3D tisk způsobil revoluci ve výrobě zbraní a od roku 2013, kdy byla ke stažení jednoranná pistole „The Liberator“, ušel velký kus cesty. Nyní lze doma kompletně vytisknout celé poloautomatické karabiny na pistole a zdá se, že výroba zbraní postoupila k raketometům.

Youtuber „Ordnance Lab“ (známý také pod názvem Ordnance Lab LLC a je držitelem FFL typu 10) zveřejnil video, v němž ukazuje, co je podle něj „první 3D tištěný raketomet na světě“.

„V tomto videu jsme se spojili se společností D&S Creations, která vyvinula 3D tištěné rakety a raketomety. Testujeme raketu menšího kalibru i většího kalibru spolu s prototypem bojové hlavice s tvarovanou náloží. To je jen začátek naší práce na 3D tištěných raketách. Odpalování a detonaci máme vyřešené, nyní musíme pracovat na vyřešení přesnosti,“ uvedla Ordnance Lab v popisu videa.

Jeden z testů střelby ukazuje 3D tištěnou raketu s tvarovanou náloží, která se vyznačuje na cíli. Vypravěč ve videu uvedl, že „záblesková prachová nálož vydala velmi jasnou a hlasitou zprávu“.

Je to poprvé, co jsme na videu viděli demonstraci 3D tištěných raketových odpalovacích zařízení. Začátkem tohoto roku zveřejnila internetová skupina Deterrence Dispensed, která propaguje a distribuuje open-source plány 3D tištěných střelných zbraní, video ukazující použití „66mm samonabíjecího odpalovacího zařízení“.

Během deseti let se 3D tisk zbraní vyvinul od jednoranových pistolí přes poloautomatické karabiny až po raketomety. Jak chce ATF prezidenta Bidena čelit lidem, kteří si tisknou zbraně doma? Jednoduchá odpověď zní: Nemůže, pokud nezakáže tiskárny a vlákna z kyseliny polymléčné (PLA), což podle našeho názoru nebude možné…

Zdroj: infowars.com