předpokládám, že kryptoměny vydané těmito bankami mít tyto vlastnosti nebudou. Budou tedy manipulovatelné (protože nebudou existovat nezávislí těžaři, kteří budou potvrzovat transakce. Banka si potvrdí sama cokoliv.). Nebude konečné množství měny (banka si vygeneruje nových coinů kolik bude chtít).
Takže i když tato simulace kryptoměn prorazí, bude mít pro ty banky spíš efekt rychlejšího a levnějšího vypořádání plateb.
Ve zkratce banky použijí blockchain, ale bez těžení. Výsledek bude digitální náhrada fiat měny, manipulovatelná stejně jako měny dosud.
cituji: Cituji Pupik: - to zas až tak pravda v dnešní době již není.
dále cituji :Cituji Pupik: - a jistotu, že si dnes banky natisknou peníze a zítra převedou na Bitcoin, berete kde? - dle mého je to samé jak když mají vlastní měni se kterou mohou manipulovat jak se jim zlíbí...
- opravte mě prosím - rád bych se mýlil !!
Pokud si banka vytiskne peníze a koupí za ně kryptoměnu, tak hodnota kryptoměny stoupne, protože je jí omezené množství. Tím vaše mince neznehodnotí.
Naopak vyroste jim hodnota. Pokud by to banka udělala ve velkém množství, tak stoupne hodnota kryptoměny tak hodně, že bude každá další mince pro banku dražší a dražší.
blockchain.info/pools
U PoS kryptomien to tiež smeruje k centralizácii. Každý "stakeholder" je motivovaný k tomu aby vlastnil čo najviac kryptomeny, pretože čím viac vlastní, tým väčší rozhodovací hlas má.
Potom tu máme rôzne hybridy. Napr. DASH, kde "master" uzly sa starajú o mixing - kto vlastní "master" uzly? Je tam ten istý motivátor ako u PoS.
Takže zase, ide len o ilúziu decentralizácie .
Tenhle článek je plný dost nedotažených věcí. Cituji "Krypto-měna je digitálně založený prostředek směny, kdy hodnota řečené měny není určena centrální bankou." - vyplývá z toho snad, že hodnota našich současných měn je určena centrální bankou? I kdyby toto mělo vyplývat, nic takového není v žádném případě pravda. Cenu měn určuje burza - nabídka/poptávk a. Že se burza dennodenně manipuluje pár velkými rybami a že centrální banky mohou manipulovat ekonomiku dané země je věc druhá. Je také pravda, že naše měny by měly cenu nula, pokud by neexistovaly zákony nutící obyvatelstvo používat naše bezcenné měny. Problém současného měnového světa tvkví v samotném měnovém uspořádání světa - svět se zkládá z měnových bloků, kdy měny nejsou podložené ničím. Komerční (obchodní) banky i centrální banky jsou institucemi, které neprodukují nic - nic než nekryté peníze a elektronické nuly, banky tedy legálně FALŠUJÍ peníze. Je jim dovoleno parazitovat na ekonomice, zatímco ostatní musí přinést na trh produkty nebo služby, kteří ostatní chtějí a jsou ochotní za ně zaplatit.
Je třeba pochopit, že inflaci vytvářejí přímo banky nafukováním peněžní nabídky a tím okrádají obyvatelstvo a podniky té které země. Jde o skrytou "daň z pěněz."
Já osobně jsem rozhodně zastáncem nějaké celosvětové měny, ta bude muset ovšem zcela nevyhnutelně být nečím krytá - ideálně zlatem. Kryptoměny připadají v úvahu, je ovšem nutné si uvědomit, že ten, kdo vytváří peníze - i kdyby těžil bitcoiny, tak vlastně vytváří peníze z ničeho. To se dá vydržet, pokud bude množství celkově vytěžených bitcoinů stálé, tedy že už nebude možné těžit nějaké další.
Pro další studium doporučuji ebook zde hayek.sk/.../... nebo mě sleduj na facebook.com/wo ogsius
RSS informační kanál komentářů k tomuto článku.