The Washington Post citoval nejnovější anketu, kterou provedla firma Axios-Ipsos, a oznámil, že dvě třetiny Američanů, kteří nebyli očkováni vakcínami proti Covid-19, nechtějí být očkováni. (Foto: Flickr)

Podle výsledků ankety, většina Američanů, kteří nebyli očkováni vakcínou proti Covid-19, se pravděpodobně nenechá v budoucnu očkovat, což znamená, že program hromadné imunizace ve Spojených státech už pravděpodobně dosáhl vrcholu.

Americká CNN se domnívá, že nabídka vakcín ve Spojených státech převyšuje poptávku, jak naočkovat lidi, kteří nechtějí být očkováni, to je „vážným problémem“, kterému čelí americká vláda.

Americký prezident Biden přednesl 21. dubna místního času v Bílém domě projev, ve kterém řekl, že po jeho nástupu na místo prezidenta dosáhly Spojené státy už cíle naočkovat 200 milionů kusů vakcín proti Covid-19. Rovněž vyzval lidi, kteří nebyli očkováni, aby se co nejdříve nechali naočkovat.

Podle statistických údajů z americké Univerzity Johnse Hopkinse, až do 22 hodin 21. dubna bylo ve Spojených státech více než 31,86 milionu potvrzených případů COVID-19 a více než 569.000 lidí nemoci podlehlo.

Zdroj: czech.cri.cn