Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSnowden oznamuje celému světu, že NSA vyvolala chaos v téměř 100 zemích

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Snowden oznamuje celému světu, že NSA vyvolala chaos v téměř 100 zemích

Vynašeč z NSA Edward Snowden říká, že za ty nedávné kybernetické útoky vyvolávající chaos v téměř 100 zemích může Národní bezpečnostní agentura a NSA.

Pouhý jeden den poté, co prezident Trump podepsal vyhlášku nařizující zlepšit americkou národní bezpečnost proti takovým útokům, útočí Snowden tvrzením, že za ten kybernetický útok s vymáháním výpalného, který zavřel nemocnice v Británii a ohrozil životy tisíců pacientů, může NSA.

Jen hodiny po tomto útoku tvrdí Snowden, že mu šlo zcela zabránit, kdyby NSA tolik netoužil po ilegálním špehování občanů.

Tento vynašeč tweetnul: „Jé: a co rozhodnutí NSA a vlády zřídit útočné nástroje, co útočí na americký software, když právě ty nyní ohrožují životy pacientů v nemocnicích,“ čímž naráží na to, že jsou to ty nástroje kybernetické války, přes které byl zbořen britský nemocniční systém.

Thefreethoughtproject.com hlásí: Když takto vinu za to přiřkl NSA, tak pak tweetnul: „A to i přes varování že NSA s vládou budují zranitelnost nebezpečnými útočnými nástroji, kterými lze zaútočit na Západní software. A tak teď už vidíme za jakou cenu.“ 

Expert na počítačovou bezpečnost Graham Cluley se Snowdenem souhlasí, když říká: „Tato americká zpravodajská služba našla bezpečnostní díry v software Microsoftu, a místo aby nějak decentně kontaktovali Microsoft, tak si je nechali pro sebe a využili je k účelům špehování. A pak zjistili, že jsou sami hacknuti. A bylo to přes ta slabá místa, která u Microsoftu zneužívali sami: ‚Bože, jak moc potřebujeme bezpečnostní záplaty právě proti nim.“

Snowden dále prohlašující, že je vlastenec, pak vyzval Kongres, aby pozval NSA na kobereček a žádal, aby uznali tu zranitelnost v tomto a v dalších systémech a snažili se řešit a kontrolovat zranitelnost, která tím vznikla. V tweetu uvedl: „Ve světle dnešního útoku je třeba, aby Kongres od NSA a vlády žádal, aby vyzradili další zranitelnosti v software, kterých bylo použito proti našim nemocnicím, pokud o takových ví.“

Tento vynašeč – kterého někteří nazývají zrádcem – aniž by moc vážil slovíčka – tweetnul: „Kdyby NSA a vláda soukromě prozradila nedostatky zneužité při útoku proti nemocnicím, které našla, a ne jen ty, které od ní unikly, tak by k tomu asi nedošlo.“

Vina podle Snowdena leží na bedrech NSA a šlo tomu zabránit. Rozvinul to ve svém následném tweetu. Tento bývalý kontraktor NSA řekl, že vládní agentury by měly soukromě oslovit nemocniční systémy a odhalit jim zranitelnost Microsoft Windows už před řadou let, místo aby ty nástroje průniku nechaly padnout do špatných rukou a ohrozily tak životy.

Tweetnul: „Kdyby v tomto konkrétním případě NSA a vláda vyzradily zranitelnost, když na ni přišli, tak by nemocnice měly roky, ne jen měsíce, aby se na to připravily.“

Ač je pravda, že Microsoft už neposkytuje aktualizace a záplaty pro platformu XP, tak Snowden poukazuje, že bezpečnostní agentury mají z pověření národním zájmem vyplývající odpovědnost se o to postarat a všechny známé zranitelnosti v XP. Tweetnul: „Jestli vybudovala NSA zbraně k útokům proti Windows XP, které odmítl Microsoft záplatovat, a ty pak padly do nepřátelských rukou, neměla by pak NSA sama napsat takové záplaty?“

Leckdo by mohl říci, že Snowdenovy poslední poukazy dávají dost smysl. Microsoft nemusel pokračovat s podporou svých stárnoucích platforem, ale pak by se do toho měla vložit NSA a poskytnout bezpečnostní záplatu. Nebo přinejmenším o této chybě lidi informovat.

A opět to vypadá, že Snowdenova slova usvědčují jeho bývalého zaměstnavatele. Snowden v dokumentu, který zahýbal světem, Občanské fórum (2014) předstoupil před kameru a řekl světu, jak až účinné ty NSA systémy jsou, a varoval všechny Američany i občany světa před nebezpečím kybernetického válčení.

Teprve teď údajně svět začíná chápat, jak pravdivě se tyto předpovědi naplňují. Spoušť už někdo stiskl a svět už je ve válce. Je tu ale problém, že nikdo přesně neví, kdo teď mačká ty spoušti. Ale podle Snowdena NSA ví, jak to napravit.

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+20 # josh (xy) 2017-05-15 10:46
Microsoft má po světě cca 60t. testrů systému, ale proti spolehlivosti systému by měl zaměstnat takové osobnosti jako jsou hackeři,...ale byl by to nesmysl, protože právě díky těmto lidem se zdokonaluje systém po napadení systému těmito slabinami, Macrosoftu nezbývá než v opatření lepit a lepit. Takže, díky hackerům je systém bezpečnější a stabilnější a heckři tak odvádějí Gates dobrou službu zcela zdarma.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # jan lavicka 2017-05-15 11:33
Microsoft má nařízeno mít zadní vrátka od USA/NSA mentálně nemocných psychopatických vrahů, soudně zkrze tajné fašistické soudy FEMA
Linux (dobře spravovaný) to jistí, ostatně proto je na téměř 100 % systémů, kde je bezpečnost a stabilita prioritou (servery, routery atd.)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # scipio 2017-05-16 00:45
CISCO routery, které jsou považované za nejlepší (nejbezpečnější ) mají backdoor pro NSA jako součást "boje proti terorismu", sledují odkud a kam se kdo připojuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # John Maxwell 2017-05-15 12:26
A célé to šmírování je důsledek jejich vývozu demokratůry ze strachu kdo ví něco o jejich svinstvech a jaký svinsta na druhý najít ...
----------------------------------------
Putin promluvil o původním zdroji viru nedávného kyberútoku
Rusko neutrpělo výraznější škody kvůli proběhlému kybernetickému útoku, informoval ruský prezident Vladimir Putin na tiskové konferenci o výsledcích jednání v Číně.
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Kirill 2017-05-15 10:52
Microsoft bude vždycky děravý v rámci národní bezpečnosti...a le dnes mě více pobavilo vystoupení novináře na festivalu politické písně v Kyjevě:
cz.[...]news.com/.../...
To, že UA vystrkuje prdel na celý svět ale nikomu nevadí :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # josh (xy) 2017-05-15 11:43
Ukrajina nepatří do vyspělé společnosti. Pokud se dostane do Šengenu, tohle se nám tu bude nekontrolovaně potulovat k urychlenému skonu EU a lidstva k radosti USA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Lubinen 2017-05-16 09:11
Pro nás to znamená ještě větší zfašizování havloidní Prahy ,státu ve státě, připravena na chalifát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Che 2017-05-15 12:44
Snowden ma pravdu jen castecne.
Zacinali jsme kdysi tim, ze jsme pocitace v 50-tych letech programovali dratama.(Univac ), pocitac URAL se dal programovat jen v binarnim kodu. Pozdeji jsem poznal systemove programovani na IBM 360/370 a dalsich pocitacich.
Tyto systemy byly programovany tak, ze nebylo mozne na urovni uzivatele vstoupit do systemu a neco tam zmenit nebo tam pridat program (virusovy). Viry proste bebyly.

WINDOVS od Mrkvosoftu je umyslne udelany tak, aby bylo mozne pripojit nejake prograny na systemove urovni, je to urcite umysl. S “updates” se system stale nejak meni a klidne prijima viry. (vypnete to). Tyto mizerne vlastnosti jsou urcite domluvene s USA/NSA za ucelem sabotovat uzivatele a staty, nebot treba system pro TR440 (ze 60/70 tych let), ze ktereho byly vlastnosti WINDOVS vlastne ukradeny, mel takove programove struktry, ktere pripojeni nejakych viru vubec neumoznovaly. No a nakonec se vse obraci tez proti USA, protoze existuji ruzni inteligentni lide, kteri umi nedostatky ve Windovs vyuzit.

Jam mam jeden pocitac na internet. Az do PENTIUM 4 bylo mozne nainstalovat na pocitaci nekolik systemu, kdyz mel jeden system viry, tak jsem je z jineho systemu eliminoval nebo nainstaloval zavirovany system znova.

Osobni data data mam na jinem pocitaci, ktery nepripojuji nkdy k internetu. Bohuzel mnoho programu uzivatelu je dnes pripojeno na Internet, nebot se jinak nedaji zaktivovat. Zase jen umysl globalni zavislosti. Kdyz jsem mel drive moznost neco rozhodovat, tak jsem zastupcum nabizejicim software, ktere se aktivovalo jen pres Internet diplomaticky rekl, at zavrou dvere me pracovny zvenci, nemam zajem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # cocoa darriba 2017-05-15 13:16
kolego, vaše první věta je v rozporu se zbytkem vašeho textu, Snowden má naprostou pravdu , neb MS a NSA ramena stejné chobotnice jsou , další např. Intel, AMD, Apple atd. , sovy nejsou tím, čím se zdají být
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # scipio 2017-05-16 00:56
Hlavně v době, kdy se používaly IBM řady 360/370 nebyly počítače přístupné po síti, kde byla lokální připojení terminálů komunikace probíhala po protokolech, které nebyly transparentní a byly zcela odlišné od dnešních. Počítače různých výrobců používaly každý zcela odlišný operační systém a to prakticky až do doby vzniku PDP11 (UNIX). Takže virus by musel být do tehdejších sálových počítačů implementován zevnitř načtením z tehdy používaných děrných medií, buď pásek nebo štítků. A musel by být napsán přímo pro danou konfiguraci daného modelu. Vlastní operační systémy se lišily kus od kusu i u stejných typů počítačů, de facto se pokaždé šil na míru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # vjědec123 2017-05-15 14:32
„Co se týče zdroje těchto hrozeb, tak podle mého, vedení Microsoftu o tom přímo hovořilo. Řekli, že prvotním zdrojem tohoto viru jsou tajné služby Spojených států, Rusko s tím nemá vůbec nic společného,"
Převzato z cz.[...]news.com/s vet/20170515528 8965-Putin-puvo dni-zdroj-nedav ny-kyberutok/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Ignác 2017-05-15 16:25
Zajímavý článek, ALE ve větě:
"kontraktor NSA řekl, že vládní agentury by měly soukromě oslovit nemocniční systémy a odhalit jim zranitelnost Microsoft Windows už před řadou let, místo aby ty nástroje průniku nechaly padnout do špatných rukou a ohrozily tak životy."

Odstraňte slovo "by" a teprve potom bude časově dávat smysl!! Bože, kdo tohle překládal. Překladač, nebo diletant?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # scipio 2017-05-16 09:07
A je jasno, už na to přišli může za to KIM. KLDR docházejí peníze, tak je chce získat vydíráním. Teď to šlo ve zprávách. -:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # John Maxwell 2017-05-16 10:22
A ja myslel, že si děláš srandu a o je to fakt ...
novinky.cz/.../...

To je podobné jako tohle tvrzení ...
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí zrychlila růst, koruna posiluje ..... / jó strmější pád do bahna
novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Lubinen 2017-05-16 11:22
Teď když maj koupený téměř všechny média a stále dostatek neprobuzených ,oveček tak si mohou zinscenovat cokoliv.Některý jim to budou žrát až do smrti-smutné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # scipio 2017-05-16 14:12
No dovol, jak bych mohl na tak ctihodném fóru dělat fóry :))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás