Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAktivisté z „Bílých přileb“ usvědčeni z vytváření falešných zpráv v Sýrii. Podívejte se na důkazy

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Aktivisté z „Bílých přileb“ usvědčeni z vytváření falešných zpráv v Sýrii. Podívejte se na důkazy

Nekomerční společenská organizace „Švédští lékaři za lidská práva“ (Swedish Doctors for Human Rights, SWEDHR) obvinila aktivisty z organizace Bílé přilby z vytváření falešných zpráv o práci v Sýrii.

Podle názoru ochránců práv „záchranné procedury“, zachycené po chemickém útoku v Idlibu, byly zfalšované a prováděné na mrtvém dítěti.

Organizace uvádí, že ochránci práv z Human Rights Watch uveřejnili 13.února 2017 zprávu, v níž je věnována pozornost "pochybným" případům chemických útoků na syrské Aleppo v minulosti, a také jsou uváděny podrobnosti plynového útoku v Sarminu v provincii Idlib, o němž organizace informovala 15.dubna 2015.

Záznam následků takového útoku poskytly „Bílé přilby", jejichž film získal v roce 2017 Oscara, píše autor článku SWEDHR,  profesor Marcello Ferrada de Noli, který je předsedou švédské organizace.

K získání kvalifikovaného názoru zaslal video „Bílých přileb" odborníkům a upozornil, že zvláštní pozornost je třeba věnovat injekci, prováděné jednomu z dětí, a stříkačce, kterou byla prováděna.

„Stříkačka, použitá k „injekci do srdce", ukázané na těle mrtvého chlapce, byla prázdná, to znamená, že její roztok nebyl nikdy zaváděn do dítěte", uvádí se v závěru, k němuž došel autor článku na základě hodnocení odborníků. Uvádí se, že dítě by mohlo zemřít během „záchranných" procedur, ukázaných na videu. To vůbec neznamená, že personál, zachycený na videu, zavinil smrt dítěte, zdůrazňuje autor.

Vyráběli falešné zprávy, ale nezabíjeli

Přitom organizace vyvrací článek na webových stránkách Veterans Today pod názvem „Švédské zdravotnické organizace uvádějí, že Bílé přilby zabíjely děti kvůli falešným videonahrávkám o plynových útocích".

SWEDHR uvádí, že formulace v nadpisu není správná, jelikož organizace není zdravotnickou organizací Švédska, ale je společenskou organizací, založenou za účasti švédských profesorů, lékařů a vědců z institucí, zabývajících se lékařskými vědami.

Účast v organizaci je dobrovolná a její prohlášení jsou činěna pouze účastníky a ne všemi lékaři nebo jinými zařízeními, s nimiž je organizace spojená. Samotný článek o Bílých přilbách je závěrem profesora Marcella Ferrady de Noli.

SWEDHR také zdůrazňuje, že nikdy neobviňoval organizaci Bílé helmy z „vraždy dětí" a pečlivě vybírá formulace při uvádění svých závěrů, k nimž došli na základě videomateriálů.

Tento „nešťastník“ vždy přežil...

Organizace Bílé přilby tvrdí, že jejím cílem je ochrana syrského civilního obyvatelstva při politické neutralitě a neúčasti v ozbrojených akcích. Na internetu se v poslední době stále častěji začaly objevovat videonahrávky, na nichž lidé v bílých přilbách zachraňují děti ze závalů.

Ale současně se objevily i videonahrávky, kde je vidět, jak tytéž Bílé přilby vytvářejí scénické video, provádějí maskování „obětí" a diktují jim, co mají říkat. Kromě toho syrští novináři ukázali řadu materiálů, na nichž „záchranáři" byli zachyceni se zbraní a ve vojenské uniformě.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v komentáři k poslednímu incidentu v Idlibu řekl, že dívat se na „Bílé přilby" jako na solidní a důvěryhodnou organizaci nepovažují v Moskvě za možné.

„Na svědectví různých zástupců, jako jsou „Bílé přilby" a podobně, se nemůžeme dívat jako na solidní a důvěryhodné, tato organizace nebo skupina se nejednou kompromitovala neověřenými informacemi nebo informacemi, které od samého počátku zkreslovaly podstatu události", řekl Peskov.

