Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Mám nárok na bezstarostný život

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Mám nárok na bezstarostný život

Začalo to nevinně. Lidem se řeklo, že všichni bez rozdílu mají nárok na důstojné životní podmínky. Hezká myšlenka, proti které se dá sotva co namítnout. Kdyby při téhle myšlence zůstalo, všechno by bylo v pořádku.

Jenomže zapomnělo se na jednu věc. V lidské přirozenosti je chovat se jako jezinka z pohádky o Smolíčkovi Pacholíčkovi. Lidé jsou naprogramováni tak, aby neustále testovali mantinely, které jsou jim dány.

Když lidé dostali základní důstojnost při ztrátě práce v podobě podpory v nezaměstnanosti, začali volat, že mají nárok práci vůbec neztratit. Když dostali zdravotní pojištění, začali volat, že mají nárok riskovat při adrenalinových sportech a v případě úrazu jim stát má dorovnat všechen ušlý výdělek. Když ženy dostaly jakous takous zdravotní péči při přivádění potomků na svět a přestaly při porodech umírat na horečku omladnic, začaly tvrdit, že mají nárok na porod bezbolestný a nejlépe zaspaný. A začaly se lavinovitě šířit císařské řezy na přání, ačkoliv představovaly pro matku i dítě nesrovnatelně vyšší riziko.

Úplně stejně ale na počátku vytyčené mantinely začali posouvat i státní úředníci a politici. Aby všechny ty nároky byly ufinancovatelné, musely se zvýšit daně. Muselo se přibrat víc státních zaměstnanců. A zvýšit jejich platy. Aby ta lidská čeládka dostatečně pilně využívala všech výhod, které jim politici začali nabízet, musely se založit komise a regulační orgány a dohledy, které začaly kontrolovat, zda jsou všechny výdobytky státu blahobytu dostatečně intenzívně využívány.

Běda, aby se zbloudilá ovečka chtěla vzdát svých sociálních práv a starat se o sebe sama! Takové podvracení morálky nebudeme tolerovat!

Zodpovědnost jednotlivce se tváří v tvář stále silnějšímu rozhodování státu začala vytrácet. A nejen to. Když lidé nebyli stavěni před zkoušky, nemohli si dokazovat, že se zvládnou sami o sebe postarat. Přestali si věřit.

Přestali věřit, že bez pomoci státu přežijí při ztrátě zaměstnání. Cesta mnohých lidí ihned po ztrátě práce mířila na úřad práce, namísto toho, aby se byť jen pokusili o nějaké drobné podnikání. Přestali věřit, že jsou schopni se o své zdraví postarat sami, že bez nepřetržitého dozoru padesáti lékařů za zadkem, permanentního dopování syntetickými vitamíny a důsledně dodržovaného očkovacího kalendáře přežijí byť jediný rok. Přestali věřit, že věci jako pohyb, rozmanitá a čerstvá strava bez chemie a dobrá nálada jsou mnohem lepší prevencí zdraví. Ženy ztratily víru ve své ženství a přestaly věřit, že dokáží dítě přivést na svět svými vlastními silami. Představa, že z nich dítě není vyoperováno mužem v bílém plášti, se pro ně stala noční můrou.

Na to, že původně slibovaná důstojnost, která stála u kolébky státu blahobytu, přitom zůstala kdesi za dveřmi, se už nehrálo. Už dávno nešlo o důstojné přežití obtížných životních období. Začalo jít o to, zda stádečko daňových poplatníků zlobí či nezlobí. Kdo se nechal chytit do zlaté klece a přijal myšlenku, že má práva na všechno, byl hodný. Ten, kdo odmítal „vymoženosti“ státu blahobytu a dál se chtěl starat sám o sebe, vybočoval, byl zlý a kazil to těm ostatním.

A spolu s pocitem, že máme právo na všechno, někam vysublimoval i smysl pro povinnosti. Nemyslím teď povinnost danou zákonem. Já mám na mysli „povinnost“ danou vlastním pocitem. Zmizel pocit, že bychom něco „měli dělat“.

Už nemáme povinnost vychovat děti, které jsme si zplodili. Od výchovy tu přeci jsou jesle a školky. Dokonale to zapadá do konceptu sociálních inženýrů, kteří se nám snaží namluvit, že dítě nepotřebuje kontakt s rodičem, že ho lze nahradit prestižní školkou a drahými hračkami. Že příroda ženám nadělila prsa k tomu, aby je vycpaly silikonem, a dítěti strčily dudlík. Že muž s plochou hrudí může ženy nahradit na mateřské a krmit dítě hypoalergenní kaší. Že dítě nepotřebuje obejmout před poledním spaním od maminky, ale že mu postačí cizí paní ve školce. Že miminka brečí, protože zlobí.

Primitivní indiánské civilizace při výchově dětí jednají intuitivně. My, rozvinutá společnost, intuici vytěsňujeme a nahrazujeme technikou: elektrickou kolébkou, dudlíkem, hypoalergenním mlékem a jeslemi pro kojence. Celá společnost se tedy pomalu posouvá k vykonstruovaným představám a přestává rozumět své vlastní přirozenosti. A tím se mění i charakter společnosti – a ekonomiky.

Najednou nemáme povinnost starat se o své zdraví a přehnaně neriskovat, protože úraz by nás vyřadil z možnosti pracovat. Od starání se o zdraví je tu přeci státní zdravotnictví.

Dříve lidé měli pocit, že nejprve musí pracovat, aby pak měli za co žít. Dnes lidé věří, že nemusí vůbec nic, ale že mají právo dostat od státu peníze na všechno, co chtějí.

Stává se z toho začarovaný kruh, kdy regulace plodí stále větší regulaci. Ztráta povinností plodí stále větší pochybnosti o vlastních schopnostech, stále větší závislost na státu a stále větší pocit nároků. A neschopnost dokázat sám sobě, že jsme svobodní a schopní přežít bez závislosti na státu, plodí větší a větší vnitřní prázdnotu a frustraci.

Dalo by se to všechno shrnout jediným slovem: Sobectví. Ano, stát blahobytu, který se vymkl kontrole, vypěstoval ve společnosti neuvěřitelné sobectví.

Každá mince má dvě strany. Někdy mi lidé říkají: Proč tolik nasazuješ na Evropskou unii a její výdobytky? Vždyť jsme se nikdy od války neměli tak dobře...? Já ale stát, který se vymkl kontrole a plodí jen sobectví a nároky, za až tak slavný výdobytek nepovažuju.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+14 # josh (xy) 2017-12-26 15:55
Kdypak nám paní Šichtařová také něco vyprodukuje, krom prázdných frází...kibice, který vidí do karet. Slova nám nepomohou, těch i zde na AC24 je bohatě....Takže budeme jen psát a psát...?


vidím, že několik jedinců nepochopili, ale to je fuk, že.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Janinna 2017-12-26 19:33
Ahoj joshi, jasně že je to fuk:)
Ono je to ještě horší než to vypadá.
Veškeré kroky západních "spojenců" po sametu vůči těm za železnou oponou byla genocida.
Zlikvidovali východoevropský průmysl, protože to byla konkurence. Jediný kdo má odvahu mluvit o tom, že nás kolonizovali je Ilonka Švihlíková.
Pokud se o tom nebude pravdivě informovat plošně, nebude celospolečenská diskuse - nic se nezmění.
Nikdo nemá odvahu, a tak jenom posloucháme kecy o tom jak máme nízkou nezaměstnanost, nízkou míru zadlužení, skvělou demokracii, výkonné soudnictví,......
A přitom? - zemědělství je pryč, průmysl je pryč, kvalitní vzdělávání je pryč, zdravotnictví je pryč,......

Vyhazujeme oknem miliardy na různé neziskovky, parazity, na boj s korupcí,..... a k čemu to je?
Paraziti kynou jak vepři, obklopí se Sokolama, ohánějí se lidskými právy a smějí se lidem do tváře.
Je na místě si položit otázku, jestli je to ten správný způsob, ...asi ne.
Třeba Stalinovi stačilo pár gulagů a u nich pár hřbitovů.
Také řešení, brutální, ale nepochybuji o tom, že by bylo hodně účinné a přitom levné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # josh (xy) 2017-12-26 19:56
Ahojky Janinno,..není, co dodat. Je to co píši, jen mi vadí, že se jen povídá a bez činů a dopadů. Všechno se smaže vše dobré co bylo, aby již nikdo nemohl poukazovat. Vše, co se nechalo z vyprodukovaného balíku financovat, se promněnilo na platy statisíců úředníků, politiků bez návratosti. Nikdo, už si nebude pamatovat na financované školství, zdravotnictví,. ..a ne, že si z nás úřednicí placení z našich daní dělají ze služeb, které byly služby, další byznys..Vše si nechají bohatě zaplatit, ať pasy,,...další, ...další. Koukal jsem jak se snaží i na hřbitovech, tyto vykopat....Expr es pass 4 000,-....užasné a zvracení současně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Janinna 2017-12-26 20:29
Úředníci, tak z nich se právě stává, nebo spíš už se stala nedotknutelná kasta.
My si je platíme a oni naší zemi škodí, zpronevěří, odkloní, trafikujou, přijímají zhoubné zákony, do nekonečna novelizují s přílepkama,.....
A právě Stalin byl velmi tvrdý ke všem kdo pracoval ve státní správě - a bylo jedno jak vysoký post zastával - a jakkoliv se zpronevěřil lidu. Jakkoliv.
Už nevím jaký to byl sjezd, ale to nevadí, jenom pro názornost:
z přibližně 2000 poslanců bylo přes 1000 trestně stíhaných a z nich nakonec přes 800 odsouzených k trestu smrti a byli zastřeleni.
Problém s korupcí a škůdci byl v tu ránu vyřešen.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # josh (xy) 2017-12-26 20:47
Tak na nás koukají, jak na tom prvním obrázku, kteří mnozí nepochopili a nadělovali (-). Tak já je vidím na úřadě a je jedno, proč, a za jakým účelem tam občan jde.
Některá odvětví, jsou pod zámky a zvonky.....a to se pohybujeme pouze na pavlačích magistrátu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Janinna 2017-12-26 21:04
Týýý jo, nedá mi to, úplně mimo téma, už jsi slyšel o tom, že sex s nemytým migrantem voní jasmínem?
S tím přišly neukojené intelektuálské feministky z Me Too.
Pro tyhle hádavé psychotičky, které samy nevědí, zda jsou ženské, nebo chlapi, je ideální cíl islámská invaze.

Čert vem hygienické návyky převážné většiny afroislámských migrantů, k tomu jejich vykotlané zuby a pravděpodobnost obohacení nějakou opravdu vydatnou chorobou typu AIDS, tuberkulózy, žloutenky, svrabu, rezistentní plísně či africkými parazity - oni přeci cítí jasmín. No potěš koště.
Nevím, zda ženy znásilněné migranty v Itálii, Německu či Švédsku cítily vůni jasmínu.
V poslední době v Malmö migranti chycené Švédky nejen brutálně znásilňují a mučí, ale ještě jim zapalují genitálie.
S beztrestností roste chuť a stále více se odhaluje afroislámský agresivní a nenávistný primitivismus (stovkám demonstrujících žen požadujících ochranu policie vzkázala, aby nechodily večer ven).
Sex s migrantem voní po jasmínu. Takovéto plakáty se skutečně šíří po západní Evropě. A šíří je feministické spolky.
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # josh (xy) 2017-12-26 21:25
Jé, tak to mne pobavilo...

a ač už jsem to sem kdysi vložil, vložím opět, takového jednoho jasmínového mládence,,,,s jasmínovým..POZ OR - NEJEDNÁ SE O PORNO.

www.liveleak.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Janinna 2017-12-26 21:31
Nevím jestli jsem silný jedinec, asi se raději nepodívám:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # josh (xy) 2017-12-26 21:23
error
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # eli 2017-12-27 08:14
O com to opat, tato chazarska carodejnica zvani? Nie je to tak davno, co chcela dat na buben Prahu, vraj by sa mali zrusit vsetky obmedzenia predaja nehnutelnosti, mali by sa zrusit obmedzenia premavky pre tazke kamiony v tomto meste, obchadzky vraj zvysuju dopravne naklady na prepravu tovaru cez Cesko. Predaj pozemkov, za ucelom vystavby skladist tovaru pre zahranicne korporacie, je vraj tiez prilis obmedzovany. Stat by mal vraj udrzovat mzdy na nizkej urovni, aby nam ich zavidel cely svet. Pred nedavnymi volbami, doporucovala volit politicke strany srdcom, samozrejme vsetky tie pravicove. Najskor sa snazila znicit a rozpredat stat a teraz utoci na prava jednotlivcov. Ziadna pomoc statu pri strate zamestnania, ziadne zdravotne poistenia, ziadny lekarsky dohlad pri porodoch, atd. Skratka, pomoz si sam! Stat, ti nebude most pomoct, ak sa vsetko co vlastni, da na buben, ak vsetko pohlti zidovska mafia, cez rozne legalne triky, ako medzinarodne burzy nehnutelnosti, rozne stupne privatizacii, unifikacii, az po konecny stupen globalizacie. Tato chazarska svoloc, ustami roznych bezcharakternyc h grazlov typu Martinka, Sichtarovej, Podrackeho a dalsich, pomaly vytlaca obyvatelstvo z priestoru statom zarucenych istot, az za ciaru, kde stat samotny, strati svoj vyznam a poslanie. Stat je viac, ako vlada, Vlady sa menia, ale stat pretrvava, je to predovsetkym spolocnost, ktora je riadena prirodzenym pravom, na ktorom je zalozena aj ustava USA a deklaracia prav cloveka. Toto prirodne pravo bolo obmenovane roznymi filozofickymi a teologickymi smermi, ale v podstate v kazdej obmene, ide o postavenie cloveka v spolocnosti, jeho prav a povinnosti.
Spomeniem len niektore z tych dvolezitych, ako pravo
-na mier a povinnost jeho zarucovania,
-dbat na svoju ochranu a slobodu, zarucit ju aj inym
-dodrzovanie zmluv a dohod
- stranit sa vykoristovania cloveka clovekom
- stranit savyhrazovaniu si prava pre seba a odmietat ich inym
- upevnovat doveru v spolocnosti, delit sa spravodlivo s ostatnymi o prirodne bohatstvo spolocnosti
To su tie najhlavnejsie prirodne prava cloveka o ktore sa snazi chazarska mafia svetovu spolocnost pripravit. Okradnut a zotrocit, to je ich konecnym cielom v ktorom im vacsina vlad v zapadnej spolocnosti narodov, verne prisluhuje s medialnou asistenciou podobnych grazlov, ako napriklad aj autorka tohoto clanku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Vítězslav Crha 2017-12-27 10:04
Joshi opravdu si myslíš,že paní Šichtařová jenom píše a nic nedělá\?? Jsi na velkém omylu. Byl jsem několikrát na jejím veřejném vystoupení a mohu říci,že právě ona je z těch co jen nekecají a něco činí. Je to brilantní ekonomka a investiční poradkyně,které se stěží kdo vyrovná. Je to vlastně takový Zeman v sukni. Má nesmírný přehled jak o světových ekonomikách,tak makroekonomikác h,které leckomu nic neříkají. Zná perfektně dějinné události a umí je suprově přirovnat a zasadit do kontextu současnosti. Prosím nepomlouvejte někoho,koho naprosto neznáte a nevíte co na veřejnosti dělají. Tato žena se téměř nikdy neobjeví v médiích,právě pro tato znalosti,které očividně v TV chybí. Já si ji nesmírně vážím a vysoce hodnotím její filozofii. Začněte se na věci dívat i z jiného úhlu,než rozsévat smítka nedůvěryhodnost i. To umí každý. Díky za pochopení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Che 2017-12-26 16:08
Mila Marketko,
kazdy by se mohl postarat sam o sebe, kdyby nebylo statu. Tak to bylo dobe kamenne, u Indianu a i u neandrtalcu. I vlci nenechaji stare nebo zranene zvire smecky umrit a nechaji mu cast lovu, ale stat necha tisice duchodcu klidne bidne chcipnout. Podporuje radeji vetrelce a neprispusobive nez rodiny a duchodce.


Stat ale vybira dane, produkuje inflaci a nikdo se dnes nemuze spolehnout na to, co bude mit ve stari. Nedavno jsem cetl, ze usporit milion na stari staci. Prdlajs, kazdych 10 let se hodnota penez zmensi zhruba o polovinu. Kdo nasetri milion, dostane po 40 letech (predpokladaje ze tu sporici spolecnost zase nejaky Klaus nebo Paroubek nevytuneluje, jinak utre hubu uplne) jen jednu sestnactinu z milionu, t.j. dostane milion ktery ma za 40 let kupni silu dnesnich 62 000. Jinymi slovy stat udela z kazdeho nasporeneho milionu za 40 let 62 000, ani ne desetinu nasporenych penez.
Nejake sporeni na stari nebo zivotni pojistky nema nejmensi cenu.

A nikdy jsme se nemeli tak dobre? Ja jsem mel v roce 1960 2400 Kcs. Voda stala 70 haleru m3 (dnes stoji pres 80 Kc, jizdenka 0.60 haleru dnes 32 Kc, chleba stal 2.60 Kcs etc., zdrazeni 50-ktat a vice. Muj duchod je jen trojnasobek tehdejsiho platu, nebot stat do duchodu zapocitava jen roky ne to co se odvedlo na penezich. Jen poslednich 16 let je smerodatnych na vysi duchodu.

Rekl bych Marketko tak za hovno, jako to stoji dnes, to nikdy pro obycejne lidi nestalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # josh (xy) 2017-12-26 16:23
Che,...dneska to řekl Zeman o úředníkách správně...Je jich potřeba se zbavit, ale to bohužel nikdo nedokáže, ani my, kteří si je vydržujeme a oni se množí ....Všechna moc patří lidu...HOVNO, patří úředníkům, kteří tento lid šikanují a rozešvávají na svých roztelkých prdelích v přetopených kancelářích...v šichni to víme, ale nečiníme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Che 2017-12-26 16:29
Nasel jsem v "hlavnespravy" navod jak se zbavit neproduktivnich lidi. Lidumilove Anglicani presentuji reseni; skutecnost je, ze kdo nema v Anglii dost penez v kapse napr. na dialyzu, tak umre. neco pro Tebe, Marketko, v Cechach to prozatim jeste chybi, ale jsme na nejlepsi ceste, poslanci uz diskutovali vyplaceni duchodu maximalne 25 let.

hlavnespravy.sk/.../1254288

Britská mediálna “osobnosť” navrhuje eutanizovať starších ľudí v “pojazdných dodávkach”
Londýn 265. decembra 2017 (HSP/Christian/Foto:Flickr)
Britská kontroverzná komentátorka Katie Hopkins v rozhovore pre Radio Times Magazine uviedla, že podporuje „dodávky, v ktorých sa bude poskytovať eutanázia“, pretože „je príliš veľa starých ľudí.“
Katie Hopkinsová, prispievateľka pre denník The Sun v interview uviedla: „Jednoducho máme príliš veľa starých ľudí… Je smiešne, že žijeme v krajine, kde môžete uspať (a tým usmrtiť) psov, ale nie ľudí.“
Jej riešenie? Dodávky poskytujúce eutanáziu, ktoré budú jazdiť okolo domov rovnako ako dodávky so zmrzlinou. „Celé by to bolo dokonalo očarujúce. Dokonca by mohli hrať aj nejakú príjemnú hudbu. Myslím to vážne. Som totálne naklonená týmto dodávkam s eutanáziou. Musíme akceptovať, že napriek tomu, že lekársky pokrok nám umožňuje žiť dlhšie, nemusí to nevyhnutne byť tá správna vec.“
Hopkinsová obhajovala svoj kontroverzný postoj vo videu, ktoré publikoval The Guardian. „Nesmiem sa báť stáť si za svojim názorom, a to je to, čo sa snažím urobiť,“ uviedla. „Myslím si, že v podstate dávam hlas… bežnému, dobrému občanovi Británie, ktorý sa snaží urobiť správnu vec pre svoju rodinu. To je človek, ktorého reprezentujem. To je človek, za ktorého som ochotná sa postaviť.“
Minulý mesiac asociácia špecialistov, ktorí sa starajú o starších, vyjadrila výrazný odpor voči asistovaným samovraždám.
Britská Geriatrická Spoločnosť (BGS) vydala vyjadrenie, v ktorom sa tvrdí, že skupina „má obavy o ochranu záujmov zraniteľných starších a postihnutých osôb, ktoré už teraz cítia tlak, aby sa vzdali svojich životov, aby tak redukovali bremeno, ktoré majú pocit, že predstavujú pre druhých.“
Vyhlásenie pokračuje: „…prekročenie hranice medzi akceptovaním, že smrť je nevyhnutná a podniknutím aktívnych krokov k usmrteniu pacienta, mení fundamentálne rolu lekára, mení vzťah lekára a pacienta a mení celkovú úlohu medicíny v spoločnosti.“
Nedávny prieskum vykonaný Kampaňou na ukončenie osamelosti ukázal, že jeden z piatich starších ľudí, ktorí sa cítia izolovaní, tvrdí, že sa nemá na koho obrátiť, uvádza The Christian Institute.
Preklad: Viktória Dandárová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # John Maxwell 2017-12-26 19:37
Podobný návrh proběhl i u nás ... je tomu asi dva roky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Čížek 2017-12-28 09:04
Není kapitalismus jako kapitalismus , byla o tom již napsána kniha - video.aktualne.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Dobrý Den 2017-12-26 16:10
Politika, ekonomika, podnikání, sport, aj. jsou si v pohledu na svět rovny.
"Lidé přece chtějí vítězit a předpokladem toho je nenávidět. Vítězit zase souvisí s touhou dostat se do čela lidské společnosti a k tomu je třeba podceňovat jiné nebo přeceňovat svoje potřeby. Nebo snad existuje mezi světskými lidmi někdo, kdo nepomyslí na sebe, když chce bojovat za dobro lidí?"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Iveta 2017-12-26 17:30
Ano, dětí se rodí málo, ano lidé se ládují všemožnými umělými preparáty, ano stávají se závislými na státu. Ale proč? Drtivou většinu mladých rodin to, že přivedou na svět dítě (ať už tak, nebo onak) přiblíží na mnoho let na hranici chudoby. Navíc matka, která se vrací po mateřské do práce mívá problém práci najít - má přece dítě, které bude marodit!!

A sdělovací prostředky + sami lékaři do vás hustí že pokud si nekoupíte, to či ono, jistojistě uhynete. (Moji známou napřed její lékař vyděsil OKAMŽITÝM dostavením se do ordinace, že se mu nelíbí výsledky stěrů. pak jí doporučil koupi tříměsíční kúry (ze Švýcarska! Novinka!) - cena? 5 000 Kč. Vtip je v tom že lékař dostává od distributora 25 000 měsíčně za doporučování tohoto preparátu.....

Na státu jsou závislé typy lidí, které by byli závislými kdykoli, za jakéhokoli režimu, prostě nemakají a makat nebudou!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # .lak 2017-12-26 19:15
A k tomu zřízené neziskovky s.r.o. pararelní struktury státu kdy ho defacto řídí a jsou malou domů "ctihodným.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # josh (xy) 2017-12-26 21:08
Nehledě na to, že v Praze a přilehlých městech s dostupností do Prahy si těžko pořídějí byt, protože vše developři aj., co staví je zkupováno a dále pronajímáno ať dlouhodobě, či přes Airbnb a pod. ..Vše špatně bez kontrol,.a proč také, že?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # John Pitralon 2017-12-26 18:06
Zásadní problém není ani tak v požadavcích, ale bohužel už v základech systému, kdy na bázi korporátního fašismu nelze z principu zajistit důstojné podmínky. To je skutečně jen budování penězovodů, které postupně zadluží stát potažmo daňového poplatníka v zájmu korporací a daňovému poplatníku bude ve finále nakopána záď s tím, že špatně volil a špatně hospodařil.

Skutečná "demokracie" je jednání v zájmu normálních občanů, ne korporací (tady je malý problém, že "demokrati" dosud nechápou, co je demokracie)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # John Maxwell 2017-12-26 19:10
Cituji John Pitralon:
Zásadní problém není ani tak v požadavcích, ale bohužel už v základech systému

Naprosto přesně , stačí si zjistit čim vším systém molocha omezuje občana aby nebyl schopen se starat ... takže milá Markétka napsala článek který z lidí dělá blbce kteří nejsou schopni ničeho to je velký omyl , jen ať si zkusí svoje děcko nedat do školky za učelem domácí výuky ... ať jde podnikat místo psaní takovejch bludů .... no jo podnikání to je na samotnou kapitolu jak ten náš lidově demokratickej stát podporuje podnikání ....měla by si to srovnat v palici než něco sepíše ....
Che to vystihl ...
Cituji Che:
Rekl bych Marketko tak za hovno, jako to stoji dnes, to nikdy pro obycejne lidi nestalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # .lak 2017-12-26 19:12
A v kapitalismu být placení kapitalisty, odkdy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # John Maxwell 2017-12-26 19:31
Žil kapitalista a ten miloval svoje otroky a poctivě, ale poctivě se s nima dělil on měl zisk a oni pracovní dobu ...a když byl dost hodný tak jim i chýše zprivatizoval ... zazvonil zvonec ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # milan suler 2017-12-26 20:17 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás