Dokumenty, které unikly do National File, naznačují, že zaměstnanci Amazonu se musí označit speciální nálepkou s vakcínou, aby mohli přestat nosit obličejové masky. (Foto: Flickr)

Fotografie, které se jeví jako korporátní komunikace společnosti Amazon poskytované společnosti National File, ukazují, že „od 24. května již plně očkovaní američtí zaměstnanci společnosti již nebudou muset v kanceláři nosit obličejové masky“, nicméně zaměstnanci Amazonu budou nuceni své očkování prokázat a mít vždy po ruce speciální štítek.

Foto: National File

Zaměstnanci společnosti Amazon, kteří se „rozhodnou neočkovat“, jsou informováni, že „současné pokyny CDC a místní samosprávy vyžadují, aby měli v kanceláři zakrytý obličej.“

Foto: National File

National File kontaktovala společnost Amazon, aby zjistila, zda jsou tyto fotografie přesným vyobrazením požadavků Amazonu a zda se společnost domnívá, že je vhodné veřejně identifikovat zaměstnance na základě jejich stavu očkování.

Amazon neodpověděl na otázky National File a uvedl: „Plně očkovaní američtí zaměstnanci společnosti již nemusí nosit obličejové masky, pokud se rozhodnou pracovat z kanceláře, pokud nařízeno státními nebo místními zákony“ a vybízí zaměstnance, aby dostali jednu z kontroverzních vakcín Covid-19.

Amazon také řekl National File, že návrat do kanceláře je volitelný a očkovaní zaměstnanci – kteří budou zjevně označeni speciální nálepkou – můžou i nadále nosit obličejové masky.

Zdroj: nationalfile.com