Zdroj: theindicter.comsnews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+42 # josh (xy) 2017-04-10 19:27
Výsledek kapitalistickéh o marastu, touhy po mamonu, morálního úpadku, tvorů bez lidskosti, vlastenectví, hrdosti, kdy jsou poníženě, dotlačeni konat to, co v nás, ani v říši zvířat neexistuje. Dobré kroky lidské společnosti, které jsou řízeni za pár bezcenných papírků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Janinna 2017-04-10 21:32
No to je věta - "Vyráběli falešné zprávy, ale nezabíjeli"
Nevěřím jim už ani pozdrav.
Mengele reje v srdci dítěti, aby získali krásnou fotku.
Copak nevěděl co dělá a proč to dělá???
Zlo již nemá potřebu se přikrášlovat a dělat se lepší, než ve skutečnosti je. Je koncentrované, jenže zlo bylo vždycky jenom zlo, jenom dřív s námi hrálo mimikry.
Celý jejich svět je jedna kompletní lež. Zničili miliony lidí.
Vidíme jak umírají děti jen kvůli tomu, že nějaký blbec zamával před nosem OSN zkumavkou a? všichni mlčí.
Tohle, v období studené války, by nikdy nebylo možné, protože existovaly hranice, za které se nikdo neodvážil jít.
A teď? monstrózní neschopnost, rozhodnutí o životech milionů lidí, o smrti či životě, se přijímají na základě nepravdivých informací.
Copak všichni mají zablokované logické myšlení a aktivovanou bezohlednou hloupost?

Jenom doplním obrázek - Bílé přilby o sobě tvrdí, že jsou nezávislá, humanitární, nevládní organizace.
Nicméně dostávají obrovské peněžní dary od různých vlád - VB, Německo, Dánsko, Holandsko,...
Ale jejich největším dárcem je Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, která je financovaná z různých nevládních organizací po celém světě.
V roce 2016 mluvčí MZV USA Mark Toner potvrdil, že tato agentura poskytla Bílým přilbám minimálně 23 milionů dolarů.
Zakladatelem Bílých přileb je bývalý armádní důstojník a později žoldák skupiny "Oliva" (jméno si pořádně nepamatuji - Le Mezyure, nebo tak nějak).
To je soukromá vojenská společnost, která je úzce spjata s nechvalně známou Blackwater akademií.
A ta zase vykonává objednávky pro Pentagon i vládu Spojených Států.
Tento britský vojenský zpravodajský důstojník má působivý životopis - absolvent Královské vojenské akademie, "pracoval" a režíroval hodně divadelních vojenských operací. a to např. v Bosně, Kosovu, Íráku, Libanonu, Palestině,....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Jarin G. 2017-04-10 21:55
"Vyráběli falešné zprávy, ale nezabíjeli" a když zabíjeli, tak jenom z humanitárních důvodů, pro lepší budoucnost lidstva a pro přinesení demokracie našeho západního světa tam, kde ji ještě nemají, toho nejlepšího, co můžeme nabídnout!!! A kdo by tu naši demokracii nechtěl, tak s ním tvrdě zúčtujeme!
(pro jistotu: IRONIE /ne pro Janinu, tam mne už zná/, ale Venca Flaška by to tak i mohl podat ;))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # marieza 2017-04-11 14:04
...zkusila jsem otevřít to video ,ale vydržela jsem tu krutost jen 2 vteřiny.....kam až ty hyeny zajdu ....je mi tak zle a zaroven su tak nasrana ...ale už nemožu byt sprosta ...bo jsem vyčerpala limit....dříve se podobne zlo páchalo v táborech smrti...dnes se rozlívá na stránky novin ,časopisů a televizní obrazovky a slouží to jednak k vyvolání strachu ale prvotní je vždycky zisk ....zkrátka to přitáhne pozornost lidí ...zvedne se náklad a peníze nesmrdí ani když jsou ze žumpy ...zmizela profesní čest at už je to v jakemkoliv oboru ,soudce ,poslanec ,vládní činitel ,policista ,advokát ,voják , všichni si chtějí žít lépe než dosud žili ,to znamená, mít dům /hypotéka/ auto /lízing/ ,pozici v práci /snižovat svou důstojnost až na úroven ratlíka/ a mohla bych pokračovat .....dělníci ,jako třída ,zmizeli ,místo nich nastúpili operatoři čehokoliv ,takže operace sa zdařila ...lidi su komplet zapavučinovaní a budu solit až sa z nich bude kúřit...a nebudú mít čas myslet ...konec ,zvonec ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Lucif 2017-04-10 19:40
Takže zatiaľ to vyzerá že tento scenár:

leva-net.webnode.cz/.../...

..je najbližšie k realite. Všetky ryby berú na Trumpov ťah. Okrem iného sa mu otvára jedinečná možnosť čoskoro vyčistiť CIA, a pravdepodobne to bude s mediálnou pompou! Otázka je ktoré silové zložky sa na tom budú podieľať. Tipujem to na NAVY, keďže mu už pomáhali so samotným "útokom". Toto môže kľudne prerásť do občianskej vojny v USA..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vítězslav Crha 2017-04-10 22:41
Jo taky si myslím,že neúspěch Tomahawků byl záměr pro těžké potrestání vojenskoprůmysl ového gigantu a mnohamiliardovo u pokutu za prolhaný vývoj a zpackanou výrobu. Tím totiž mohli zásadně poškodit bezpečnost USA a to Trump neodpouští. Opravdu vše vypadá na hru kdo z koho. Že neokons nemyslí dopředu je stará věc a že v honbě za trpkým bohatstvím riskují víc než zdrávo je evidentní. Asi za tím opravdu něco je,co zatím pouze můžeme prognózovat. Prostˇvážení zatím nevíme a poznáme to s případnou změnou v obsazení politických a vojenských postů v USA příští týden a dále.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # XYZ 2017-04-10 19:47
Svět ?
To je [...] vedle [...]a ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Tvojmamababicka 2017-04-10 22:06
mi povidej...kazdy se stara predevsim o svoje...hl at to kurva dobre vypada ...20...sobci na kazdem rohu co si nevidi do huby
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2017-04-11 01:44
Svět ?
To je [...] vedle [...]a ...

XYZ - Presne a všetkým riadne šibe....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Rudolf 2017-04-10 19:48
Seznam nevládních organizací kterým lze ještě věřit, že konají dobro, se povážlivě zmenšuje a navíc hrozí, že za pár měsíců bude označení "člen neziskovky" znamenat totéž co "zmršená mrcha" nebo "ideová děvk4". Sorosovi poskoci začínají mít vskutku dost vážný problém a jsem zvědav jak ho budou řešit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Lucif 2017-04-10 21:40
Riešiť to chcú rôznymi náhubkovými zákonmi a zakladaním ministerstiev pravdy. No to len urýchli ich pád.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Věra Štimová 2017-04-10 22:21
Protože je velmi přehledná situace, která ale musí být vysvětlena těm babičkám a dědečkům u televize, navrhuji, aby se jejich potomci snažili odvést jejich pozornost od toho, nač se dívají, na opravdovou situaci, která se nyní děje. Trump má rodinu a jeho zeď také. Koho myslíte, že víc vydírají ? Je to přece tak snadné. Zeptejte se rodičů, jak to bylo za komunistů a vlastně prarodiče toho vědí víc. Situace s mafiánskými postoji, hloupými řečmi, nabubřelým chováním a schizofrenií mluvy a činů, je tady zase. Mladší ročníky udiví, jak je to vůbec možné, starší si vzpomenou na krásné mládí, kdy se mohli flákat, ale držet hubu. Opravdová inteligence skončila v maringotkách a proletariát, který neudělal přijímačky na střední školu, šel vládnout, soudit a radit. Závist zvítězila v mnoha národech a kolaborovala tak se soudruhy. Teď zvítězila pro změnu Lež. Točí se točí, filmuje stříhá, ale normálního člověka na tohle svinsto buď donutí nebo mu řeknou, že jde o válečný film, se kterým určitě získají Oskara. Už je to s inteligencí tak na štíru, že si stačí prověřit fakta, detaily a komu to prospěje. Jsme vývojově dál, plíživý komunismus, který nám papá František již předem naznačil slovy: " almužna pro chudé", protože je to pečlivě připravené, potřebuje ještě doladit. Hillary bude pykat a její státní pohřeb si vydupala, viz předchozí článek, protože ten trempík byl sympatičtější tím, jak si myslel, že žena má být doma a ranař má být v ringu a chránit ji a svou rodinu, že ho lidé nakonec zvolili. Takových peněz vylítlo oknem a tremp. Mecenáše to zabilo. Je to přirozené a žena toužící po tom vládnout světu, není přirozená. Mám dojem, že se stala očipovanou figurkou zbabělce, který nechce vylézt na světlo, protože se bojí aby ho jeho Otec z toho doupěte nevyhmátl. Až to udělá, bude to velké překvapení pro ty, kteří si hrají na Olymp a zapomínají na Tantalova muka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2017-04-10 23:37
rejža má v komparzu svýho oblíbenýho sólistu, je to Mastrojáni islámskýho dokumentárního filmu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # jirik 2017-04-11 09:27
Tohle nemá chybu -
Neziskovek je v Česku jako máku, jedna na 82 lidí
Češi se rádi sdružují v různých spolcích či jiných neziskových organizacích. V Česku je registrováno 129 061 neziskových institucí. Přepočteno na počet obyvatel – na jednu neziskovku u nás připadá zhruba 82 lidí včetně nemluvňat. V praxi to samozřejmě neznamená, že každý občan musí být členem neziskové instituce nebo nějakou podporovat. Navíc část veřejnosti vnímá neziskový sektor velmi úzce.
novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Lubinen 2017-04-11 11:52
A proto to nepůjde jinak než že hrstka odvážných zkusí změnu .V historii je dokázáno , že 10% odhodlaných mění dějiny , těch 80% nastartuje jedině odvaha těch 10%.Samozřejmě ,že z 80 % většiny ,nechce minimálně polovička nic měnit a nechají se uvařit postupně bez odporu jako ta pověstná žába v kotlíku.My ale bojujeme za tu druhou polovičku ochotnou se připojit.Lavičk a namítne keci a skutek utek ale je potřeba vyčkat správného okamžiku, náš čas přijde a možná dřív než si myslíme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Uncle Sam 2017-04-11 09:45
Nehodnotím pravdivost nebo smysl článku ale když se podíváte na to video tak v injekci je vidět roztok. Nevím proč ta červená šipka ukazuje na tu výtlačnou část ale zblízka na videu je vidět, že prázdná není. Porovnejte jak se odráží světlo pod a nad výtlačnou částí. Ta injekce prázdná není!.
Není nic horšího než vidět umírající dítě to video je strašný a ten kdo se snaží něco takového zneužít k něčí propagandě ať shoří v pekle.!


Ps: Ten chlap na fotkách dole bude asi HÓDNĚ velkej smolař :-D.

Nás můžou zachránit už jenom mimozemšťani protože bůh by se poblil kdyby to viděl jak na zemi žijem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Monika lkema 2017-04-11 10:57
Pokud USA tvrdí že Asad ukrýval chemické zbraně na základně nechápu proč ji Kačer dal bombardovat po zásahu raket by vše uniklo do ozduši a znamenalo by to smrt pro vše živě kolem ! Takže Kačer věděl že se na základně nic nevyskytuje ! Jsem potěšena že 150.000 Čiňánku jsi vyrazilo na výlet ke Korejskými hranicím a doufám pokud se hnou USA sarančata přes hranice dokonale je vyhubý Korejci i s Čínou !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jiri Novak 2017-04-11 11:27
BÍLÉ PŘILBY ZABÍJELY!!!
To dítě na videu je živé! Dýchá, hýbe se mu pěna u nosu!! Měl jsem to sem dát včera ten překlad. Fiat alternativa to chce zase zahrát do autu. Nevěřtě jim! V původním článku veteránů je to samé, co v ruském překladu.Ostatn ě pod videem je text s tím samým významem, můžete si to přeložit sami. Bílé přilby ZABÍJEJÍ!!!
Překlad článku z Dumaiu.ru.
Bílé helmy zabíjely děti kvůli realistickým snímkům.
V nezávislém americkém vydání Veteranstoday byly zveřejněny výsledky vyšetřování organizace Švédští lékaři za práva člověka (SWEDHR), které odhalily skandální video. Švédští vědci z oboru medicíny detailně analyzovali akce svých kolegů (Bílých přileb) v rámci jejich záchranářských prací a dospěli k šokujícímu závěru, že Bílé přilby děti zabíjely kvůli získání realistických snímků.
Jak uvedli odborníci ze SWEDHR, na videu zachycená záchrana dětí, je ve skutečnosti vražda. Zpočátku se odborníkům jevilo, že dítě, které se pokoušely „zachránit" Bílé přilby, bylo už mrtvé, avšak následné prostudování materiálů odkrylo děsivé skutečnosti. ¨
V jedné z epizod videa je vidět, že dítě je ještě naživu, ale nachází se v bezvědomí a pravděpodobně se nachází ve stavu předávkování opiáty. Jeden ze záchranářů mu aplikuje injekci adrenalinu do hrudníku v oblasti srdce, což nevyhnutelně vedlo k jeho smrti.
Pracovníci SWEDR poskytli zprávu prokazující falšování faktů:
Bílé helmy v celém filmu manipulovaly s dítětem velmi nedbale a nepořádně, což samo o sobě mohlo být příčinou velkých škod způsobených na zdraví dítěte.

zdroj: dumaiu.ru/smi-belye-kaski-ubivali-detej-radi-realistichnyx-kadrov/
video: www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Uncle Sam 2017-04-11 20:00
Myslet si, že je něco pravda jenom proto, že je to v azbuce může jenom kretén. Takže pane s typicky českym jménem Novák, jste kretén. Nebo spíš Nikita Babuškin ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás