Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPatrick Buchanan: Byla Trumpova politika k Rusku unesena?

Sociální sítě

Reklama

Patrick Buchanan: Byla Trumpova politika k Rusku unesena?

Když se tvořila v Clevelandu platforma, na jejímž základě Donal Trump kandidoval, tak zastánci „Americky v první řadě“ uštědřili těžkou porážku Válečné straně.

Komise této platformy odmítla návrhy zatáhnout nás hlouběji do Ukrajiny a naopak úspěšně odporovala novým transferům amerických zbraní Kyjevu. Kandidát Trump sliboval zlepšení vztahů s Ruskem a právě pro to Američané v listopadu hlasovali.

Ovšem tento týden The Wall Street Journal hlásí:

„Americký Pentagon a ministerstvo zahraničí vypracovaly plány na zásobování Ukrajiny protitankovými raketami a další výzbrojí a budou se snažit získat schválení Bílého domu, jelikož Kyjev s nimi bojuje proti Ruskem podporovaným separatismům. Ministr obrany Mattis tento plán schvaluje.“

Jelikož pro-ruští rebelové na Východní Ukrajině mají obrněná vozidla, chce Kyjev od USA rakety Javelin k ničení tanků a také protiletecké zbraně.

Zahraniční a obrana od Trumpa chtějí, aby poslal smrtící zbraně.

To je tedy vzorec k obnovení války s daleko většími oběťmi na Ukrajině, než je těch zatím 10 000 mrtvých, které utrpěly obě strany.

To je ale válka, ve které Vladimir Putin nejspíš Kyjevu nedovolí zvítězit.

Pokud Ukrajinská armáda posílená americkou výzbrojí znovu zkusí jít na východ, tak by mohla narazit na Moskvou podporovaný protiútok a po něm Ruská armáda převezme trvalou kontrolu nad Donbasem.

Pokud Trump schválí tento plán eskalace zahraničí a obrany, tak bychom mohli opravdu stát před návratem situace, jakou byla Rusko-gruzinská válka ze srpna 2008.

Tehdy Gruzie, aby si zpět zabrala svou ztracenou provincii Jižní Osetii, která se od ní v roce 1992 odtrhla poté, co ona sama se odtrhla od Ruska, provedla invazi.

Putin tedy poslal svou armádu, Gruzince vykopal a uznal Jižní Osetiii, načež John McCain impotentně vyhlašoval: „Teď jsme všichni Gruzinci!“

George W. Bush ale McCaina moudře ignoroval a neudělal nic.

Ale s těmito novými zbraňovými dohodami se vznáší otázky.

Jelikož rebelové nemají letectvo, čí letadla mají ty americké protiletadlové rakety sestřelovat? A když za hranicí číhá Ruská

Armáda, která když tam vpadne, tak rozdrtí armádu Ukrajinskou, tak proč bychom měli chtít tu občanskou válku obnovit, když jediným jistým výsledkem bude více mrtvých Ukrajinců na obou stranách?

Journal na to má ale odpověď: Naším cílem je vykrvácet Rusko.

„Jde o to, že ta pomoc smrtícími zbraněmi bude zvedat cenu, kterou pan Putin platí za svůj imperialismus, dokud se nestáhne nebo nebude souhlasit s mírem… Rusové přeci nebudou chtít, aby se jim před prezidentskými volbami příští rok vraceli domů mrtví vojáci.“

Neoconem, který se do toho vkládá, je i Mike Pence. Ten tento týden v Gruzii mluvil o tom, že ruské tanky jsou pořád v Jižní Osetii, a tento viceprezident nejenže vyhlásil: „Stojíme za vámi,“ ale Gruzíncům také řekl, že USA stojí za svým závazkem z roku 2008 přivést je do NATO. To by podle Článku 5 Smlouvy o NATO znamenalo, že při příštím střetu Ruska s Gruzií by se USA ocitly v ostré válce s Ruskem na Jižním Kavkazu.

Ruské bezpečnostní zájmy vypadají jasně. A co ty naše?

Spolu s tím, jak Trump podepsal nový zákon o sankcích uvalených Kogresem, které ho tedy zbavují pravomocí takové sankce zrušit bez schválení Kapitolem, tento vývoj vyvolává další otázky.

Ztrácí prezident Trump kontrolu nad politikou k Rusku? Kapituloval před neocony? A to nejsou žádné akademické otázky. Když uvážíme, že architekt toho nového zbraňového balíčku pro Ukrajinu Kurt Volker má být novým americkým speciálním zástupcem pro ukrajinské vyjednávání. Tento bývalý agent CIA, člen Národně bezpečnostní rady a vyslanec u NATO Volker věří, že ruská vojska v Transistrii, Abcházii, Jižní Osetii, na Krymu, v Doněcku a Luhansku jsou tam ilegálně a že americkou politikou by mělo být je odsud vytlačit.

Bývalý člen personálu senátora McCaina Volker byl až do července výkonným ředitelem neoconského McCainova institutu. Ten volal po uvalení osobních sankcí na Putina a jeho rodinu a po omezení cestovat po Evropě pro ruského prezidenta.

Jacísi „činitelé“ v Journalu tento týden jeho strategii popsali: „Volker věří, že změn na Ukrajině lze dosáhnout jen pomocí zvýšení nákladů pro Moskvu za pokračující intervenci na Ukrajině. Ve veřejných komentářích shazoval poukazy, že dodávky zbraní Ukrajině by mohly eskalovat konflikt s Ruskem.“ Krátce Voker věří, že dodávky protitankových a protiraketových zbraní přivedou Putina k jednacímu stolu, jelikož se děsí výhledu na to, že se budou ruští vojáci před jeho volbami 2018 vracet domů v rakvích.

Co se týče obavy, že by Putin mohl poslat na Ukrajinu svou armádu, jsou tyto obavy bez záruky.

Volkerova vize je tedy o hlubším zapojení USA do Ukrajinské občanské války, které by mělo Rusko vykrvácet a zlomit ukrajinské spojence Ruska a Putina přesvědčit, že má couvnout a přijmout to, co my považujeme za jediné řešení.

Mohl by tomu Trump snad uvěřit? Mohli by Trump uvěřit, že konfrontace s Putinem s většími oběťmi v jeho armádě a u spojenců na Ukrajině je způsobem, jak donutit ruského prezident couvnout a stáhnout se z Krymu, z Luhanska a Doněcka, jako to udělal Nikita Chruščov z Kuby v roce 1962?

Co když Putin odmítne nechat se zlomit a rozhodne se ke konfrontaci?

Patrick Buchanan

Zdroj: buchanan.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+36 # .lak 2017-08-05 10:19
Nejen Trump ale amerika a vlastně celý svět je v rukou mamona včetně budulínků. Hrozné postižení mnoha diagnóz.
Psáno jinam
zvedavec.org/.../...

Ale vážení, to už jsem psal dávno a sklenice čistého vína je jak na amok zběsilých abstinentů, kuřáky by mlaskoňi zakopali dobráci že amíci jsou první obětí velkomožných a už se dá i uvažovat že říše zla jak popisoval Orwell dle některých současnost už tehdy nám opět kvete a vytrvale klíčí a tedy i nese plody po světě.
Logicky vítězové si píší historii tak se nám falze flagisti s mainstreamovými platformami "informací" kapitálových spolčení úžer překonávají a samozřejmě i se školstvím neskonale znetvořených trosek odpudlivých z drilu a mrzkých intelektů nekomunikace a totalit.
Takže nám vzorňásci naprosto pravých a nefalšovaných zdravých přístupů k životu pracují neustále na industrializaci a vylepšují postupy formátování okolí a hlavně užívaných trhem. ([red]K čertu[/red])
www.chelemendik.sk/.../
novarepublika.cz/.../...

parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # John Pitralon 2017-08-05 10:27
President USA Trump o výbušninách ve WTC 11. září 2001
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # petr nope 2017-08-05 11:26
Pane .lak,skvělý článek na tom zvedavci..Díky za odkaz vám i Vladimíru57,kte rý to sem dal už včera.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Kоtov Petko 2017-08-05 14:01
Jsem notoricky blbec a [...], v makovici mam nasr@no americka howna.

Ignorujte moje debilni komentare!!!!!! !! Maji jen kvalitu kravince.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2017-08-05 16:37 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # John Pitralon 2017-08-05 10:25
Tak pozor... nová akce fašistického korporátu v ČR.
Amorální banda už správně cítí ve vzduchu nový Norimberský proces a kriminál.

"Seznam zasáhne proti dezinformacím. Konspirační a lživé weby přijdou o peníze z reklam"
zpravy.aktualne.cz/.../...

