Jižní Floridu v pátek pozdě večer a v sobotu brzy ráno bombardoval přívalový déšť, protože se do regionu přesunulo tropické počasí. Přestože systém nedosáhl statusu tropické bouře, byly hlášeny rozsáhlé záplavy. (Foto: Twitter)

Podle meteorologů společnosti AccuWeather bylo v centru Miami v sobotu ráno zaznamenáno 9,7 cm srážek. Key Largo a Biscayne Park zaznamenaly vyšší úhrny, a to 11, resp. 11,6 palce. Mimo Miami bylo hlášeno více záplav, včetně Hollywoodu, Sweetwateru a Hialeah. Na pobřeží Mexického zálivu zažilo Naples zaplavené ulice.

„Byla to velmi rušná noc. Pracujeme na tom od včerejší páté hodiny.“

„Zaznamenali jsme spoustu záplav. Stále vidíme lidi mimo silnice. Prosíme všechny, aby stále zůstávali uvnitř, je tu hodně záplav. Nechceme, aby lidé uvízli ve vodě. Máme osm výškových záchranných vozidel, která jsou venku a pomáhají lidem, kteří uvízli ve svých vozidlech. Viděli jsme spoustu opuštěných aut. Od půl druhé ráno, kdy se to všechno začalo odehrávat, jsme měli asi 125 výjezdů souvisejících s bouřkou,“ řekl poručík hasičské záchranné služby Miami-Dade Pete Sanchez místnímu zpravodajství WSVN.

Zdroj: zerohedge.com