"Zatím není jasné, kterých dezinfomačních serverů se změna podmínek u Skliku dotkne. Nicméně na svých stránkách mají reklamu od Seznamu nejznámější dezinformační kanály jako AC24 nebo New world order opposition (Nwoo)."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # John Pitralon 2017-08-05 11:04
Klasická reakce havlistů na opozici - namísto férové diskuze nyní přichází systematické očerňování, perzekuce v obchodních vztazích a to na základě odlišného politického názoru, bez jakékoliv právní opory. Jasně politicky motivované kroky úchylného fašistického korporátu, popírající Ústavu ČR

"Debatéři s Respektem se bojí přímé konfrontace s fakty - Putinovi agenti v Knihovně Václava Havla"
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Vladimír57 2017-08-05 12:14
A až to nastane, pak v naší vlasti rozkvete ta nejčistší a neupřímnější "demokracie" o které sní všichni havloidi a Hedvika.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2017-08-05 17:13
u nás všechno kvete stejně, taky socialismus jsme měli nejhezčí
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-08-05 13:28
vsak uz se ac24 2 dny zpet snazili z vas nejake drobne dostat aby lzi mohly prokracovat. Akce "primitivove sobe" se ale moc nezdarila - nedivim se , nevzdelany nemajetny zavistivy povl ktyery si sem chodi zanadavat na uspesne zapadni demokracie si nemuze dovolit prispevek pro ulhany web a ruskou propagandu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # John Pitralon 2017-08-05 15:41
Ty taky buzeruješ jak havloid, Peťko.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # LubinenKremlBot 2017-08-05 10:40
Dá se očekávat cokoli co omezí svobodu ,někdy mám pocit že fašouni neskončili s druhou světovou ale naopak přepli na vyšší level .Proto lidi probuďte se a volte SPD a NE pro korporátně fašounský ANO.Bureš má jen sliby koblihy a zrádný vlastizrádce Pilníka na sekačce ,Džourovou a Metličku z análu Bruselslizounsk ýho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Monika lkemae 2017-08-05 10:44
Zbraně na Ukrajinu ? A kde myslíte že končí Ruské raketové motory ? Polovina jde pro NASA a druhá mizí ve skladě hv Arizoně nastrčená firma z Baham ! Jinak řečeno USA- Izrael zbrojařské firma Raytheon ! Končí v Amerických balistických raketách !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Nihilist 2017-08-05 10:58
Říkal jsem, že Trump bude skákat jak kongres a vojenskoprůmysl ový komplex bude pískat, všichni kdo si mysleli, že to bude jinak, jsou a byli hlupáci (a to platí i o spoustě lidí navštěvující tento server)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # r.m. 2017-08-05 17:16
je jedno kdo si co myslí, protože to zaplatí všichni zvednutím cen základních potřeb
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Senil 2017-08-05 11:13
Trumpova zahraniční politika předstauje zatím sklamání. Samé intervence.
Trump by se měl víc zajímat o domácí problémy a neintervenovat v zahraničí. Američané ho zvoli kvůli jeho America first rétorice.

[...]/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # r.m. 2017-08-05 16:03
Amíci zas potřebujou prodat nějakej šrot?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # r.m. 2017-08-05 21:40
izraelský nadčlověk střílí kolem vyslýchaného, pak ho střelí do ruky a nakones zastřelí,pak do něj ještě nakropí zbytek zásobníku, druhý voják pokropí i celou skupinu včetně nezletilých z dalšího zásobníku
díky za názornou ukázku chazarských nácků v akci
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Petron 2017-08-05 19:37
Kdyby jen Amerika, bohužel i celý svět se klaní jednomu .......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Karel Novák 2017-08-06 07:49
Jedné co může ještě lidstvo spasit, je předložit mu nezpochybniteln ou, fakty podloženou pravdu. Pravdu o prostředí jenž je mu nyní zatím domovem, které ale obtěžkáno jeho zpupností spěje kvapem k zániku. Víte co je příčinou toho "globálního oteplování", které v při pokračujícím trendu nutně skončí v globálních plamenech? Slunce! To ono přikládá od oné erupce 26. září cca ve 14:00 SELČ - více na gnosis9.net/.../ - pod kotel, o čemž oficiální instituce mlčí jako hrob ve snaze zabránit vzniku globální paniky. Jenomže místo aby sami šly příkladem v tom být JEN k obrazu toho svého Stvůrce, stále usilovněji se snaží být JÍM SAMÝM a jak to vypadá, má lidstvo na nápravu té své zpupnosti už jen 10 let. Přesněji do letního slunovratu roku 2028, jak vyplývá z postavení oněch tří tajemných hromad šutrů, alias pyramid v Gíze. Chcete tedy poznat pravdu? Pravdu která se sama dala poznat vyzdvižením z dávnověku právě až v nedávné době? Máte k tomu možnost. Je na mujweb.cz/jaroslav.hyza, ale zda se tím na tom trendu k "soudnému dni" něco změní i kdyby se lidstvo "jako jeden muž" za svoji zpupnost kálo po celé dny i noci, tak to ani poznání té pravdy zaručit nedokáže. Prostě Rubikon byl již zřejmě překročen a tak máte jen jednu šanci - alespoň neumřít blbí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás